Antoine Griezmann: Muszę przyjąć bardziej wiodącą rolę

Łukasz Lewtak

22 sierpnia 2021, 01:08

Barça TV, AS

24 komentarze

Fot. Getty Images

Napastnik FC Barcelony Antoine Griezmann rozmawiał z dziennikarzem Barça TV tuż po zakończeniu meczu z Athletikiem na San Mamés w drugiej kolejce LaLigi (1:1).

[Barça TV] Jak oceniasz zdobyty punkt?

Nie rozegraliśmy dobrego meczu. Od początku mieliśmy problemy, byliśmy wolniejsi niż zwykle. Musimy się bardzo poprawić. To jest punkt i można go przyjąć, ale nie rozegraliśmy dobrego meczu. Rywale bardzo dobrze na nas naciskali i wyrządzili nam wiele krzywdy. Wiele naszych podań było niecelnych. Musimy to naprawić, bo nasi przeciwnicy to dostrzegą i będą wiedzieli, jak mogą nas ugryźć.

Czy masz wrażenie, że Athletic trochę was oszczędził?

Nie wiem, czy oszczędzili nas. Bardzo dobrze naciskają, a my nie wiedzieliśmy, jak wyjść spod pressingu. W końcu i oni się zmęczyli, a my byliśmy w stanie nieco lepiej wyprowadzać piłkę. Byliśmy od nich świeżsi. Wiemy, że to długa gra i musimy pracować dalej. Przygotowywaliśmy się do tego na treningach, ale na boisku wyszło inaczej.

Czy jesteś zadowolony ze swojej gry?

Muszę przyjąć bardziej wiodącą rolę. Staram się pomagać drużynie, czy to w ataku, czy w obronie, choć czasem sprawy nie idą tak, jak by się chciało.

Co sądzisz o bramce Memphisa Depaya?

Memphis to świetny zawodnik. Trzeba być wdzięcznym, że mamy takiego piłkarza z przodu. Jestem pewny, że da nam jeszcze wiele radości.

Jak oceniasz obronę?

W zeszłym sezonie broniliśmy inaczej i to było widać. Jestem pewien, że w poprzedniej kampanii ucierpielibyśmy o wiele bardziej. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Antek trochę zblokowany ale myślę że chłop się rozkręci z czasem
« Powrót do wszystkich komentarzy