Footy Headlines: Drugi zestaw strojów Barcelony na sezon 2022/23 będzie w kolorze złotym

Dariusz Maruszczak

24 sierpnia 2021, 18:19

Footy Headlines

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Portal Footy Headlines specjalizujący się w odzieży sportowej ujawnił pierwsze informacje na temat koszulek wyjazdowych Barcelony na sezon 2022/23. Klub ma wrócić do nietypowych trykotów w kolorze złotym.

Do tej pory nie było żadnych przecieków co do strojów wyjazdowych Blaugrany na kolejne rozgrywki, ale Footy Headlines zdołało dotrzeć do informacji o projektowanych przez Nike zmianach w tym zakresie. Podstawową barwą koszulek ma być kolor złoty, który ma przywoływać wspomnienia z początku tego stulecia. Portal przypomina, że Barcelona używała trykotów o takim kolorze już w sezonach 2001/02 i 2003/04. W pierwszym przypadku stanowiły one drugi zestaw, głównie na pojedynki wyjazdowe, a w drugiej z wymienionych kampanii były używane jako trzeci komplet. Stroje miały symbolizować wysokie ambicje klubu i zdobyte trofea.

Przypomnijmy, że Footy Headlines przedstawiło już potencjalny wzór domowych koszulek na sezon 2022/23, również dość nietypowych ze względu na cienkie paski i uwzględnienie obok kolorów bordowego i granatowego również barwy niebieskiej. Portal zapowiedział, że wkrótce może przedstawić więcej szczegółów związanych ze strojem wyjazdowym Barcelony na rozgrywki 2022/23. Footy Headlines zwróciło też uwagę, że złote wstawki stanowiły element bardzo popularnych wyjazdowych czarnych koszulek, używanych w poprzedniej kampanii. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Złote, a skromne! ;-)

Dobrze, że nie platynowe. Takie jak były w 2003 / 2004 były dobre.
« Powrót do wszystkich komentarzy