Oficjalnie: Sergio Busquets i Jordi Alba doszli do porozumienia z klubem w sprawie obniżek pensji

Maciej Łoś

31 sierpnia 2021, 17:22

FC Barcelona

13 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej, że Sergio Busquets i Jordi Alba doszli do porozumienia z klubem w sprawie obniżek pensji. Wcześniej na taki ruch zdecydował się Gerard Piqué.

Zakończyły się kilkutygodniowe negocjacje w sprawie obniżek pensji kolejnych dwóch kapitanów Barcelony. Celem klubu było zmniejszenie wydatków na wynagrodzenia i możliwość zarejestrowania Sergio Agüero. Dzięki postawie Busquetsa i Alby udało się to osiągnąć.

Piłkarze zdecydowali się zgodzić na zmiany w swoich kontraktach, które polegały na obniżce wynagrodzeń w tym sezonie i rozłożeniu wypłaty tych pieniędzy na kolejne lata obowiązujących ich kontraktów. Klub poinformował, że tym samym wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny zostali zarejestrowani w LFP.

Mundo Deportivo podaje również, że Oscar Mingueza został wpisany na listę piłkarzy pierwszego zespołu Barçy. Do tej pory obrońca był formalnie zawodnikiem rezerw.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielu z Was z żalem stwierdza, że nie obniżyli wynagrodzeń a jedynie rozłożyli tegoroczne płatności w czasie.
OK. Lecz czy dla tonącego statku każde "odciążenie" to jak głębszy oddech. Tak mamy w przypadku naszego ukochanego klubu.
Czy dla najemcy lokalu mieszkalnego, który zalega od dłuższego czasu z czynszem nie je jest lepszą opcją rozłożenie zaległości na raty niż eksmisja z mieszkania???
Czy dla dłużnika w ogóle rozłożenie zaległości nie jest lepszą opcją niż zabór jego mienia przez komornika???
Może się mylę ale sytuacja Barcelony może być gorsza niż się oficjalnie podaje, a Laporta robi dobrą minę do złej gry.
O ile tak to myślę, że obecna sytuacja może być próbą doprowadzenie do zmiany właściciela klubu, z klubu będącego poniekąd własnością socios i przekształcenie ją w spółkę prawa handlowego, co doprowadziłoby do przejęcia klubu przez prywatnego właściciela.
A należy pamiętać, że FC Barcelona to na chwilę obecną jeszcze jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie sportu. Lecz i to może stopniowo ulegać pogorszeniu czym więcej czasu upłynie od odejścia Messiego oraz czym dłużej klub będzie pozbawiony sukcesów sportowych.
Potęgę klubu przez lata budowały 3 sekcje zawodowe: piłki nożnej (męska i kobiet), ręcznej i koszykówki.
Pozostałe sekcje, chociaż i one mają spore sukcesy to "przystawi", których utrzymanie jednak również niemało kosztuje. Może zatem władze klubu zdecydują się na tak drastyczne działania, że je poświęcą dla jego ratowania.
A jak wiemy tak w świecie biznesu się robi, ktoś nabywa firmę, pozbywa się najmniej opłacalnych (lub generujących niepotrzebne koszty) jej części i nagle firma dostaje tlenu do prawidłowego funkcjonowania.
Wracając do kwestii podstawowej czyli zgody Busqetsa i Alby uważam, że nie znając na jakich warunków piłkarze zgodzili się na przesunięcie płatności nie możemy powiedzieć, że zachowali się podobnie do Pique czy też jedynie okazali odrobinę dobrej woli.
Stało się. Teraz oczekujmy tego samego od S.Roberto, który o dziwo okazuje najmniejszą wolę na zmiany kontraktu.

A co z naszym trzecim kapitanem S.Roberto....

No to pozostało jeszcze domknięcie porozumienia z Sergim Roberto i ta kwestia będzie zakończona.

Kiedy pique będzie tym prezesem? Szczeli by w pysk takiego busqetsa to od razu by obniżył pensje, a nie jakieś sciemianie

Czyli nie obniżyli tylko rozłożyli. Bez sensu artykuł znaczy jego tytuł. I wcale nie jestem z nich dumny bo dalej Barca musi zapłacić im tyle samo więc problem wróci za rok

Czyli nie obniżyli tylko rozłożyli na raty wynagrodzenie z tego roku xD