Sergio Busquets: Jeśli Laporta i Koeman mają jakiś problem, muszą rozwiązać go między sobą

Julia Cicha

13 września 2021, 13:32

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergio Busquets wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Bayernem. Kapitan skomentował konflikt między Laportą a Koemanem oraz bardzo chwalił Memphisa Depaya.

[Pol Martínez, Barça TV] Jak podchodzicie do pierwszego meczu Ligi Mistrzów, biorąc pod uwagę waszego rywala i wynik, jakim zakończył się wasz ostatni pojedynek?

Bardzo chcemy już rozpocząć rozgrywki, które dają nam wiele radości. Mamy bardzo trudną grupę, a teraz gramy u siebie i odniesienie dobrego wyniku jest moim zdaniem kluczowe. Wiemy, że gramy z klasowym, solidnym rywalem, który dominuje we wszystkich aspektach gry. Postaramy się zagrać po swojemu i wygrać w tej pierwszej kolejce.

[Alejandro Segura, Radio Marca] Jako kapitan, co uważasz o wymianie zdań Laporty i Koemana? Prezydent mówił o przedłużeniu umowy pod pewnymi warunkami, a trener odpowiedział, że nie powinien był rozmawiać z prasą.

To temat, który powinni załatwić między sobą. Każdy odpowiada za swoje słowa. Wszyscy chcemy tego, co najlepsze dla klubu, dla kibiców, oni też tego chcą. Jeśli jest jakiś problem, trzeba będzie go omówić, ale ja nie sądzę, by tak było. Każdy ma swoją opinię.

[Sergi Capdevila, Sport] Memphis Depay stał się ulubieńcem kibiców. Jaki jest w szatni? Co sądzisz o nim jako o piłkarzu i człowieku?

Sportowo to bardzo dobry piłkarz, pomaga nie tylko golami i asystami, ale też grą. Jest ważny dla reprezentacji swojego kraju. W poprzednich sezonach miał dobry poziom i statystyki. To świetny transfer. Oby to był początek okresu, w którym będzie dla nas bardzo ważny. Myślę, że bardzo dobrze się zaadaptował i rozumie się z kibicami. Koledzy tacy jak Frenkie czy Luuk na pewno wiele mu ułatwili. Trener też go znał. Jego predyspozycje zawsze były dobre, Memphis jest otwarty, chce się uczyć, poznać kolegów i tworzyć dobrą atmosferę. Tacy piłkarze zawsze są mile widziani.

[Oriol Tortajada, L’Esportiu] Czy Barça może wygrać Ligę Mistrzów bez Messiego?

W piłce nożnej wszystko jest możliwe. W poprzednim sezonie Chelsea miała bardzo dobrą kadrę, ale nie była wśród faworytów. Ważny jest zespół, teraz w piłce nożnej to liczy się najbardziej. Wiemy, że nie mamy już Leo, ale musimy spróbować, pracujemy nad tym. Mamy w sobie radość, rozpoczynamy nowy etap, nowy sezon Ligi Mistrzów. Wiemy, że mecz z Bayernem nie będzie łatwy. Powoli budujemy jednak solidny zespół.

[Francesc Latorre, TV3] Czy uważasz, że Barcelona zawsze musi grać w ustawieniu 4-3-3? A może w zależności od dostępnych piłkarzy i sytuacji można zmieniać taktykę?

To zależy od wielu rzeczy. Zawsze trzeba być wiernym swojemu stylowi, ale dostępni piłkarze też mają wpływ. Jest wiele czynników. Dobrze jest mieć więcej wariantów. Reszta zależy od trenera. Trzeba też brać pod uwagę to, co może zrobić rywal.

[Albert Fernández, TVE] Latem pozycja Koemana była niepewna, ale ostatecznie został on na stanowisku i mówi się nawet o przedłużeniu z nim umowy. Wierzycie w trenera?

Oczywiście. Wierzymy w trenera i jego sztab. Wiemy, że jesteśmy w trudnej sytuacji, zaszło wiele zmian. To decyzje prezydenta. My zawsze zmierzamy w tym samym kierunku.

[Marc Marba, BTV] Jesteś teraz kapitanem drużyny. Jak przeżyłeś dni związane z odejściem Leo Messiego?

Tak jak większość osób, byłem w szoku. To, kim Leo był dla Barçy, dla mnie, dla mojej rodziny… Odczuwałem wiele rzeczy trudnych do przetrawienia. Nie zależało to jednak od nas. Teraz staramy się o tym zapomnieć. Zaczynamy sezon, przed nami jeszcze dużo, ale staramy się przyzwyczaić do gry bez Leo i tego, co nam dawał.

[Javier Caceres] W Bayernie gra większość piłkarzy z Lizbony, ale zmienił się trener, który, co ciekawe, w przeszłości współpracował z Alfredem Schreuderem. Widzisz jakieś zmiany w zespole rywali? Jak przetrawiliście tamtą porażkę 2:8?

Z pewnością trener nieco zmieni, ma swój pomysł. Bayern ma jednak niemal wszystkich takich samych graczy, choć nie ma już np. Thiago, który był ważny. To kompletna, dobra drużyna i na pewno będzie chciała zacząć od zwycięstwa. Jeśli chodzi o tamten mecz, to trudno to zaakceptować, ale taki jest świat piłki. Wyniki czasem są dobre, a czasem złe. Minęło trochę czasu i wiemy, że musi być inaczej. To inny sezon, inna drużyna. Oby tak było.

[De Telegraaf] Jaki wpływ na waszą grę ma Ronald Koeman?

Ma duży wpływ. Tak jak mówiłem, byliśmy w ostatnich latach w trudnych sytuacjach – wiele zmian piłkarzy, prezydenta. Koeman był bardzo ważny, przyszedł w trudnych okolicznościach. Wie, czego chce, jest doświadczony. Chce pracować i robi to.

[Sergi Niñou, RKB] W dwóch ostatnich meczach Ligi Mistrzów na Camp Nou wysoko przegraliście z Juventusem i PSG. Co możecie zrobić, by się to nie powtórzyło?

Nie wiedziałem tego, nie sądzę, by były to dwa ostatnie mecze. Wygrałem wiele meczów, zdobyłem wiele trofeów. O tym też nie myślę. Staram się być optymistą. Podchodzimy do nowego sezonu, nowych rozgrywek. Jesteśmy mocno nastawieni na dobre rozpoczęcie Ligi Mistrzów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dzisiaj tylko 3-5-2 albo stracimy minimum 3 gole.
« Powrót do wszystkich komentarzy