Sport: W meczu z Realem Sociedad Griezmann dał sygnał, że nie zamierza ustępować miejsca młodym

Łukasz Lewtak

17 sierpnia 2021, 09:00

Sport

79 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Kataloński Sport publikuje dziś artykuł, w którym chwali postawę Antoine'a Griezmanna w meczu Barcelony z Realem Sociedad
  • Mimo że w zeszłym sezonie rozegrał aż 68 spotkań i ma już 30 lat, francuski napastnik pokazał na boisku świetną formę fizyczną, zaangażowanie i wolę walki
  • Swoją postawą dał sygnał, że nie chce szybko ustępować miejsca barcelońskiej młodzieży

W meczu z Realem Sociedad Antoine Griezmann dołączył do grona piłkarzy, którzy rozegrali dla FC Barcelony co najmniej 100 spotkań. Francuz rozpoczął swój trzeci sezon w klubie, rozgrywając setny oficjalny pojedynek w koszulce Blaugrany i zrobił to w bardzo dobrym stylu. Grając na prawej flance, Griezmann pokazał imponujący poziom fizyczny i zgranie z resztą drużyny, dzięki czemu stał się niezwykle wartościowym ogniwem łączącym środek pola z pierwszą linią. Francuz wyglądał świeżo i był silny. Kumulacja wysiłku z poprzedniego sezonu nie dała mu się we znaki. Griezmann był w stanie pokazać swój pełny potencjał.

Napastnik Barçy był w sezonie 2020/21 na czwartym miejscu w klasyfikacji piłkarzy, którzy rozegrali najwięcej minut. Griezmann wystąpił w 68 meczach, 51 dla Barçy i 17 dla Francji. Więcej występów mieli na koncie tylko Pedri (73), Bruno Fernandes (72) i Mason Mount (69). Dodatkowo należy podkreślić, że Griezmann rozegrał 68 meczów w sezonie w wieku 30 lat. Żaden inny zawodnik w jego wieku nie dokonał takiego wyczynu. Mimo tego ogromnego wysiłku Antoine po raz kolejny rozpoczął on rozgrywki w najwyższej formie, co było widoczne w spotkaniu z Realem Sociedad. Potwierdzają to również pomeczowe analizy statystyk.

Z heatmapy wynika, że Griezmann biegał po całej prawej flance bez przerwy, na obu połowach boiska. Do tego aktywnie pokazywał się kolegom do podań i walczył w środku pola. Brał udział w kontratakach w końcówce meczu i był po prostu niezmordowany. Camp Nou zgotowało mu kilka owacji za jego postawę i zaangażowanie.

Postawa takiej gwiazdy jak Antoine Griezmann była najlepszym przykładem tego, czego Ronald Koeman oczekuje od swojej drużyny. Były napastnik Atlético może być wzorem dla barcelońskiej młodzieży, która teraz odważnie wchodzi do kadry. Francuz nie wykorzystywał swojego statusu mistrza świata, wręcz przeciwnie, nieustannie pomagał Sergiño Destowi, a przede wszystkim Emersonowi, który wszedł na boisko nieco zdenerwowany.

Antoine Griezmann zawsze gra dla drużyny i to jest właśnie ta wartość, którą Ronald Koeman chce promować w swoim zespole. Z tego powodu Francuz jest fundamentalnym zawodnikiem, a holenderski trener obdarzył go pełnym zaufaniem, nawet gdy tyle mówiło się o opcji wymiany z Atlético Madryt.

Dziś scenariusz jest zupełnie inny. Nikt nie wyobraża sobie obecnej Barçy bez Griezmanna. Jego łatwość porozumiewania się z kolegami z drużyny i tworzenie dobrej atmosfery w zespole są bezcenne.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda że ten wolej nie wszedł.
« Powrót do wszystkich komentarzy