Jakie będą zmiany w składzie Barcelony na mecz z Granadą?

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 14:45

Sport

39 komentarzy

Fot. Getty Images

  • W składzie Barcelony na mecz z Granadą z pewnością pojawi się kilka nowych twarzy
  • Ronald Koeman będzie musiał znaleźć zastępców kontuzjowanych Jordiego Alby i Pedriego
  • Holender może też rozważyć zmiany taktyczne i personalne po porażce z Bayernem

Koeman znajduje się w trudnej sytuacji. Alba i Pedri dołączyli do licznego grona kontuzjowanych graczy, co jeszcze bardziej uszczupla już i tak wątłe możliwości manewru. Ponadto szkoleniowiec spotyka się z krytyką, więc jego drużyna musi nie tylko zdobyć trzy punkty w spotkaniu z Granadą, aby ligowa czołówka się nie oddaliła, ale również pokazać dobry futbol i wzbudzić nadzieję we władzach klubu i kibicach. Do tego Koeman musi mieć na uwadze zbliżający się maraton spotkań i konieczność rotacji. Wybór odpowiedniego zestawienia nie będzie łatwym zadaniem.

Zastępcy dla Alby i Pedriego

Urazy podstawowych graczy mogą powodować ból głowy u Koemana. Tym bardziej, że Jordi Alba nie ma typowego zmiennika w kadrze pierwszego zespołu. Istnieje możliwość, że na tej pozycji wystąpi Alejandro Balde, ale nie można też wykluczyć wariantu z Sergim Roberto na lewej stronie defensywy. W takiej sytuacji na prawej flance mógłby znaleźć się Oscar Mingueza w oczekiwaniu na odzyskanie pełnej sprawności Sergiño Desta. Miejsce na środku obrony może stracić Éric García.

Koeman będzie musiał też po kontuzji Pedriego znaleźć partnera dla Sergio Busquetsa i Frenkiego de Jonga. Dla Holendra jest to niecodzienna sytuacja, ponieważ 18-latek po raz pierwszy nie będzie do dyspozycji z powodu urazu. Również w środku pola może zagrać Sergi Roberto, a duże szanse ma też Gavi, bardziej zbliżony profilem do Pedriego. Nie można zapominać, że Philippe Coutinho wrócił do gry po kontuzji i będzie jedną z opcji, choć jest on bardziej ofensywnym niż środkowym pomocnikiem. Większych szans nie ma za to Riqui Puig, który w tym sezonie jeszcze w ogóle nie pojawił się na boisku.

Kto w ataku?

Najprawdopodobniej Koeman zrezygnuje z ustawienia z trójką środkowych obrońców i wróci do 4-3-3. Nie ma jednak pewności, kto wystąpi na poszczególnych pozycjach w ataku. Pewna jest obecność Memphisa Depaya, a o pozostałe miejsca będą walczyć Philippe Coutinho, Yusuf Demir i Luuk de Jong. Potrzeba wzmocnienia ofensywy graczem o dużej jakości wskazywałaby na postawienie na Brazylijczyka. Jeżeli Koeman zdecyduje się na danie szansy Demirowi, wtedy na środku ataku może zagrać Depay zamiast swojego rodaka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A może do składu Rici P kreatywny z dobrym przeglądem sytuacji czy jak rudy macie coś do niego gdyby miał chociaż połowę minut co Pedri wciągnął by go nosem

@Mar67 hahaha, żart roku
« Powrót do wszystkich komentarzy