Jorge Messi potwierdza: Leo przechodzi do PSG! [Aktualizacja 12:50]

Julia Cicha

10 sierpnia 2021, 07:33

Beteve, Ole, AS

431 komentarzy

Fot. Getty Images

Ostatni zwrot akcji w sprawie Leo Messiego. Choć wydaje się to zupełnie nieprawdopodobne, program „La Porteria” podał w nocy, że FC Barcelona złożyła Argentyńczykowi ostatnią ofertę. Toni Juanmarti ze Sportu przyznał, że coś musi być na rzeczy.

Messi zdążył już pożegnać się z Barçą, a wczoraj widzieliśmy, jak Joan Laporta udał się na kilka dni wakacji. Okazuje się jednak, że dyrektor generalny klubu Ferran Reverter miał zadzwonić w nocy do ojca zawodnika i złożyć mu nową ofertę w celu zatrzymania Leo na Camp Nou. Wydaje się, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Wspomniany telefon jest jednak wynikiem improwizacji i arbitralnych decyzji.

Z drugiej strony argentyński dziennik Ole zapewnia, że jest już za późno, a Messi odrzucił nieformalną ofertę. Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie wydarzy się jakaś katastrofa, Leo poleci dziś do Paryża. Dziennikarka Veronica Brunati podawała nawet, że PSG planuje o godz. 10 ogłosić pozyskanie Argentyńczyka.

Aktualizacja

Guillem Balague informuje, że źródło z FC Barcelony zaprzeczyło złożeniu ostatniej oferty. Z kolei otoczenie Messiego miało zdementować pogłoski dziennikowi Marca.

9:16

Kolejne media podają, że nie ma żadnych szans na pozostanie Leo Messiego w Barcelonie.

9:41

Fabrizio Romano napisał, że obecnie nie ma potwierdzenia ostatniej oferty Barçy dla Messiego.

11:00

Beteve podaje kolejne szczegóły. Wobec chłodnych relacji Messiego z Laportą Ferran Reverter zdecydował się złożyć w nocy ostatnią ofertę. Rodzina piłkarza potwierdziła jej istnienie, a szanse na jego pozostanie oceniła na niewielkie. Zarząd Barçy jest podzielony.

11:45

RAC1 informuje, że nie doszło do negocjacji, ale Barcelona rzeczywiście rozmawiała z ojcem Messiego. Powiedział on klubowi, że doszedł już do porozumienia z PSG.

12:02

Gerard Romero mówi, że na lotnisku potwierdzają, że niedługo do Paryża wyleci samolot z Messim na pokładzie.

12:07

Wszystko wydaje się już pewne. Fabrizio Romano napisał, że Messi zaakceptował ofertę PSG i niedługo będzie w Paryżu. Podpisze umowę do 2023 roku z opcją prolongaty o kolejny rok. Będzie zarabiał ok. 35 mln euro netto na sezon, wliczając bonusy.

12:50

Jorge Messi dotarł na lotnisko w Barcelonie i potwierdził dziennikarce, że Leo przechodzi do PSG. Na pytanie, czyja to wina, odparł, żeby sprawdzić to w klubie. Następnie zapytano go, czy Leo jest smutny, a on odpowiedział: "nie widzieliście?".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja Messiemu życzę aby następnym trofeum jakie zdobędzie było Mistrzostwo Świata z Argentyną xD
« Powrót do wszystkich komentarzy