Sport: Ronald Koeman ma pełne zaufanie dyrekcji sportowej Barcelony

Maciej Łoś

4 września 2021, 10:15

Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman pozostał na stanowisku trenera Barcelony i prawdopodobnie otrzyma ofertę nowego kontraktu. Jak podaje Sport, to członkowie dyrekcji sportowej przekonali Joana Laportę, że Holender jest obecnie najlepszą osobą do prowadzenia drużyny.

Gdy Joan Laporta ponownie został prezydentem Barcelony, nie był przekonany do Ronalda Koemana i szukał nowego trenera. Jednak od wielu tygodniu w klubie nie ma już debaty o tym, czy Holender powinien zostać zastąpiony. Największa w tym zasługa dyrektorów sportowych, którzy w pełni ufają szkoleniowcowi.

Za Ronaldem Koemanem wstawili się wiceprezydent Rafa Yuste oraz Mateu Alemany i Ramon Planes. Pierwszy z nich przeanalizował wszystkie informacje i ewentualne opcje i przekazał Joanowi Laporcie, że Holender jest w tej chwili najlepszą osobą na stanowisko trenera Barcelony. Legenda klubu była gotowa podjąć wyzwanie praktycznie bez transferów i z wieloma zawodnikami, którzy dopiero rozpoczynają swoje seniorskie kariery.

Od początku przygotowań do sezonu Koeman pracował z dyrekcją sportową w doskonałej harmonii. Trener był informowany o wszystkich ruchach kadrowych i dawał zielone światło na temat wzmocnień i transferów z klubu. Udowodnił w ostatnich tygodniach, że jest człowiekiem Barcelony. Z tego względu zarząd chce zaoferować mu przedłużenie kontraktu, które byłoby uzależnione od ewentualnych sukcesów, co zostało odebrane przez niektórych ekspertów jako brak szacunku dla szkoleniowca. Jak podaje Sport, rzeczywistość jest inna. Koeman cieszy się zaufanie dyrekcji, która wierzy, że pomimo wielu problemów drużynę stać na niespodziankę. Holender jest gotów przyjąć wyzwanie, ponieważ widzi, że ma opcje do pozostania w klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cenię Koemana, ale żadnego przedłużania. Na to przyjdzie czas po sezonie.
« Powrót do wszystkich komentarzy