Zamieszanie związane z odejściem Ilaixa Moriby [Aktualizacja 20:13]

Mateusz Doniec

27 sierpnia 2021, 09:00

Mundo Deportivo, Sport

257 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Wg Mundo Deportivo Tottenham osiągnął porozumienie z Ilaixem Moribą i stara sie teraz uzgodnić z Barçą cenę transferu. Kataloński dziennikarz Gerard Romero dodał jednak, że wysokie wymagania agentów 18-latka utrudniają przeprowadzenie operacji.
  • Sport zaprzecza jednak tym informacjom podkreślając, że Spurs nie zamierzają wydawać 20 milionów euro na pomocnika, który i tak zdecydował się już na odejście do RB Lipska.
  • Wieczorem zaczęło jednak pojawiać się coraz więcej głosów o przyspieszeniu negocjacji między Barceloną a Tottenhamem, który ma być gotów zapłacić ok. 20 milionów euro za pomocnika. Problemem wciąż są jednak agenci.

Jak podawało Mundo Deportivo, w ostatni weekend Ilaix Moriba był w Londynie. Teraz wszystko składa się w całość. Mimo że jedną z drużyn, które wyrażały największe zainteresowanie 18-latkiem, była Chelsea, to może się okazać, że Moriba wyląduje w innym londyńskim klubie. Spurs są bardzo zainteresowani wychowankiem Barçy, z którym już mają ustalone warunki umowy. Barça przez długi czas czekała na ofertę za młodego pomocnika i teraz może ona nadejść.

Barcelona cały czas oczekuje za Moribę około 20 milionów euro, jeśli pomocnik chciałby odejść przed końcem okienka transferowego. Dziennikarz Ferran Martínez z Mundo Deportivo uważa, że w ciągu najbliższych godzin telenowela związana z Ilaixem dobiegnie końca i pomocnik zagra ostatecznie w Premier League. Dlatego właśnie, aby uzyskać pozwolenie na grę w Anglii, Moriba zdecydował się reprezentować Gwineę.

Kataloński dziennikarz Gerard Romero donosi jednak, że choć Ilaix rzeczywiście porozumiał się z Tottenhamem, który zamierzał złożyć Barcelonie ofertę w wysokości ok. 20 milionów euro, to całą operację utrudniają agenci Moriby, którzy domagają się bonusu w kwocie 15 milionów euro. Wg Romero angielski klub nie ma zamiaru płacić tyle przedstawicielom 18-latka. Kluby negocjują, lecz nic jeszcze nie zostało domknięte.

Aktualizacja

10:43

Ferran Martínez z Mundo Deportivo dodaje, że w oczekiwaniu na oficjalną ofertę od Tottenhamu Ilaix Moriba musi podjąć decyzję. 18-latek doszedł już wcześniej do całkowitego porozumienia z RB Lipskiem i musi wybrać, czy pozostać przy tej opcji, czy zrezygnować z gry w Bundeslidze, aby przenieść się do Spurs. Kluczową postacią w negocjacjach między angielskim klubem a Barçą jest były dyrektor sportowy Juventusu Fabio Paratici, który już dwa lata temu chciał sprowadzić Ilaixa do Włoch. Problemem cały czas są jednak wysokie wymagania finansowe agentów Moriby.

11:00

Dziennikarz Sportu Toni Juanmartí informuje na Twitterze, że Tottenham nie jest pierwszą opcją dla Ilaixa Moriby, a angielski klub nie rozważa zapłacenia za zawodnika 20 milionów euro. RB Lipsk wciąż prowadzi w wyścigu po 18-latka, zarówno jeśli chodzi o transfer w tym okienku, jak i przejście za darmo w czerwcu 2022 roku.

11:15

Sport potwierdza, że Ilaix odrzucił oferty Tottenhamu, Chelsea, a nawet Bayernu Monachium i zamierza ostatecznie trafić do RB Lipska. Agenci Moriby znajdują się w Barcelonie w oczekiwaniu na zaakceptowanie oferty Lipska przez klub. Blaugrana nie zamierza jednak sprzedać 18-latka za mniej niż 15 milionów euro. Moriba może zatem spędzić sezon na trybunach.

18:37

Włoski dziennikarz Daniele Longo w opozycji do wcześniejszych doniesień informuje, że Tottenham jest bliski osiągnięcia porozumienia z Barceloną w sprawie transferu Ilaixa Moriby za około 15 milionów euro. W ciągu najbliższych godzin ma pojawić się więcej informacji.

19:06

Doniesienia Daniele Longo potwierdza Ferran Martínez (MD): Choć wydawało się, że Ilaix Moriba wybrał RB Lipsk, to w ciągu ostatnich godzin rozmowy między Barceloną a Tottenhamem przyspieszyły. Angielski klub zbliżył się do żądań finansowych Barcelony (20 milionów euro). Choć wg Martíneza 18-latek preferuje odejście do Anglii, m. in. ze w zględu na leszpą ofertę, jego przedstawiciele wolą przenosiny do Niemiec. Tottenham nie chce przystawać na wygórowane żądania agentów Moriby.

20:13

Albert Roge: FC Barcelona poinformowała Ilaixa Moribę, że zamierza zaakceptować ofertę Tottenhamu w wysokości 15 milionów euro. 18-latek musi zdecydować, czy chce odejsć do Premier League teraz, czy za rok do RB Lipska jako wolny agent.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co to za koleś dla którego gra w reprezentacji nie ma znaczenia i zmienia ja tylko po to by zarabiać więcej hajsu...
Klub w którym gra od dziecka nie ma znaczenia i jak ma okazję to olewa go totalnie by zarabiać więcej hajsu...
Żal mi dzieciaka, bo albo jest totalnie pazerny albo ktoś nim źle kieruje...szkoda bo akurat u nas jest deficyt na tej pozycji więc chłopak na pewno by sporo grał, z drugiej strony jak on w tym wieku myśli tylko o $$$ to pewnie nic z niego nie będzie a i dla nas lepiej że odchodzi...

@Moov dobrze to podsumował Ćwiąkała ostatnio - Moriba mógł się zderzyć ze świadomością, że przy Pedrim i De Jongu pozycje 1 i 2 w pomocy mogą być zamurowane na najbliższe 10 lat, więc zaczął się głupio ciskać, byleby ugrać jak najwięcej

@Magicc89PL jeśli byłaby to prawda to dobrze, że odchodzi bo nie ma co trzymac w klubie kogoś kto boi się rywalizacji i nie wierzy we własne umiejętności. Pajac a nie sportowiec.

@Magicc89PL No to mógł sobie zamurować nr 3 w pomocy, bo raczej przeważającą część sezonu Barca gra na trzech środkowych pomocników.

@Ryjewski ja to widzę trochę tak, że w momencie w którym Barcelonie nie udało się sprowadzić Wijnalduma, Moriba stwierdził, że skoro jest zawodnikiem o podobnym profilu i z podobną rolą do odegrania, to chce ten hajs, który miał być zaoferowany Holendrowi

@Magicc89PL No to by tylko potwierdzało teorię, że Moriba jest niepoważny.
« Powrót do wszystkich komentarzy