Relacja na żywo z przedostatniego dnia letniego okienka transferowego

Dariusz Maruszczak

30 sierpnia 2021, 14:50

226 komentarzy

Fot. Getty Images

Okienko transferowe dobiega końca już jutro o północy, a Barcelona ma jeszcze wiele nierozstrzygniętych kwestii związanych z prowadzonymi operacjami. Według informacji mediów Barça postanowiła sprzedać Emersona, bliski odejścia jest Ilaix Moriba, a nie wyklucza się, że po przeprowadzeniu tych transakcji Blaugrana spróbuje też kogoś pozyskać. Poniżej będziemy przedstawiać najnowsze doniesienia dotyczące działań katalońskiego klubu na rynku.

Kończymy na dziś naszą relację na żywo. Jutro kolejne doniesienia transferowe związane z Barceloną.

Ilaix Moriba jest już w Niemczech, a jutro nastąpi oficjalne ogłoszenie jego transferu do RB Lipsk.

Sport: Barcelona zapewniła sobie 10% zysków z kolejnego transferu Ilaixa Moriby.

Ramon Salmurri (Catalunya Radio): Koeman nalega, że chce środkowego napastnika, a Barça pracuje nad wymianą. Jeśli uda się sprowadzić atakującego, z klubu może odejść Manaj.

Barça ma zamiar zapłacić klauzulę odejścia skrzydłowego Abde, wynoszącą 2 milionów euro. 19-letni piłkarz Herculésa może jutro wzmocnić Barcelonę B. [@cazurreando_com]

Catalunya Radio: Agenci Cristiano Ronaldo tego lata oferowali swojego klienta również Barcelonie. Katalończycy odrzucili jednak propozycję ws. Portugalczyka, który chciał odejść z Juventusu.

Mundo Deportivo: Po zamknięciu transferów Moriby i Emersona wysiłki Barcelony mogą skupić się na pozyskaniu napastnika. Koeman wierzy, że klub zdoła niskim kosztem sprowadzić takiego zawodnika.

Sport: Barcelona rozważa sprzedaż Neto i może wyrazić zgodę na jego odejście za 8 milionów euro. Brazylijczyk chce zmienić klub i byłby gotów na przeniesienie się do Villarrealu, ale Żółta Łódź Podwodna musiałaby najpierw pozbyć się Asenjo.

Według Fabrizio Romano Barcelona osiągnęła porozumienie z Tottenhamem ws. transferu za 30 milionów euro (w tym zmienne), a Emerson zgodził się dołączyć do angielskiego klubu. Pozostały do ustalenia szczegóły między Brazylijczykiem i Spurs.

Z kolei Sique Rodríguez z Cadena SER pisze o kwocie 16 milionów euro + 7 milionach zmiennych za Moribę. Dziennikarze są za to zgodni, że Ilaix wkrótce wyleci do Niemiec, aby przejść badania medyczne w RB Lipsk.

Albert Roge ze Sportu precyzuje, że Moriba będzie kosztował Lipsk 16 milionów euro + 3 miliony zmiennych. Według Fabrizio Romano operacja wyniesie 15 milionów.

Sport, ESPN, Catalunya Radio czy Goal.com potwierdzają zawarcie porozumienia ws. Moriby. Według ostatniego z wymienionych mediów transfer zamknie się w 16 milionach euro + zmienne.

Helena Condis (COPE): Koeman nie chce rozszerzać kadry, chyba że chodzi o sprowadzenie napastnika, co trener uważa za konieczność. Barça pracuje nad wypożyczeniem takiego gracza.

Jak podaje Marca, Barcelona i RB Lipsk doszły do porozumienia ws. transferu Moriby. Kwota operacji ma wynieść między 15 a 20 milionów euro stałej sumy oraz zmiennych. Piłkarz ma pozwolenie na wylot do Niemiec, gdzie ma przejść badania medyczne.

Helena Condis (COPE): Agent Emersona jest w Barcelonie na spotkaniach z udziałem przedstawicieli katalońskiego klubu. Tottenham próbuje przekonać zawodnika wysoką pensją, ponieważ w Blaugranie Brazylijczyk zarabia 1,2 miliona euro.

Helena Condis (COPE): Barcelona rozważa wypożyczenie Bellerína, a piłkarza ceni Mateu Alemany. Koeman nie chce jednak bardziej rozszerzać kadry. Alternatywą dla zawodnika jest udanie się na wypożyczenie do Betisu.

Sport: Sevilla chce wypożyczyć Pjanicia, ale najpierw musi pozbyć się Nemanji Gudeljego.

Bayern zakupił Marcela Sabitzera z RB Lipsk za 16 milionów euro, co sprawia, że drugi z wymienionych zespołów ma już środki na sprowadzenie Ilaixa Moriby. Co ciekawe, transfer Austriaka prowadziła agencja Rogon - ta sama, która zajmuje się interesami wychowanka Barcelony.

OFICJALNIE: Barcelona doszła do porozumienia z Internacionalem ws. wypożyczenia Gustavo Mai do 31 grudnia 2022 roku. Brazylijski napastnik wykupiony rok temu z Sao Paulo za 4,5 miliona euro wystąpił tylko w ośmiu spotkaniach Barcy B i nie strzelił żadnego gola.

Mundo Deportivo: Opcja związana z Bellerínem pojawiła się na stole, gdyż Arsenal też złożył ofertę za Emersona. Została ona jednak odrzucona przez Barcelonę, ponieważ Tottenham ma lepszą propozycję - 25 milionów euro plus 5 milionów zmiennych. Bellerín byłby zachwycony przeniesieniem się na Camp Nou, ale w przypadku skorzystania z oferty Tottenhamu Hiszpan byłby droższy dla Blaugrany.

Podczas spotkania dyrektora sportowego Juventusu i agenta Pjanicia strony nie doszły do porozumienia. Estadio Deportivo informuje, że Bośniak ma teraz ofertę z Sevilli.

Mundo Deportivo: Barcelona zawarłaby w umowie dotyczącej wypożyczenia Bellerína również opcję wykupu.

Sport: Jeżeli Emerson odejdzie, a Ronald Koeman wyrazi na to zgodę, Bellerín może trafić do Barcelony na zasadzie wypożyczenia.

Katalońskie dzienniki zgodnie informują, że dziś odbyło się spotkanie Ronalda Koemana z Mateu Alemanym i Ramonem Planesem, aby przedyskutować temat ruchów na rynku. Według dziennikarza Xaviego Lemusa Barcelona prowadzi obecnie aż siedem operacji transferowych.

Tymczasem Barcelona ma pięć ofert za Reya Manaja. Zdaniem ASa napastnikiem mniej lub bardziej interesują się Cagliari, Rayo, Anderlecht i Freiburg.

Niektóre źródła, w tym dziennik AS, podają, że Barcelona musiałaby oddać Betisowi tylko 10% z kolejnego transferu Emersona.

Według Marki propozycja Tottenhamu za Emersona wynosi około 25 milionów. Barcelona próbuje przekonać piłkarza do wyrażenia zgody na odejście, ponieważ Brazylijczyk wcześniej nie zakładał takiego rozwiązania.

Sprawa Emersona: Alfredo Martínez wylicza, że w przypadku sprzedaży prawego obrońcy do Tottenhamu za 30 milionów Barça odda Betisowi 6 milionów (20% z całej operacji). Na sprowadzenie Brazylijczyka Blaugrana przeznaczyła 9 milionów, więc wtedy zyski z transakcji wyniosą 15 milionów.

Przypomnijmy, że z wcześniejszymi informacjami transferowymi można zapoznać się w tym artykule.

Wcześniej włoskie media donosiły, że Juventus interesuje się też Witselem i Tolisso, więc potencjalna rezygnacja z Pjanicia może oznaczać chęć sprowadzenia jednego z tych graczy. 

Barcelona przygotowywała się do próby wypożyczenia Sterlinga, choć byłaby to bardzo trudna operacja. Brak przeniesienia się Cristiano Ronaldo do City wyklucza jednak jakiekolwiek szanse na przeprowadzenie transakcji. [@tjuanmarti]

Włoski dziennikarz Romeo Agresti podaje, że Juventus nie jest skłonny sprowadzić Miralema Pjanicia.

Matteo Moretto donosi, że Barcelona myśli o Bellerínie jako następcy Emersona. Gerard Romero podsumowuje, że taka operacja byłaby trudna do przeprowadzenia.

Jak podaje Helena Condis z COPE, Barça musi oddać Betisowi 20% zysków z transferu Emersona. Piłkarz kosztował Blaugranę łącznie 15 milionów. Aby uniknąć strat na tej operacji, Barcelona musi sprzedać Brazylijczyka za ponad 20 milionów.

Nicolo Schira donosi, że Emerson doszedł już do porozumienia z Tottenhamem ws. kontraktu do 2026 roku, na podstawie którego miałby zarabiać 3 miliony euro. Anglicy mieliby zapłacić Barcelonie 30 milionów. Poważniejsze źródła nie potwierdzają jednak na razie doniesień o umowie prawego obrońcy z Tottenhamem. Prowadzone są rozmowy, ale Brazylijczyk się waha.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Emersona nie szkoda. Kasztan większy od Yerry'ego Miny. Brać kasę i uciekać, dopóki Totki nie zorientowały się kogo biorą.
konto usunięte

@Tencowidzi Fachowa opinia zawsze w cenie.

@El dominatore Cóż, to nie miejsce na fachowy elaborat. Ten koń (kasztan) jaki jest, każdy widzi. Defensywnie kulawy, technicznie surowy, taktycznie niedojrzały, ofensywnie bezzębny. Niemniej życzę mu powodzenia w Anglii, może tam rozkwitnie.
« Powrót do wszystkich komentarzy