Oscar García: Wolałbym nie mierzyć się z Messim, ponieważ to by oznaczało, że jest w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

25 sierpnia 2021, 17:00

AFE, Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi w niedzielę najprawdopodobniej zadebiutuje w barwach PSG w meczu z Reims. Latem trenerem tego zespołu został Oscar García, wychowanek i były piłkarz Barcelony, który również karierę szkoleniową rozpoczynał w katalońskim klubie. W wywiadzie dla agencji prasowej EFE wypowiedział się on na temat swoich odczuć związanych z rywalizacją z Argentyńczykiem pod względem szkoleniowym i emocjonalnym jako culé.

– Wolałbym się z nim nie mierzyć, ponieważ to by oznaczało, że jest w Barcelonie. Jednak dla ligi francuskiej to bardzo pozytywny sygnał, że mogą tu przychodzić najlepsi na świecie lub też w tym przypadku najlepszy na świecie – powiedział Oscar García.

48-latek nie ma dobrych wspomnień z rywalizacji z Messim jeszcze podczas okresu pracy w Celcie, gdy jego drużyna przegrała 1:4, a Argentyńczyk miał udział przy trzech golach. – Takie rzeczy często się dzieją przy Messim. Myślę, że pod względem taktycznym rozegraliśmy dobry mecz, Barça nie miała prawie żadnych okazji. Jednak Leo uderzył dwa razy z rzutu wolnego i strzelił z karnego, zmienił mecz tymi akcjami.

García wskazuje na trudności w zatrzymaniu Messiego. – Logicznie rzecz biorąc, jeśli ograniczysz możliwość przyjęcia przez niego piłki, redukujesz szanse na to, że strzeli ci gola lub zaliczy asystę, ale bardzo trudno jest go kryć, ponieważ porusza się z całkowitą swobodą. To bardzo mądry zawodnik, który przez cały mecz obserwuje, co się dzieje, gdzie musi się ustawić, żeby wyrządzić największą szkodę rywalowi. Możesz stworzyć taktycznie idealny mecz, ale jest jednym z nielicznych, których praktycznie nie da się kontrolować. Nie było jeszcze trenera, który mógłby go zatrzymać. Może mieć jakiś gorszy dzień, ponieważ jest człowiekiem, ale kiedy ma normalny dzień, jest dużo lepszy od innych.

Trener Reims opowiedział o podejściu jego zespołu do rywalizacji z nową drużyną Messiego. – Musimy myśleć, że to po prostu kolejny mecz, choć logicznym jest, że są wielkie oczekiwania, ale punkty mają taką samą wartość w starciu z Metz i przeciwko PSG. Dla mnie i moich piłkarzy to wyzwanie, zagrać z najlepszą kadrą w Europie i powiedziałbym, że na świecie. Nie wiem, czy poproszą Messiego o koszulkę. Jeśli to zrobią, to mam nadzieję, że po zakończeniu spotkania, a nie w jego trakcie. Trzeba być skoncentrowanym.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Będzie nowy dział "Oceny pomeczowe Messiego"?
« Powrót do wszystkich komentarzy