Òscar García Junyent: We Francji więcej mówi się o przyjściu Leo Messiego niż o odejściu Kyliana Mbappe

Maciej Łoś

31 sierpnia 2021, 13:35

Mundo Deportivo, Onda Cero, Cadena SER

7 komentarzy

Fot. Getty Images

W miniony weekend Leo Messi zadebiutował w PSG w meczu ze Stade de Reims. Trenerem tej drużyny jest Òscar García Junyent, który był w przeszłości piłkarzem Barcelony. Na temat Argentyńczyka wypowiedział się w stacjach radiowych Onda CeroCadena SER.

- Dzięki debiutowi Messiego w meczu z Reims mówiono o nas na całym świecie. Sztab szkoleniowy, piłkarze, cały klub i miasto byli świadomi tego, że było to historyczne wydarzenie. Normalnie na stadion przychodzi 35 dziennikarzy, tego dnia było ich 140. We Francji więcej mówi się o przyjściu Messiego niż o odejściu Kyliana Mbappe.

- Widok Leo w innej koszulce był dziwny. Było mi smutno, że odszedł z Barcelony, ale skoro musiał odejść, to dobrze, że trafił do Francji. Zwiększy poziom i zainteresowanie lokalną ligą. Tak naprawdę nie wierzyłem w jego przyjście aż do momentu, w którym pojawił się w Paryżu. Nie spodziewałem się, że nie zakończy kariery na Camp Nou. Wszyscy myśleli, że leci do Barcelony, żeby podpisać nowy kontrakt. Nikt w to nie wątpił, dlatego to wszystko było bardzo dziwne.

- Messi przygotowywał się do debiutu w ekspresowym tempie, dlatego to logiczne, że jego najlepsza wersja dopiero nadejdzie. Zagrał dopiero 30 minut z nami i był to jego pierwszy mecz, bez presezonu. Jednak jako trener cierpiałem za każdym razem, gdy był przy piłce.

- Mbappe? Nie uważam, że ktokolwiek jest wart 180 milionów euro, ale taka jest rzeczywistość i futbol. Pewny jest za to fakt, że PSG nie potrzebuje pieniędzy i nikt nie będzie mu dyktował warunków.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tam chyba niewiele osob bedzie plakalo po nim. Nie ma mnie w Paryzu, ale brzmi to jak Mbappe jest tym niezbyt lubianym

Tyle się pisało o odejściu Neymara , że aż strach się bać ile na tej stronie będzie jeszcze napisane o odejściu Messiego....

konto usunięte

Leo to G.O.A.T nic dziwnego, że o nim tylko mówią.

Leo Messi, ...............................

Zareaz Neymary będą się zwijać spod jego cienia. Żółw już ucieka.

Tak samo myślę :)