Piqué: Florentino strategicznie zawsze był najlepszy, jego ruch z Figo był spektakularny

Łukasz Lewtak

30 sierpnia 2021, 08:30

Twitch, AS, Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Przed niedzielnym meczem Reims z PSG Gerard Piqué był przez chwilę gościem Ibaia Llanosa na Twitchu. Obrońca FC Barcelony mówił o współpracy Leo Messiego z Neymarem oraz przyznał, że Florentino Pérez zawsze był najlepszy pod względem strategii.

- Choć muszę to przyznać z bólem, Florentino Pérez strategicznie zawsze był najlepszy. Ruch, który wykonał z Luisem Figo, był spektakularny. To bardzo mnie bolało, nie można sobie tego wyobrazić. Po Florentino można spodziewać się wszystkiego - podkreślił Gerard Piqué.

- Pachnie mi to tym, że jeśli Kylian Mbappé ma odejść w tym roku, to nie pozwolą mu na to, dopóki PSG nie będzie miało zastępstwa. Niezależnie od tego, czy zostanie, czy odejdzie, nasz przyjaciel Nasser Al-Khelaïfi będzie czuwał nad tym, by w lidze francuskiej nie zabrakło gwiazd - stwierdził środkowy obrońca FC Barcelony.

- Leo Messi i Neymar znają się bardzo dobrze, jest między nimi dużo chemii, zrozumieją się, jedynie patrząc na siebie. Jeden będzie wychodził na wolną przestrzeń, drugi poda, to będzie bardzo częste, to będzie codzienny widok - przewiduje Katalończyk.

- Liga francuska jest bardzo fizyczna. Leo będzie potrzebował trochę czasu na aklimatyzację, ale szybko się w niej odnajdzie - zakończył Gerard Piqué.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo podoba mi się szeroka perspektywa intelektualna Pique - oczywiście słowa o Perezie są jak najbardziej prawdziwe, ale widać gołym okiem że inteligencja boiskowa, inteligencja biznesowa, inteligencja marketingowa jest u niego na bardzo wysokim poziomie. Bardzo lubię i cenię ludzi, którzy mają szerokie horyzonty oraz interesują się wieloma rzeczami.
PS: jak chodzi o mecz z Getafe to 38 i 64 minuta mnie rozczuliły - wydzierający się Pique, aby zespół wyszedł wyżej to miód malina - komentatorzy mieli niezły ubaw, ale podobało mi się jak przeżywał całe spotkanie oraz jak będąc powiedzmy postronnym kibicem w tym przypadku zależało mu na wygranej - coś pięknego.

Oddał cesarzowi co cesarskie

muszę przyznać że jak zobaczyłem wczoraj neymara to się przeraziłem - widzę że poszedł drogą pozostałych Brazylijczyków wchodzących w 30stkę. Ja nie wiem jak profesjonalny piłkarz na takim kontrakcie może się tak upaść, a psg z tym składem wygra max Ligę, a przy Messim wczoraj im się wszystko posypało - jest ten sam efekt co w Barcelonie - wszyscy nagle chcieli grać na niego.

Barca zawsze miał złych prezydentów. Laporta jaki by nie był , to był z nich najlepszy.
Pamiętam czasy jak forum zachwycało się Rosellem ....

Ma gość rację z Perezem!! FP zrobił (po cichu) wszystko (na 100% ma lepsze układy z Tebasem niż nasz szef) żeby podrzucić kukułcze jajko do PSG (w postaci Messiego)... a teraz mamy co mamy, Mbappe będzie grał w realu... jeśli nie teraz to za rok... a Perez na każdej z tych opcji zarobi fortunę... a my będziemy dla niego nikim.

Gerard będzie bardzo dobrym prezesem, jeśli potrafi docenić klasę rywala i wzorować się na nim. Być może, kiedy on usiądzie na stołku nie będzie się czaił i patyczkował z Realem.

Nasz klub powinien mieć wizję... odbudować finanse ,zbierać się do kupy organizacyjnie ,budować nowy projekt oparty o zdolna młodzież i poszukać kogoś jak Real Mbappe kto stanie się gwiazdą i dopełnieniem nowego..... współczuje obecnemu zarządowi,mają dużo pracy,nikt nie chce staroci kupować i ciężko to wszystko poskładać do kupy.

Taka prawda...Real ma wybitnego prezydenta,a nasza kochana Barca miała od lat krętaczy, nieudaczników i oszustów marnujących potencjał wielkiej marki jaka jest Barca.

No niestety, dlatego poza Barceloną jedynym klubem, który oglądam, jest Real Madryt. Mogę go nie lubić (delikatnie mówiąc), ale trzeba się uczyć od najlepszych.

to "nasz przyjaciel" to chyba mocno ironiczne xd