Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

30 sierpnia 2021, 13:35

Mundo Deportivo, Sport, Cadena SER, La Gazzetta, Twitter, AS

45 komentarzy

Fot. Getty Images

Okienko transferowe powoli dobiega końca, ale Barcelona ma jeszcze kilka kwestii do rozstrzygnięcia przed jego zamknięciem. Nieoczekiwanie media informują, że Barça zgadza się na sprzedaż Emersona, a blisko odejścia są też Ilaix Moriba i Miralem Pjanić.

Ilaix Moriba

Toni Juanmarti: Barcelona zachowuje optymizm co do przeprowadzenia transakcji, a różnice w rozmowach z RB Lipskiem są już do naprawienia.

Fabrizio Romano: Tottenham obecnie nie prowadzi negocjacji ws. Ilaixa. RB Lipsk ma uzgodniony z piłkarzem pięcioletni kontrakt, ale pracuje z Barceloną nad zawarciem porozumienia i przyspieszeniem przybycia pomocnika.

Mundo Deportivo: Barcelona jest bardzo blisko zamknięcia operacji. RB Lipsk zapłaci za pomocnika 15 milionów euro + bonusy.

Miralem Pjanić

La Gazzetta dello Sport: Barcelona byłaby gotowa opłacać połowę pensji Pjanicia, żeby mógł odejść na wypożyczenie, prawdopodobnie do Juventusu. Bianconeri wznowili rozmowy ws. pozyskania Bośniaka, którego chce mieć w swojej kadrze Massimiliano Allegri. Alternatywą dla Pjanicia są Tolisso i Witsel.

Emerson

Mundo Deportivo: Barcelona nie chce sprzedawać Emersona, choć w przypadku bardzo intratnej propozycji mogłaby rozważyć temat. Brazylijczyk nie chce jednak odchodzić z klubu. Dyrektor sportowy Tottenhamu kontaktował się z agentami zawodnika, gdy był w Barcelonie, próbując przekonać do transferu Ilaixa Moribę, a zdaniem angielskich mediów propozycja za prawego obrońcę może sięgnąć 40 milionów euro.

Sport: Tottenham otrzymał zgodę Barcelony na transfer Emersona, a teraz spotyka się z agentami zawodnika. Strony są bardzo blisko porozumienia, a kwota operacji ma wynieść 23 miliony w kwocie stałej i zmiennych.

Matteo Moretto: Wstępne porozumienie między Barceloną i Tottenhamem ws. Emersona za niemal 30 milionów euro w kwocie stałej i zmiennych. Negocjacje są zaawansowane, ale nie zostały jeszcze zamknięte. Koeman chciał, żeby piłkarz został, ale po wczorajszym meczu coś się zmieniło, a oferta Anglików jest bardzo dobra.

Gerard Romero: Barcelona i Tottenham doszły do porozumienia, ale Emerson ma wątpliwości, czy opuszczać Blaugranę.

Riqui Puig

Matteo Moretto: Pomocnik zostanie w Barcelonie. Klub nie rozważa odejścia Puiga, nawet na zasadzie wypożyczenia.

AS: W Barcelonie nie wyklucza się wypożyczenia Puiga.

Emre Demir

Sport: Barcelona zamyka transfer Emre Demira. Klub zapłaci za niego 4 miliony euro + zawrze w umowie pewną klauzulę dotyczącą przyszłości piłkarza. Turek zostałby jednak w Kayserisporze i dołączył do Barcelony B dopiero po zakończeniu sezonu albo też do stycznia przyszłego roku.

Gustavo Maia

Sport: Brazylijczyk jest blisko wypożyczenia do Internacionalu Porto Alegre. Maia już usunął ze swojego profilu na Instagramie informację, że jest piłkarzem Barcelony.

Alex Collado

Cadena SER: Bliscy Collado potwierdzają, że pomocnik zostanie w klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czekaj co? Czy Emerson nie przyszedł do klubu jakoś 5 minut temu?

@BarcaFanSince2006 emerson wrócił z wypożyczenia z betisu

@MrPGG a on na wypożyczeniu był, to pardąsik xD
« Powrót do wszystkich komentarzy