Joan Laporta: Bardzo dobrze dogaduję się z Koemanem, trener ma moje pełne zaufanie

Dariusz Maruszczak

14 września 2021, 15:07

AS, Gol, COPE

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta przed udaniem się na obiad z władzami Bayernu udzielił krótkiego wywiadu hiszpańskim mediom, w którym wypowiedział się na temat relacji z Ronaldem Koemanem i Javierem Tebasem, a także odniósł się do wczorajszego tweeta swojego doradcy Enrica Masipa.

Jak podchodzisz do meczu z Bayernem?
W bardzo dobrym nastroju. Takie mecze chce się grać. Nie mogę się doczekać, to powrót Ligi Mistrzów. Gramy przeciwko wspaniałemu zespołowi, ale historia mówi, że zawsze podnosimy się z trudnych sytuacji.

Jest chęć rewanżu?
Jest chęć wygrania i bycia konkurencyjnym.

Wczoraj pojawił się tweet Masipa, który interpretuje się jako odpowiedź dla Koemana. Rozmawiałeś dziś z trenerem?
Poszedłem zobaczyć trening. Przywitałem się z Koemanem, wsparłem go. Wie, że mamy przed sobą trudne spotkanie i przyjeżdża do nas wielki rywal w momencie, gdy brakuje nam piłkarzy, ale widziałem go pewnego siebie. To wszystko mieści się w normalnych relacjach między prezydentem i trenerem. Bardzo dobrze się z nim dogaduję, lubię go i mam do niego pełne zaufanie. Wierzymy w trenera, ma nasze wsparcie i go szanujemy. Tweet Masipa jest konsekwencją pewnych deklaracji, które się pojawiły. Enric jest całkowicie poprawny. Nie chodzi o podkręcanie atmosfery, ale o podkreślenie wartości pracy, jaką wszyscy wykonujemy w klubie. Od prezydenta, przez dyrektora generalnego czy dyrektora sportowego, po trenera.

Szef twojej poprzedniej kampanii powiedział, że Koeman dokonuje autodestrukcji.
Nie wchodzę w takie kwestie. Każdy może wyrazić taką opinię, jaką chce, szanuję to. Podkreślam jednak, że relacje są dobre i nie trzeba szukać niczego więcej. Życzenie Koemanowi szczęścia, to życzenie szczęścia samemu sobie, jedziemy na tym samym wózku, mamy te same cele, podzielamy model, który budujemy i nie ma dalszych rozbieżności poza tym, że każdy może wyrazić swoją opinię na ten czy inny temat. Rozmowy są płynne.

Nie grozi mu niebezpieczeństwo w przypadku porażki?
Nie.

Rozmawiałeś z Tebasem w ostatnim czasie? Podkreśla się, że Messi nie odszedł z powodów finansowych.
Rozmawiałem z Tebasem za pośrednictwem WhatsAppa i cóż, ma inną wizję niż moja i czasem myślimy w inny sposób. Szanuję to, ale nie podzielam tego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśłi ktoś z kimś dobrze współpacuje, to nie musi o tym ciągle zapewniać.

Ale widać wyrachowanie i kalkulację w wypowiedziach Laporty, sporo wody, mało konkretów, wymijanie się od odpowiedzi, tematy rozmywane, że nie wiadomo o co chodzi. W porównaniu do wypowiedzi Koemana to przepaść.

Oby za parę lat można było Lapkowi wystawić dobra ocenę rządów. Dla mnie obniżenie pensji na plus, pozbycie się kilku graczy na plus, ale brak teansarentnosci przy odejściu Messiego to ogromy minus. Chyba Lapek chciał przy okazji zmiany sporowej upokorzyć Messiego za zeszłoroczny biurofaks.

Ten mu sprzedał wszystkich najlepszych, nikogo nie kupił i jeszcze go straszy, że jak wyników nie będzie to aut, porażka , kolejny prezes, który daje dupy.

Nie rozumiem tej gównoburzy, to dobrze ze zarówno Prezes jak i Trener mają swoje zdanie. Może niekoniecznie powinni dzielić sie tym z mediami. Wiemy wszyscy jak sie konczą rzady wykastrowanego Prezesa i Trenera bez charakteru :-P

Co chwile to samo,rudy do Laporty i na odwrót, skończcie tak się wspierać przez prasę,bo się pozawspieracie :):):)

Dobra dobra, wiemy że w 100% wspierasz Koemana i jest super, ale powiedz coś więcej o Messim jak to było.
Dla mnie to jest niepojęte że kibiców nikt nie szanuje - odejście zawodnika który ciągnie klub sportowo i marketingowo od kilkunastu lat MUSI być transparentnie wytłumaczone. Taki ciąg zdarzeń ma swoje konsekwencje w dochodach klubu z perspektywy wielu lat - nie dziwię się, że katalońscy kibice naciskają coraz bardziej...

Laporta to kłamca, wiec Kuman może nie mieć tu przyszlosci

Czyli jeśli nie będzie porażka powyżej 5 goli, to Ronald zostaje.

Xavi pewnie już się pakuje na powrót do Barcy.

Zobaczymy na ile te zaufanie wystarczy. Pierwszy test już dziś i za chwilę się pojawi 'Koeman, thank you and good luck!'

Ile to ja razy już czytałem, że trener ma nasze zaufanie po czym był wyrzucany xD

15.09 - Koeman [ nawiązując jeszcze do mojej ostatniej wypowiedzi chciałem powiedzieć, że Joan to kawał parówy! ]
16.09 - Laporta [ coraz lepiej się dogadujemy z Koemanem, nasze relacje są na bardzo dobrej drodze]

xD

będziecie wklejać ten sam wywiad codziennie czy co?