Oficjalnie: Miralem Pjanić wypożyczony do Beşiktaşu [Aktualizacja 15:10]

Dariusz Maruszczak

3 września 2021, 07:07

FCBarcelona.es, Sport, RAC1

208 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o dojściu do porozumienia z Beşiktaşem ws. wypożyczenia Miralema Pjanicia do 30 czerwca 2022 roku.

Po zamknięciu letniego okna transferowego w najsilniejszych ligach europejskich wydawało się, że brak znalezienia klubu dla Bośniaka może stanowić duży problem dla Blaugrany w najbliższych miesiącach. Okazało się jednak, że rozwiązanie sytuacji pomocnika udało się znaleźć w mniejszych rozgrywkach, w których rynek był jeszcze otwarty. Sam zawodnik wyrażał gotowość na taką opcję, ponieważ jego priorytetem była regularna gra. Pjanić i Barça bardzo szybko doszli do porozumienia z Beşiktaşem ws. rocznego wypożyczenia. Kataloński klub nie podaje więcej informacji dotyczących umowy, ale media przedstawiły poszczególne warunki operacji, która nie zawiera opcji transferu definitywnego.

Sam Beşiktaş ogłosił, że zapłaci Pjaniciowi w okresie wypożyczenia 2,75 miliona euro netto, co stanowi zdaniem dziennika Sport 1/3 wynagrodzenia zawodnika. Resztę miałaby opłacać Barcelona. Dziennikarz Roger Saperas z RAC1 podaje przy tym, że Bośniak zgodził się obniżyć swoją pensję o 60% i to również na pozostały okres kontraktu z Barceloną, obowiązującego do 2024 roku. Barça będzie więc musiała płacić 31-latkowi część jego zarobków w tych rozgrywkach, ale może być jej łatwiej znaleźć dla niego pracodawcę w kolejnym okienku. Tym bardziej, że Pjanić będzie miał okazję pokazać się w Lidze Mistrzów, ponieważ Beşiktaş zdążył go zarejestrować do rozgrywek (termin mijał dziś o północy). Blaugrana nie potwierdziła jednak do tej pory doniesień dotyczących ugody z piłkarzem ws. jego pensji, podobnie jak inne media, choć Alfredo Martínez pisze o obniżeniu "części" wynagrodzenia. Temat ma duże znaczenie, ponieważ w przypadku, gdyby informacje RAC1 okazały się nieprawdziwe, Barça ponosiłaby koszty naprawdę sporej części zarobków Pjanicia.

Pjanić trafił do Barcelony rok temu w wymianie za Arthura, do której Juventus dopłacił około 15 milionów euro. W barwach Blaugrany Bośniak rozegrał 30 meczów, nie strzelił żadnego gola i nie zaliczył ani jednej asysty. Pod koniec lutego Ronald Koeman przestał na niego liczyć, a pomocnik nie dostawał już szans i nie mógłby na nie liczyć również w obecnym sezonie, ponieważ trener wolał postawić na młodych Gaviego czy Nico.

Aktualizacja

Matteo Moretto potwierdza, że Pjanić obniżył pensję o 60%, więc obecnie zarabia 3,2 miliona euro netto.

15:10 Sport podaje nieco inne informacje ws. wynagrodzenia Pjanicia. Bośniak miał zgodzić się na redukcję pensji w Barcelonie o 50%, z 8 do 4 milionów euro netto, ale zarobki uzgodnione z Beşiktaşem (2,75 mln) będą stanowiły oddzielne uposażenie i nie będą pokrywać kwoty, którą musi wyłożyć kataloński klub.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze że udało się załatwić sprawę Pjanicia,nawet jeśli to tylko wypożyczenie
« Powrót do wszystkich komentarzy