Sergi Roberto: Piqué jako pierwszy obniżył pensję, ale my zrobimy to zaraz po nim

Julia Cicha

16 sierpnia 2021, 11:01

Youtube

28 komentarzy

Fot. Getty Images

W pomeczowym wywiadzie Sergi Roberto potwierdził, że wszyscy kapitanowie Barçy zamierzają obniżyć swoje wynagrodzenie. Wychowanek cieszył się też z gola oraz z powrotu kibiców.

[Marc Brau, Barça TV] Podziękowałeś już Martínowi za asystę?

Tak, na boisku i teraz. Rozegrał wspaniały mecz – dwa gole, praca na boisku… Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Twoja bramka nieco was uspokoiła. To było trochę niesprawiedliwe, że prawie do końca nie byliście pewni trzech punktów.

Tak, bo dominowaliśmy przez 90 minut z wyłączeniem chwili pierwszego gola dla Realu Sociedad. Uderzenie z wolnego było nie do obrony. Byliśmy jednak dużo lepsi i udało nam się zdobyć czwartą bramkę. Pierwszy mecz zawsze jest ważny. Teraz nie mamy Leo i myślę, że ważne było pokazanie, że możemy iść naprzód i wygrać wszystko.

Po półtora roku na Camp Nou wrócili kibice.

Bardzo nam ich brakowało, to było bardzo trudne półtora roku. Gra bez kibiców była dziwna, im też na pewno było ciężko. Wiedzieliśmy atmosferę na trybunach, ludzie chcieli nas dopingować. Teraz musimy być zjednoczeni i iść naprzód.

Gerard Piqué obniżył pensję, a po golu pocałował dziś herb. Ty też pocałowałeś herb na koszulce, chciałeś pokazać, że jesteście zjednoczeni w trudnej dla klubu sytuacji?

Tak, tak jak powiedział Gerard, my zawsze jesteśmy gotowi pomagać klubowi. Czterej kapitanowie pokazali, że bardzo kochają klub. Czasem bolało nas to, co o nas mówiono. Kłamano, my od początku chcieliśmy pomóc. Z różnych powodów nie domknięto jeszcze obniżki wynagrodzenia, był też temat Leo. Gerard obniżył pensję w ostatniej chwili, my zrobimy to od razu po nim. Chcemy pomóc klubowi, trzymamy się razem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak zwykle malkontenci z tej strony narzekają, ze Roberto ma odejść bo jest po prostu za słaby na Barce.
To ja zapytam inaczej. Skoro jest taki problem ze sprzedażą naszych zawodników to dokąd ma odejść?

Piszecie, żeby dawać młodym więcej szans, a później będzie płacz że nie mamy zamienników. A uważam, ze Sergi takim jest. Jest bardzo dobrą opcją ponieważ może tak naprawdę grać na kilku pozycjach. Sezon jak wiadomo jest długi, będzie potrzeba rotacji.

Druga sprawa, swego czasu pisaliście, że Busi i Pique do sprzedaży także. Teraz jaka narracja? Busi w formie w najlepszej XI euro, Pique obniża kontrakt i w pierwszym meczu strzela bramke, a Barca wygrywa i to przekonywująco.

Zanim będziecie hejtować bo to takie proste i modne to pomyślcie najpierw, ze widocznie taki Roberto przekonuje Koemana bo go widzi na treningach, a nie tylko w trakcie (o ile w ogóle wy obejrzycie mecz) meczu.
« Powrót do wszystkich komentarzy