Georginio Wijnaldum opowiedział o niedoszłym transferze do Barcelony

Julia Cicha

15 września 2021, 15:00

Sport

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Georginio Wijnaldum był latem bardzo blisko przejścia do Barcelony, ale ostatecznie trafił do PSG. Holender wyjaśnił okoliczności tamtych wydarzeń oraz potwierdził, że gra na Camp Nou była jego marzeniem.

- Tak jak mówiłem wcześniej, kierowałem się odczuciami. Chciałem zostać w Liverpoolu, ale on nie dawał mi do zrozumienia, że tego pragnął. W takich przypadkach trzeba iść naprzód. Wtedy pojawiła się Barca. Bardzo się ucieszyłem, ponieważ tak jak większość holenderskich piłkarzy od dziecka marzyłem o tym klubie. Muszę jednak przyznać, że moim idolem był Zidane z Realu.

- Miałem bardzo dobre odczucia w związku z Barçą. Negocjacje trwały jednak bardzo długo i pojawiło się PSG. Sytuacja była inna niż sześć lat temu. To była pora na coś nowego. Bayern i Inter również się mną zainteresowały.

- Pierwsze kontakty z PSG miały miejsce podczas mistrzostw świata w 2014 roku. Francuzi próbowali mnie pozyskać, ale ja chciałem zostać jeszcze przynajmniej rok w PSV. Chciałem grać z Memphisem. Byłem kontuzjowany przez cały sezon i czułem, że miałem dług wobec kibiców. Zostałem i zdobyliśmy mistrzostwo. Później przyszło mi do głowy, żeby odejść, a PSG znów po mnie wróciło. Ja jednak wybrałem Newcastle.

- Rozmawiam z Memphisem o wszystkim, to nie typ piłkarza, który namawia do przejścia do jego klubu. Powiedział, żebym robił to, co czułem. Wyjaśniłem mu moją sytuację z Barceloną i PSG. Oczywiście możliwość gry wraz z nim byłaby marzeniem, ale przeznaczenie zdecydowało inaczej. Gramy razem w reprezentacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szanowałbym go mega, gdyby po prostu powiedział publicznie, że „dostałem lepsze pieniądze i wybrałem PSG”. Przecież to żaden wstyd, normalna decyzja ekonomiczna, a im bardziej piłkarze będą unikać przyznawania się do tego, tym bardziej będzie to piętnowane przez kibiców.

@PJ777 hale tu naprawdę nie chodzi o pieniądze, PSG iest klasę lepszym zespołem niż my, na czas okienka. Teraz 2 klasy lepszym

@PJ777 Niestety aktualnie sportowo Barcelona nie jest atrakcyjnym miejscem
« Powrót do wszystkich komentarzy