Marca: Piłka po stronie Riquiego Puiga

Maciej Łoś

4 sierpnia 2021, 16:30

Marca

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Riqui Puig walczy o zaufanie Ronalda Koemana. Holender dał zagrać 21-latkowi w trzech dotychczasowych meczach towarzyskich. Pomocnik chciałby w tym sezonie odgrywać ważniejszą rolę w klubie.

Riqui Puig jest wciąż uważany za jeden z największych talentów, jakie opuściły mury La Masii w ostatnich latach. Mimo tego Hiszpan wciąż nie zdołał przekonać do siebie kolejnych trenerów Barcelony. Pomocnik nie poddał się jednak i wciąż walczy o swoje miejsce w hierarchii drużyny.

21-latek zadebiutował w LaLidze 13 kwietnia 2019 roku w meczu przeciwko Huesce. Fanom Barçy bardzo podobają się jego umiejętności i styl gry, ale do tej pory nie potrafił wykonać kroku naprzód w swojej karierze. Klub oferował mu odejście na wypożyczenie zeszłego lata i zimą, ale Puig nie zdecydował się na to, mimo że w sezonie 2019/2020 rozegrał 579 minut, a rok później tylko 593. Wystąpił w pierwszym składzie w 10 meczach, ale tylko w trzech przypadkach przebywał na boisku do końca.

Determinacja i ambicje pomocnika pomogły mu w trakcie presezonu. Puig zagrał we wszystkich trzech dotychczasowych meczach towarzyskich i prawdopodobnie pojawi się na murawie również dzisiaj. 21-latek wykorzystuje swoją szansę i pokazuje umiejętności pod czujnym okiem Ronalda Koemana. Hiszpan może skorzystać również na problemach z przedłużeniem kontraktu Ilaixa Moriby oraz ewentualnego odejścia Miralema Pjanicia. Jeśli pomocnik dalej będzie pracował tak ciężko, w tym sezonie może być nawet czwartym graczem środka pola w hierarchii po Busquetsie, De Jongu i Pedrim.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetna informacja ❤️
« Powrót do wszystkich komentarzy