AS: Sergi Roberto podłamany gwizdami ze strony kibiców

Julia Cicha

15 września 2021, 20:30

Sport, AS

144 komentarze

Fot. Getty Images

Po porażce z Bayernem w szatni Barcelony pojawiła się rezygnacja, nie było pretensji ani uwag. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że kadra jest gorsza niż rok temu i że trudniej będzie im rywalizować na odpowiednim poziomie. Jak podaje AS, jednym z graczy w zdecydowanie najgorszym nastroju był wygwizdany przez kibiców Sergi Roberto.

Katalończyk spędził na boisku 60 minut na pozycji, która nie jest jego nominalną. Davies i Sane z łatwością go ogrywali, a jego gra była przewidywalna, do czego należy dodać również utratę wielu piłek. Wywołało to niezadowolenie wśród fanów, a następnie gwizdy i buczenie, które najgłośniej słuchać było w momencie, gdy Roberto był zmieniany. Sergiego mocno dotknęła ta reakcja kibiców. Wychowanek Barcelony miał się nawet rozpłakać i być pocieszanym przez kolegów, choć Sport zaprzecza tym doniesieniom.

Ronald Koeman na konferencji prasowej oraz Gerard Piqué w wypowiedzi dla mediów bronili Roberto, tłumacząc, że nie grał on na swojej nominalnej pozycji. Dodatkowo wydaje się, że zachowanie fanów jest nie w porządku wobec gracza, który zgodził się znacznie obniżyć swoją pensję, by pomóc klubowi. Według mediów porozumienie jest już na ostatniej prostej i Katalończyk przedłuży umowę z Barçą do 2024 roku na niższych warunkach. Pojawiło się ponoć kilka osób, które sugerowały mu odejście, ale on chce tylko pozostać na Camp Nou.

- Sergi się nie schowa, wręcz przeciwnie. Ma nadzieję zagrać od pierwszej minuty z Granadą i pokazać, że nadaje się do Barcelony – mają mówić osoby z jego otoczenia. Sport dodaje, że choć zawodnik zagra tam, gdzie poprosi go trener, to jednak ma nadzieję na występ w środku pola, gdzie czuje się najlepiej. Być może będzie na to szansa wobec kontuzji Pedriego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Od 3 sezonów nie ważne gdzie zagra i tak gra piach, pewnego poziomu nie przeskoczy, może i ma ambicje, ale był już na swoim maksymalnym poziomie, a 3sezony idzie już tylko w dół.

@johny11 dwa gole, asysta w 3 meczach Ligi, tylko na środku grał

@mleczkoo daj spokój, z kim my graliśmy. Oceniaj obiektywnie, oglądam wszystkie mecze Barcy, a większość nagrywam i nie raz oglądam ponownie,Roberto od 3 sezonów nic nie wnosi pozytywnego. Kiedyś zapie..... Teraz stoi macha rękoma, wszędzie jest spóźniony, podania w 98 pro. są do tyłu, w bok na spowolnienie akcji, zawsze pierwszy z pretensjami do sędziów, nei wiem co z nim się stało, ale nic dobrego.

@johny11 tylko ze w tych 3 sezonach z 5 razy grał na pomocy z czego 3 w tym sezonie i zdobył 2 gole + asyste

@robimen12345 daj spokój, dlatego Barca jest gdzie jest, bo ma tego typu piłkarzy, na tak niskim poziomie, może nei niskim, ale nie odpowiednim żeby klub mógł być w Topie. Idaac ttym tokiem myślenia, brejtlaajt to też świetny piłkarz wręcz idealny na Barcę bo zdobył 3 bramki w 2 meczach w tym sezonie. Nie oszukujmy się Messi i Suarez byli gwarancja ok 60 bramek w sezonie we dwójkę. Teraz nie zdobędziemy 40stu cała drużyną.

@robimen12345 po drugie, a kiedy Roberto grał na tym środku pomocy, od czasów Luisa Enrique grał prawego obrońcę, te gadanie że to nominalny środkowy pomocnik to takie gadanie dla gadania, granie na środku pomocy to były epizody w Barca, w zespole młodzieżowym jak był to tam grał, w pierwszej drużynie Barca to epizody nieliczne i wcale nie jakieś tam udane mocno, za mało kreatywny jest na granie jako środkowy.
« Powrót do wszystkich komentarzy