Mundo Deportivo: Barcelonie brakuje numerów na koszulkach

Julia Cicha

25 sierpnia 2021, 10:19

Mundo Deportivo

62 komentarze

Fot. Getty Images

Przed niedzielnym meczem z Getafe Ronald Koeman może znów liczyć na takich piłkarzy jak Ter Stegen, Coutinho i Mingueza. Wszyscy prawdopodobnie nie pojawią się jeszcze na boisku, ale i tak jest to świetną wiadomością dla trenera. Problemem pozostają gracze tacy jak Pjanić czy Umtiti, którzy nie chcą odejść z klubu. Mundo Deportivo informuje dziś, że jeśli nikt nie opuści Barçy przed końcem okienka, zabraknie numerów w zespole.

W związku z tym konieczne może być wykorzystanie numeru 10 po Leo Messim, choć początkowo planowano, by w tym sezonie pozostał on wolny. Przepisy LaLigi nie pozwalają zastrzegać numerów, co ma miejsce w innych ligach i dyscyplinach sportowych. Wymaga się też, by w pierwszej drużynie korzystano z numerów od 1 do 25, przy czym numery 1, 13 i 25 zarezerwowane są dla bramkarzy. Jedynie w przypadku posiadania 23 graczy z pola i dwóch bramkarzy, któryś z numerów zarezerwowanych dla golkiperów może zostać przekazany komuś innemu. Oznacza to, że Barcelona mogłaby przekazać któremuś z zawodników numer 25.

Obecnie wolne są więc jedynie numery 10 i 25, a bez przydziału pozostają Coutinho i Mingueza. Jeśli któryś z nich zagra choć minutę z konkretnym numerem na koszulce, nie będzie mógł już go zmienić do końca sezonu. Na stronie ligi Brazylijczyk pozostaje na razie bez numeru, a Hiszpana w ogóle nie ma w kadrze. Z kolei na stronie klubu Oscar ma numer 28 z poprzedniego sezonu. Będzie mógł go zachować tylko, jeśli formalnie pozostanie graczem Barçy B, a planowano włączyć go do pierwszej drużyny.

Na stronie Barcelony widzimy też, że zarówno Coutinho, jak i Rey Manaj mają numer 14. Albańczyk został już dwukrotnie powołany na mecz, ale jeszcze nie zadebiutował, więc teoretycznie wciąż może oddać swój numer koledze. Alex Collado, któremu szuka się nowego klubu, nie ma na razie żadnego numeru. Optymistyczna wersja zakłada, że Pjanić odejdzie z Camp Nou i zwolni numer 8, który mógłby przejąć Coutinho. Wtedy jednak Mingueza musiałby grać z 10, ponieważ nie mógłby przejąć 25 przy innych wolnych numerach. Możliwe więc, że będzie zmuszony zaakceptować teoretyczną rolę stopera rezerw, by zachować numer 28.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prosty temat nie zgłaszamy pjanicia i umtitiego do rozgrywek i numery są wolne.

@micholek09 ciekawe jakie są zapisy w kontraktach i czy to takie łatwe i nie ma kar.
« Powrót do wszystkich komentarzy