Młodzi piłkarze jedynym pozytywnym aspektem meczu z Bayernem

Julia Cicha

15 września 2021, 19:30

AS, Mundo Deportivo

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Jedną z niewielu dobrych wiadomości po wczorajszym meczu z Bayernem jest występ kilku młodych wychowanków, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie. Ronald Koeman stawia na nich z konieczności, ale oni odpłacają się grą bez kompleksów i niekiedy radzą sobie lepiej od starszych kolegów, stosując pressing i naciskając na rywali.

Mundo Deportivo i AS wyróżniają pod tym względem Gaviego, który w wieku 17 lat zadebiutował w lidze przeciwko Getafe, a teraz dostał szansę również w Lidze Mistrzów. W starciu z Bayernem Hiszpan zanotował aż cztery faule w 32 minuty, a w ciągu wcześniejszych 58 minut cały zespół Barçy zgromadził tylko trzy przewinienia. Pokazuje to wysiłek Gaviego, który był nawet oklaskiwany przez kibiców po otrzymaniu żółtej kartki. Być może nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale pomocnik pokazał przynajmniej zaangażowanie i wolę walki. Oprócz tego wykonał dziesięć dobrych podań i jedno złe, zanotował trzy dobre wejścia, jeden odbiór i i jeden przechwyt. Stracił dwie piłki i wykonał dwa dryblingi, a do tego raz dał się złapać na spalonym.

Pozostałymi młodymi piłkarzami we wczorajszym meczu byli Alejandro Balde, Yusuf Demir oraz Pedri. Wszyscy mają po 18 lat, a Oscar Mingueza i Ronald Araujo – po 22, co także znacznie obniżyło średnią wieku Barcelony. Wliczając 24-letniego Frenkiego de Jonga otrzymujemy aż siedmiu graczy poniżej 25. roku życia. Najstarszy na murawie był Piqué (34), a za nim znaleźli się Ter Stegen, Coutinho (po 29) oraz Memphis Depay (27). Mowa oczywiście o składzie kończącym mecz, ponieważ pierwsza jedenastka była znacznie starsza. Na koniec średnia wieku wyniosła jednak zaledwie 23,4 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem oni byli najjaśniejszym punktem w Barcelonie
« Powrót do wszystkich komentarzy