Rummenigge: 8:2 z Barceloną to było szaleństwo, myśleliśmy, że śnimy i zaraz się obudzimy

Łukasz Lewtak

12 września 2021, 20:00

AS

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Były dyrektor generalny Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge udzielił wywiadu dla dziennika AS, w którym wypowiedział się m.in. na temat wtorkowego meczu Ligi Mistrzów na Camp Nou, pamiętnego 8:2 z Lizbony, odejścia Leo Messiego z Barcelony do PSG oraz Superligi.

Jak wspomina pan pamiętny meczu Bayernu z Barceloną, w którym padł wynik 8:2?

To było szaleństwo. Wszyscy myśleliśmy, że śnimy i że w pewnym momencie po prostu się obudzimy. Chyba nigdy nie przeżyłem i już nigdy nie przeżyję czegoś takiego. Nasza drużyna była w transie. Ten mecz dał jej wiarę, że naprawdę może wygrać Ligę Mistrzów. To, co Hansi Flick i nasz zespół zrobili w Lizbonie, było wyjątkowe.

Co oznacza marka Messiego dla Barçy i LaLigi?

W ciągu trzech lat LaLiga straciła swoich dwóch sztandarowych graczy. Cristiano odszedł do Juventusu, a teraz Messi do PSG. Obaj pozostawiają pustkę w marketingu, której nie da się wypełnić. Każdy ma prawo mówić, co chce, ale ja uważam, że to samobój, że Barcelona została zmuszona do pożegnania się z Messim z powodu konsekwencji Finansowego Fair Play.

Co sądzi pan o sytuacji finansowej Barcelony?

Widzieliśmy, że to nadchodzi. Kiedy kumuluje się tak wiele wydatków, to normalne, że rachunki się nie składają, zwłaszcza po tym, co dla wszystkich oznaczał koronawirus. Droga, przed którą teraz stoi Barcelona, jest trudna, ale też właściwa i konieczna. Cięcie kosztów jest niezbędne przy ponad 1,3 mld euro długu. Nie ma żadnej alternatywy. I mój dobry przyjaciel Joan Laporta też to wie.

Czy ma pan z nim dobre relacje?

To wspaniały facet i najlepszy menedżer. Prowadził już klub w jego najlepszym okresie z Pepem jako trenerem i jestem w pełni przekonany, że będzie w stanie wyprowadzić Barçę z tego kryzysu. Jego kandydatura, biorąc pod uwagę moment, przez który przechodzi klub, wydała mi się wręcz odważna i szlachetna. Widać, że czuje odpowiedzialność za swój klub i chciał, aby to się liczyło w tych trudnych czasach.

Czy jest już po Superlidze?

Są trzy kluby, które utrzymują ją przy życiu, przynajmniej w sensie prawnym. W kategoriach sportowych trudno mi wyobrazić sobie rozgrywki z trzema drużynami. Nie wiem, dlaczego ta trójka wciąż się jej trzyma, ale wiem, że Superliga w takiej formie, w jakiej była zorganizowana na początku, jest martwa. Ja tak nie twierdzę, twierdzą tak kibice piłkarscy w całej Europie. Ich reakcja była jasna, żaden klub w Anglii, Francji czy Niemczech nigdy więcej nie pokusi się o igranie z ogniem. To było pochopne działanie ze strony założycieli. Jestem przekonany, że to powstało w pośpiechu, aby w krótkim czasie złagodzić skutki pandemii. Mówimy o 250 i 350 milionach dla każdego klubu, co byłoby słynną kroplą w morzu potrzeb, ponieważ w dłuższej perspektywie pieniądze te nawet pogorszyłyby sytuację finansową niejednego klubu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I cyk!
Kolejna poważna osoba miażdży i obnaża ten projekt Superligi, co tylko potwierdza jak bardzo zaślepionym trzeba być żeby w tym trwać i w to wierzyć :-)
No i jeszcze słowa o tym samobóju klubu z Messim :-(

Szkoda gadać jak nisko upadł ten klub :-(
Niech Gerard kończy już karierę i zostaje prezesem bo z klubu nie zostaną nawet wióry i deski :-)
Na Laporte już nie liczę.

Ps. Dla Bayernu brawa za super mecz i wielki sezon!

@totalcrack Dlaczego uważasz, że Pique jest w stanie wyprowadzić ten klub z kryzysu?

@totalcrack Głupoty gadasz większość osób, które są za SuperLipą wspierają projekt tylko , dlatego że UEFA to skorumpowana mafia . Wybór między dżumą , a cholerą. Ale lepiej , żeby sobie tam szejki trzymały całe struktury dobry układ, romantyczne wartości itd :)

@Pawlak1992
Bo to gość z głową na karku :-)

@XTobiX
Nie pisałem tego o zwykłych ludziach bo chyba do nich nawiązujesz a o prezesach tych 3 klubów którzy dalej trwają w tym projekcie.
Rummenigge też o nich mówi.

@totalcrack Jakoś mnie nie przekonuje ta odpowiedź. Co takiego zrobił aby udowodnić, że potrafiłby wyciągnąć ten klub z kryzysu?

@Pawlak1992
Np. dzięki niemu klub podpisał kontrakt z Rakuten gdy upadł nowy kontrakt z Qatar Airways.
Prezes Rakuten to jego partner biznesowy w firmie Pique czyli Kosmos Holding
Kosmos odpowiada m.in. za organizowanie tenisowego Turnieju o Puchar Davisa w nowej formule.
Ma też już klub piłkarski FC Andorra i dobrze mu tam idzie.

Tu masz obszerny artykuł, warto się zapoznać:

https://newonce.sport/artykul/wiecej-niz-pilkarz-przyszy-prezydent-barcelony-juz-gra-w-jej-barwach-i-to-za-mniejsze-pieniadze/a" target="_blank" rel="nofollow">https://newonce.sport/artykul/wiecej-niz-pilkarz-przyszy-prezydent-barcelony-juz-gra-w-jej-barwach-i-to-za-mniejsze-pieniadze" target="_blank" rel="nofollow">https://newonce.sport/artykul/wiecej-niz-pilkarz-przyszy-prezydent-barcelony-juz-gra-w-jej-barwach-i-to-za-mniejsze-pieniadze

I jak widać potrafi organizować, ma wizję, derminacje, znajomości i umie zarabiać pieniądze.
Ma też wiedze jak działa TEN klub.

Czyli wszystko czego potrzeba aby skutecznie prowadzić klub.
Masz kogoś lepszego na takie stanowisko?
Chętnie poznam :-)

@totalcrack Superliga to super pomysl tylko on nie kazdy ma jaja. Ten jak widac ich nie ma.

@Hasszz
Co to za bełkot ???
« Powrót do wszystkich komentarzy