Sport: Szczegóły kontraktu Antoine'a Griezmanna w Barcelonie

Maciej Łoś

5 września 2021, 10:30

Sport

50 komentarzy

Fot. Getty Images

Antoine Griezmann odszedł kilka dni temu na wypożyczenie do Atlético, a dziś dziennik Sport opublikował szczegóły jego kontraktu w Barcelonie. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe bonusy, Francuz mógł zarobić na Camp Nou 177,5 miliona euro brutto w ciągu pięciu lat.

Antoine Griezmann trafił do Barcelony w lipcu 2019 roku i podpisał pięcioletnią umowę. W jej ramach miał zarobić 95 milionów euro [wszystkie kwoty podane przez Sport to kwoty brutto - przyp. red.] stałej pensji. W pierwszym sezonie obowiązywania kontraktu otrzymał od klubu 17 milionów euro, a kwota miała zwiększać się co roku o milion euro. Zawodnik został wypożyczony na dwa lata do Atlético, dlatego na ten moment Barça zaoszczędzi wydatki na pensje Francuza za sezon 2021/2022 (19 milionów) i 2022/2023 (20 milionów). Jeśli klub z Madrytu rzeczywiście wykupi potem napastnika, wtedy Barcelona zaoszczędzi kolejne 21 milionów.

Oprócz kwoty stałej, w kontrakcie Griezmanna zapisanych jest także wiele zmiennych. Do tej pory zawodnik otrzymał z tego tytułu osiem milionów euro. Francuz otrzymał pięć milionów za samo złożenie podpisu pod umową. Oprócz tego mógł otrzymać bonusy za osiągnięcia drużynowe i indywidualne. Awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów gwarantował mu 500 tysięcy euro, a kwota zwiększała się o 500 tysięcy euro przy każdej kolejnej fazie turnieju aż do finału, gdzie wynosiła dwa miliony euro. Zwycięstwo w turnieju gwarantowało mu kolejne dwa miliony. Francuz zarobił zatem na Lidze Mistrzów 1,5 miliona euro: w sezonie 2019/2020 Barça doszła do 1/4 finału, a w sezonie 2020/2021 do 1/8 finału.

Za zwycięstwo w LaLidze była przewidziana premia w wysokości 1,5 miliona euro. Sama wygrana w Pucharze Króla nie dawała bonusu, z kolei dublet krajowy (LaLiga i Puchar Króla) wzbogaciłby Francuza o 2,250 miliona euro. Gdyby Barça wygrała Puchar Króla i Ligę Mistrzów, napastnik otrzymałby 2,5 miliona euro, a jeśli LaLigę i Ligę Mistrzów, premia wyniosłaby 3,750 miliona euro. Za tryplet była przewidziana nagroda w wysokości czterech milionów euro. Aby premie za konkretny sezon weszły w życie, Griezmann musiałby rozegrać w nim 10 meczów, w których przebywałby na boisku przez przynajmniej 45 minut.

W kontrakcie przewidziane były także nagrody za osiągnięcia indywidualne. Zdobycie Złotej Piłki France Football wzbogaciłoby Griezmanna o milion euro, za statuetkę najlepszego piłkarza roku FIFA otrzymałby 750 tysięcy euro, a za tytuł MVP LaLigi dostałby 500 tysięcy euro. Mógł także liczyć na premię w wysokości 2,5 miliona euro, gdyby wychodził w pierwszym składzie w 60% wszystkich meczów. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe bonusy, Francuz mógł zarobić w Barcelonie nawet 177,5 miliona euro. Przez dwa lata gry otrzymał łącznie 46,5 miliona euro, wliczając także premię za wypożyczenie do Atlético. 

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zróbcie artykuł ile to się Barto wzbogacił za czas prezydentury. Wałki szły niemiłosierne.

@ZIBI88 Mówisz o rakutenie ktorego CEO jest również współwłaścicielem firmy Pique, kosmos? No popatrz ( ͡° ͜ʖ ͡°) w dodatku jest też właścicielem klubu visel kobe w którym gra Iniesta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.kosmosholding.com/#team
Prawda jest jednak taka, że nie macie zadnych dowodow na poparcie swoich tez o machlojkach Bartka.

@Vaven
ogolnie to jeest najbardziej zabawne tyle czasu juz mineło od dymisji i dalej nikt nie podał konkretów :D

@Vaven akurat na część machlojek są dowody ale nie ma dowodów na to, że sam się na tym wzbogacał. Ja mu życzę dobrej, niezbyt ciasnej celi.

@Scross Takie same głupoty czytałem o Rosellu i G mu udowodnili.
Oskarżenia łatwo rzucac a jak ktoś mówi sprawdzam to juz sie zamykacie

@MarioVeB! Gdzie go oskarżam? Zapomniałem dodać tam chyba. Wydaje mi się, że faktury były przekrętem z tego co podawał Laporta (lub ktoś z jego świty) i media. Ja tam nie wnikam co robił Bartek ale zarządzał wyjątkowo podejrzanie i niegospodarnie.

@ZIBI88 Nawet jeśli były to i tak brak znanych konkretów żeby można było z tego robić artykuł. O Griezmannie można było napisać bo akurat pojawiły się informacje w prasie hiszpańskiej n/t jego kontraktu.

@MarioVeB! Czyli Rosela skazali za niewinność?
Nie do końca rozumiem co to za kretyńskie podejście - „pokażcie konkrety”. Ktoś sobie sprzed telewizora czy monitora śledzi co się dzieje i ma Ci przynosić „konkrety”? Poczekaj aż się skończy audyt, ogarną co i jak. Jestem przekonany, że konkrety będą. I przyniesie nie nie wiesio z czatu tylko Laporta.

@Vaven Zobaczysz dowody jak Ci Barto wyśle list zza kratek.

@Emerald
Rosella za nic nie skazali a uniewinnili i bez prawnie trzymali 2 lata w areszcie. Teraz bedzie im wytaczał powództwo cywilne o odszkodoawanie. Także jak nie masz o czymś pojecia to sie nie wtrącaj
@ZIBI88
Weż człowieku dowiec sie czym jest domniemanie niwinnosci i skoncz wypisywać głupoty.

@MarioVeB! Teraz będzie wytaczał? A kiedy wyszedł? Czemu tak długo nie wytoczył? Jak zwykle… cwaniakowanie, a jak trzeba przedstawić konkrety to gęba w ciup…

@Emerald Mówisz o sobie? To ty rzuciłeś załosne oskarzenie bez zadnych dowodów,a teraz odwracasz kota ogonem
« Powrót do wszystkich komentarzy