Oficjalnie: Pedri i Jordi Alba wypadają z gry na kilka tygodni!

Julia Cicha

15 września 2021, 16:27

AS, Sport, MD

132 komentarze

Fot. Getty Images

Ciąg dalszy złych wiadomości dla FC Barcelony. Klub poinformował dziś o kontuzjach mięśniowych Pedriego i Jordiego Alby. O ile w przypadku obrońcy można się było tego spodziewać po wczorajszym meczu, o tyle uraz pomocnika jest sporą niespodzianką.

Katalończyk doznał kontuzji mięśnia dwugłowego prawego uda, a zawodnik z Wysp Kanaryjskich – kontuzji mięśnia czworogłowego lewego uda. W obu przypadkach Barça nie podaje, ile wyniesie czas nieobecności graczy. Dziennik AS prognozuje jednak, że będą to 3-4 tygodnie. Obaj stracą więc mecze z Granadą, Cádizem, Levante, Benficą i Atlético. Teoretycznie mogliby wrócić na spotkanie z Valencią w weekend 17 października. W przypadku Pedriego uraz jest jednak nieco mniej poważny, więc w optymistycznym wariancie możliwe jest ponowne zobaczenie go na boisku 2 października w starciu z Atlético. Mundo Deportivo jest z kolei zdania, że Pedri pozostanie poza grą przez 10-15 dni, a w przypadku Alby będzie to aż miesiąc.

Pedri i Alba to kolejni po Braithwaicie, Agüero, Dembélé i Ansu zawodnicy, którzy nie będą dostępni dla Ronalda Koemana. Co ciekawe, media podawały dziś, że trener jest bardzo niezadowolony z pracy służb medycznych klubu. Jak widać, być może słusznie. Dodatkowym problemem jest fakt, że Alba nie ma zmiennika w pierwszym zespole. Na jego miejscu będą musieli zagrać Sergi Roberto, Dest lub Mingueza, chyba że szkoleniowiec zdecyduje się zaufać młodemu Alejandro Balde, który wczoraj zastąpił Jordiego.

Pedri González
Pedri González
  • Typ kontuzji: Kontuzja mięśnia czworogłowego lewego uda
  • Data odniesienia kontuzji: 14.09.2021
  • Przewidywany czas powrotu: nie podano

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakimś cudem Koeman znów unika odpowiedzialności - zajeździł Pedriego, wszyscy kurna na głupiej LR prognozowali że to się skończy mięśniowym urazem, wynikającym z przeciążenia (poza grupą znawców, którzy twierdzili że grali na orliku 12 godzin dziennie za młodego to co tam parę meczy).
A tymczasem, pan Koeman potrzebując swojego usprawiedliwienia "przecież stawiam na młodych" Pedriego, nie oszczędzał nigdy, obraziwszy się dać kilka minut nawet Puigowi, choćby w rozstrzygniętych czy mniej istotnych meczach. A wcale się przy Puigu nie upieram, zawsze jakieś alternatywy były w pomocy, o czym świadczy obecność Nico czy Gaviego w tym sezonie.

@AxelF Tylko chyba nie Koeman wpadł na kretyński pomysł żeby zabrać Pedriego na turniej młodzieżówek pod nazwą IO.

@AxelF rozumiem wszystko, ale przecież tyle co Pedri miał wakacje i to był pierwszy mecz po przerwie więc o jakie przemęczenie chodzi?

@AxelF Pedri też sam jest sobie winien, bo nikt mu nie kazał skracać wakacji.

@RydwanFaraona Tylko ktoś go ostatecznie do składu wystawia. Nie skreśla kolegów i się nie dopisuje. Każdy chce grać, a Koeman tak dziwnie Pedriego tylko widzi.

@Yoshi94 nie, no pewnie wypoczął jak ta lala. 72 mecze w nogach, 10 dni urlopu i skrócił wakacje bo wrócił do treningu. Kurna to Koeman oprócz narzekania na medyków rozumu nie ma i nie wie czym to grozi? W piłkę sam nie grał?

@slayer Tak, a potem postawiony przed faktem, wziął się z czystym sercem do narzekania na błedy sztabu i Pedriego dalej w obroty. No zupełnie nie miał składu do rotacji - Nico, Puig, Gavi, Wszyscy 3 mogli te minuty Pedriego dostać w tym sezonie. Zawsze jakoś było jak ten skład bez Pedriego złożyć.

@AxelF skoro Pedri grał tzn, że Koeman dostał info od sztabu medycznego, że z zawodnikiem jest wszystko w porządku. Sam zawodnik zapewne też na nic się nie skarżył co można wywnioskować z jego wypowiedzi, że chce grać jak najwięcej.
Czemu zatem Koeman miał go nie wystawiać? To sztab medyczny, a nie trener, są od monitorowania stanu fizycznego każdego zawodnika.
No, ale najlepiej zrzucić wszystko na trenera, bo tak najłatwiej.

@Yoshi94 "skoro Pedri grał tzn, że Koeman dostał info od sztabu medycznego, że z zawodnikiem jest wszystko w porządku."
Czyli sztabowi nie ufa, ale jak mu tu powiedzieli że jest ok, to dalej go bez elementarnej logiki, którą się LR wykazywała zapędził do grania?
Nie, no spoksik.

"Sam zawodnik zapewne też na nic się nie skarżył co można wywnioskować z jego wypowiedzi, że chce grać jak najwięcej."
Takie kontuzje, pomijając nawroty, zwykle występują nagle - jesteś przeciążony, mięśnie się nie regenerują optymalnie, ale to nie znaczy że czujesz się źle. Piłkarze zwykle z jakimś uczuciem ciężaru w nogach grywają i na tym poziomie jest mniejszy lub większy. To nie znaczy że nie trzeba myśleć jak piłkarz nie mówi że nogi podnieść nie może.

"Czemu zatem Koeman miał go nie wystawiać? "
Bo sam jęczał w prasie, że jeszcze obciążanie go IO to głupota, a wystawił go do gry po niepełnym przewidzianym odpoczynku nawet? Kurna.

"To sztab medyczny, a nie trener, są od monitorowania stanu fizycznego każdego zawodnika." To jak sztab zapytał Pedriego, a Pedri powiedział że ok, jto już się nie liczy tak samo, jak Koeman go zapytał?
Nie ma idealnych metod na zmierzenie stopnia przeciążenia mięśni w mojej wiedzy. Nie jestem ekspertem - żona jest, ale mierzy się wskaźniki szybkości opadania kwasu mlekowego, wydolność tętno, na podstawie zebranych danych wyznacza progi. Nie wyjdzie medykom, że "za 3 mecze gość kipnie na trawie". Tu właśnie trzeba trenera, który trochę tak wyeksploatowanego zawodnika, co sam podkreślił pooszczędza. To jego odpowiedzialność. Koeman wymówki stosuje, bo nie chciał sobie jeszcze ujmować jednego zawodnika z grona "ulubionych" a teraz go straci na 4 mecze około plus dojście do formy, a przecież po kontuzji też nie będzie wypoczęty i rześki.

@AxelF to po co zatrudnieni są ci wszyscy ludzie skoro trener i tak działa sam ze wszystkim? To nie drużyna z A klasy.

@AxelF Nie jestem pewien,czy to wina Kumana,ale że coś się dzieje niedobrego-to widać od kilku lat.
Raczej też się skłaniam ku winie sztabu medycznego i dobrym
przykładem jest(chyba) Dembele.Ile miał kontuzji przed przybyciem do Barcy,a ile u nas?
To zastanawiające...

@sebsbastiams.fcb.fan92 OK, co prawda jest kilka takich przykładów - tu uznaję argument. Jednak przypadki zawodników ewidentnie przeciążonych, mimo obecności zmienników - Pedri, Alba, Pique nawet, to już kwestia zarządzania trenera i czyny przeczące jego słowom o odwadze w stawianiu na młodych, demaskujące że tak działo się w jednym konkretnym wypadku i z konieczności.

@AxelF Patrz na takiego Vermaelena-przed Barceloną 3 kontuzje,po Barsie-2,a u nas szklanka-10.
Przypadek-nie sądzę.

@sebsbastiams.fcb.fan92 Vermalen to miał reputację Szklanki jak Barca go brała. Był jednym z zawodników, na przykładzie których powstał dowcip, ze w Arsenalu nawet katar trwa 2 miesiące.

@AxelF Teraz nie jest już szklanką?
Dziwne prawda?

@sebsbastiams.fcb.fan92 Teraz to znaczy gdzie? W Vitsel Kobe? Raczej trudy sezonu są trochę mniejsze.

@AxelF U nas wiele nie grał...
To tylko przykłady,że to nie tylko wina trenerów.Coś się dzieje z diagnostyką,samo leczenie też zastanawia-chyba zbyt wczesne pozwolenia na grę.

« Powrót do wszystkich komentarzy