Ronald Koeman: Kwestia przedłużenia kontraktu nie wyszła na jaw, dopóki Joan Laporta nie powiedział o tym prasie

Maciej Łoś

10 września 2021, 17:45

AD

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman udzielił wywiadu holenderskiemu portalowi AD, w którym wypowiedział się na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu z Barceloną. Szkoleniowiec wbił szpilkę prezydentowi Joanowi Laporcie.

- Rozmawiałem z prezydentem Laportą dwa tygodnie temu. Dyskutowaliśmy na temat nowej umowy. Z klubu nie wypłynęła do prasy żadna informacja do momentu, aż prezydent spotkał się z mediami i powiedział o tym. Następnego dnia przeczytałem w prasie, że "Koeman może przedłużyć umowę pod pewnymi warunkami". Pomyślałem, że tak nie może być, że kontrolę nad kwestiami sportowymi powinienem mieć ja - stwierdził Holender.

Warto przypomnieć, że katalońska prasa pisała wówczas, że Joan Laporta chciałby, żeby w pierwszej drużynie częściej występowali Samuel Umtiti i Riqui Puig. Ci dwaj zawodnicy od dawna nie znajdują się w orbicie zainteresowań holenderskiego trenera.

- Ludzie myślą, że bycie trenerem to idealna praca, że robimy to, co kochamy, i dostajemy za to bardzo dobre pieniądze. Po części to prawda, mam świetne życie, ale jest też druga strona medalu. Mamy inną presję i odpowiedzialność niż piłkarze. Nie wszystko jest idealne w byciu trenerem. W futbolu czasem otrzymuje się ciosy, ktoś może cię zranić nożem w plecy - dodał Ronald Koeman.

- Oczywiście, że brak Leo Messiego i Antoine'a Griezmanna będzie widoczny. Ale jeśli pozostali piłkarze będą w formie, to możemy wygrać ligę. W Lidze Mistrzów jest kilku silnych faworytów, ale jestem przekonany, że Barça dołączy do nich niedługo - stwierdził trener.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może tłumaczenie nie było najlepsze, ale ostatnie wypowiedzi Koemana (m.in. z 08 września o Griezmanie i Emersonie) mogą sugerować, że współpraca nie do końca się układa.

Chłopie - o jakim przedłużeniu Ty mówisz, Ciebie już tu nie powinno być.

Widzę, że strona zmierza z rzetelnością w kierunku ONETu...
Proponuję dodać więcej reklam i jeszcze kilka zakładek "Zostań patronem", to po takich artykułach ruszy lawina wpłat.
Żałosne....

Więcej wywiadów niż zwycięstw z porządniejszymi ekipami

Wypowiedź Koemana miała całkowicie inny wydźwięk...poczytajcie sobie angielskie tłumaczenia.
Ronald ewidentnie pochwalił Laporte a nie wbijał żadnej szpili...

Przepraszam bardzo, ale tłumaczenie tego artykułu jest nierzetelne i przeinacza wypowiedź Koemana. Na podstawie tego przeinaczenia postawiona została teza że trener wbił szpilkę prezydentowi - a wcale tak nie było!!!!

Cytat tutaj: "Następnego dnia przeczytałem w prasie, że 'Koeman może przedłużyć umowę pod pewnymi warunkami'. Pomyślałem, że tak nie może być, że kontrolę nad kwestiami sportowymi powinienem mieć ja"

Cytat wg oryginalnego artykułu: "Dzień później gazety twierdziły że 'Koeman może uzyskać nowy kontrakt pod trzema warunkami' - wtedy pomyślałem że to nie jest możliwe. Muszę być w stanie kontrolować, jak gramy i kogo wystawiam. W poniedziałek prezydent miał konferencję telewizyjną i to było dobre."

Wyraźnie Koeman jest zadowolony że Laporta na swojej konferencji jednoznacznie poruszył jego temat i wyjaśnił kwestię wymyśloną przez media.

Tutaj jest pełen artykuł w oryginale. Ja znam podstawy holenderskiego ale nawet Google Translate w miarę poprawnie tłumaczy: https://www.ad.nl/buitenlands-voetbal/ronald-koeman-geeft-zich-bloot-je-krijgt-ook-klappen-en-af-en-toe-een-mes-in-je-rug~add408a9/

Bardzo to niepokojące. Jeszcze dwa dni temu z dzióbków sobie spijali, Koeman chyba myślał że ma wsparcie, a tutaj Lapek puszcza takie kaczki. Jeśli rzeczywiście wymusza wystawianie jakiegokolwiek zawodnika na trenerze, to naprawdę nie szanuje on Koemana. A gdyby. Ie ten trener, który jako pierwszy zgodził się na obniżkę zarobków, Barcy w zeszłym sezonie by nie było.

z tym Puigiem i Umtitim to mnie wkur****

To nie jest związek idealny, a wręcz to zaczyna być separacja między Koemanem, a Laportą. Nic dobrego dla Barçy. Wg mnie Laporta pozbędzie się Koemana po sezonie.

Bardzo dobrze że przedłużenie kontaktu jest zależne od uzyskanych osiągnięć. Koeman nie jest trenerem jakiegoś średniaka i powinien być rozliczany ze swojej pracy.

Szok i niedowierzanie, że media sobie plotkują na twmat przedłużenia umowy potym jak Laporta wspomniał o tym.

Tak, to prawda.

Z Antkiem lub Leo były na to szanse, do tego Emerson, ale po stracie tej dwójki, puszczeniu Emersona i Trincao musimy pokazać, że będziemy walczyć o ligę, ale PK to obowiązek. W LM przeczuwam, że ma na myśli za rok lub dwa, jeżeli chodzi o wejścir w grono faworytów. Jeszcze co do formy, to kluczem będzie też trener i jego sztab, którzy muszą pomóc im utrzymać świetną formę przez cały sezon.
Komentarz usunięty przez użytkownika

a twój przyjaciel skąd nagle podaje tyle sprawdzonych informacji?

Jak ja lubię Koemana za to że nie szczypie się i mówi co myśli, dawno nie mieliśmy trenera z jajami. Gdy wspominam Setiena, Valverde czy Tate Martineza...

Kolejna skucha Laporty... Kłamca plotkarz, donosiciel do prasy. Słabo zaczął kadencję. Cóż jak powiedział Leszek Miller, mężczyzn nie ocenia się jak zaczynają ale jak kończą