Joan Laporta: Jeśli Ilaix nie chce przedłużyć kontraktu, ma inne rozwiązania

Dariusz Maruszczak

2 sierpnia 2021, 20:49

MD, Sport, AS, Marca

68 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Joan Laporta był jedynym przedstawicielem władz FC Barcelony podczas prezentacji Emersona
  • Prezydent klubu w zdecydowany sposób wypowiedział się na temat sytuacji Ilaixa Moriby i potwierdził, że 18-latek może odejść z klubu
  • Laporta był też pytany o kwestie dotyczące obniżki wynagrodzeń, podpisania kontraktu przez Leo Messiego czy odejścia Griezmanna

Na początku konferencji Laporta wygłosił przemówienie, witając Emersona w Barcelonie. – Chcę podziękować rodzinie i przedstawicielom Emersona. Wykonaliście wspaniałą pracę z klubem, żeby zawodnik mógł tu być. Emerson bardzo nam pomoże w budowie tego projektu sportowego, który tak bardzo chcemy uczynić zwycięskim. Oglądając wideo, przypomniałem sobie wspaniałych brazylijskich piłkarzy, którzy grali na prawej obronie, jak Belletti i Dani Alves. To dla nas bardzo ważna pozycja i życzymy ci wielkich sukcesów.

– Emerson ma klauzulę w wysokości 300 milionów. Mamy nadzieję, że będziesz tu przez wiele lat, ciesząc się futbolem. Przychodzisz do klubu, który jest więcej niż klubem, to deklaracja zasad. Jesteśmy katalońskim klubem otwartym na świat i mam nadzieję, że wkrótce się zaadaptujesz. W tej globalnej Barcelonie będziesz się świetnie czuł. Mam nadzieję, że bardzo nam pomożesz. Dla nas ważne są też zaangażowanie oraz szacunek do rywali i kolegów. Jestem przekonany, że osiągniesz wiele sukcesów – dodał prezydent, a później nastąpiła już seria pytań od dziennikarzy.

Budowa kadry: Napotkaliśmy poważne przeszkody, ale mamy czas, żeby poprawić zespół. Wszystko idzie całkiem dobrze. Ze wzmocnieniami i awansem piłkarzy z cantery, stworzymy konkurencyjną drużynę. Mamy utalentowanych obrońców, ale sprowadziliśmy ich więcej. Zobaczymy, czy będziemy mogli pozyskać kolejnych graczy.

Sprawa Messiego: Robimy, co możemy. Wszystko dobrze się rozwija, zgodnie z tym, co zaplanowaliśmy i możliwościami, jakie mieliśmy. Kontynuujemy ten proces. Leo chce zostać w Barcelonie. Robimy wszystko, co możliwe, żeby tak było. Wszystko rozwija się dobrze. Widzę możliwość, że zostanie, ponieważ tego chce. Staramy się rozwiązać ważne sprawy dla obu stron. Podzielam zdanie prezesa Getafe Ángela Torresa i jestem mu wdzięczny, ale nie odważę się mówić innym prezesom, co mają robić. Wszyscy chcemy, żeby Messi został w LaLidze, ponieważ jest najlepszym piłkarzem na świecie i pomaga promować rozgrywki na całym świecie. Wiem, że Leo chce zostać i doceniam ten fakt. Wszystko jest na dobrej drodze. Codziennie mam słodkie sny, kiedy myślę o Leo. Mam nadzieję, że zostanie. Celem jest, żebyśmy go zobaczyli podczas meczu o Puchar Gampera.

Rejestracja nowych zawodników: Piłkarze, którzy zostali sprowadzeni, będą mogli zostać zarejestrowani, zgodnie z naszym rozumieniem zasad finansowego fair play. Chcielibyśmy, żeby LaLiga była bardziej elastyczna w tym zakresie, jak to się dzieje w innych ligach, i była możliwość sprowadzenia kogoś jeszcze. Bez większego marginesu w limicie wynagrodzeń nie możemy już nikogo sprowadzić. Nie mamy silnej pozycji do inwestowania, to siła Barcelony daje nam zdolność do przeprowadzania wzmocnień.

Sytuacja Ilaixa: Postaramy się, żeby sprawa Ilaixa się nie powtórzyła, że zawodnikowi zostaje rok kontraktu i nie chce zaakceptować warunków klubu. Nie akceptujemy tego i musimy wysłać w ten sposób wiadomość do cantery. Jest świetnym graczem, ale jeśli nie chce przedłużyć kontraktu, ma inne rozwiązania. Nie chcemy, żeby pojawiały się sytuacje, gdy wychowankowie nie chcą odnawiać kontraktów na rok przed ich końcem. Daliśmy mu szansę, ale klub jest nade wszystkim. Chciałbym, żeby ponownie to przemyślał i żebyśmy doszli do porozumienia. Nie możemy pozwolić na to, że awansujemy graczy, a później oni odchodzą bez korzyści dla klubu. Nie zaakceptujemy tego względem żadnego zawodnika. Czuję się z tym źle, że nie uznaje tego, co Barça dla niego zrobiła. Ten, kto chce odejść, może to zrobić, ale na określonych warunkach.

Atmosfera w drużynie a obniżki wynagrodzeń: W ekipie jest dużo radości i ducha zespołu. Trener jest pełen nadziei, ponieważ widzi, że kadra jest zrównoważona. Emerson wniesie do obrony siłę i rywalizację. Uważam, że atmosfera jest bardzo dobra. Z niektórymi zawodnikami jesteśmy na etapie osiągania porozumienia, wykazali oni wdzięczność i postawili klub ponad interesy osobiste. Dziękuję piłkarzom, z którymi negocjujemy, widziałem, że są bardzo zaangażowani, chcą osiągnąć coś znaczącego. Młodzi też pomagają w stworzeniu dobrej atmosfery, a weterani dobrze ich przyjęli. Odzyskujemy intensywność i gramy w atrakcyjnym ustawieniu. Nowe wzmocnienia wręcz proszą się o szanse, atmosfera jest dobra, a drużyna jest zmotywowana. Podobała mi się intensywność gry, pressing po stracie. Roland to człowiek dialogu, a cały jego sztab jest zmotywowany i pełen nadziei.

Sytuacja Griezmanna: Nie chciałbym skupiać się na jednym piłkarzu. Griezmann wzbudza nasze zadowolenie, cieszy się uznaniem trenera i jest wspaniałym profesjonalistą. Mocno walczył w spotkaniu ze Stuttgartem. W obecnej sytuacji pozostajemy jednak otwarci, ponieważ Francuz cieszy się zainteresowaniem, ale wszystko pozostało bez zmian. Ma kontrakt z Barceloną i będziemy go respektować, jeśli nic się nie wydarzy i nie będzie chciał odejść.

Wypowiedź do Emersona w podsumowaniu prezentacji: Cieszę się, że spełniasz marzenie o grze w Barcelonie, życzymy ci samych sukcesów. Jesteś postrzegany jako wspaniała osoba, a dla nas bardzo ważne są zaangażowanie i szacunek. Dziękuję.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprzedać moribe

Witam. Tak z innej beczki pytanie :)
Orientuje się ktoś jak to jest z przylotem do Hiszpanii i pójście na mecz.? :) lecimy z żoną 13-16 sierpnia. 3noclegi + mecz Barcy z Sociedad.
( nie jesteśmy zaszczepieni)
Czytamy na gov. Pl że nie trzeba nic mieć.. Jedynie się wypełnia forlumarz lokalizacyjny czy coś. Nie ma nic o testach żeby przed wylotem zrobić itd.
Jedynie powrót. Musimy zrobić testy w Warszawie na lotnisku żeby nie mieć kwarantanny na powrocie do domu.
Pozdrawiam! I dzięki jesli ktoś ogarnia bardziej temat :)

Kurczę w jaka to strone poszło, kiedyś piłkarze marzyli, prosili się o gre w wielkich zespołach, a dziś ? Typ w tak młodym wieku patrzy tylko i wyłącznie na pieniądze gdzie tak naprawdę nic nie osiągnął i nic specjalnego nie pokazał. A wręcz teraz jest z nim problem bo to on warunki sobie stawia. Dramat po prostu jak najszybciej pozbyć się tych darmozjadow których nie interesuje walczenie i zostawianie serca na boisku tylko żeby zrobić sobie fotkę w drogich ciuchach na insta

Z innej strony:

"Johan Cruyff słusznie powiedział kiedyś, że jeśli musisz się zastanawiać dwa razy, czy chcesz grać w Barcelonie, to już nie jesteś tej drużynie potrzebny"

Belletti, Dani Alves, Douglas, a teraz Emerson. Pięknie to się toczy :-)

Co do Moriby to wydaje mi się, ze on chce odejść, a agenci próbują wymusić żeby Barca go puściła za czapkę gruszek, a Laporta właśnie dal sygnał, ze za półdarmo nie odejdzie. Brawo Lapi!

Kim jest Roland?

Pięknie, takiego prezydenta Barca potrzebowała.

I bardzo dobrze. Szkoda bo Moriba to bardzo perspektywistyczny zawodnik ale jak cos sie nie podoba to niech sobie gra w rezerwach. Ciekawe ile by dostał teraz za sezon gdyby prezydentem był jeszcze Bartomeu. 5 mln? 10 mln?

Klub jest ponad wszystkimi! Chyba nie skoro trzęsie portkami bo nie ma kasy na leo

Papcio Lapcio króciutko. Szanuje:)

Codziennie mam słodkie sny, kiedy myślę o Leo - hehe jaki tekst zarzucił

Gdybym przeczytał kiedyś coś takiego tylko byłoby tam nazwisko „Bartomeu” to bym pomyślał ze jakaś agencja wywiadowcza go zamieniła z sobowtórem

Brawo Laporta super słowa

No i Lapek zapunktował z tym Moribą, sprawę załatwi po męsku, a nie zabawa w podchody, może jego agent chce sobie przy okazji wyrobić nazwisko, ciekaw jestem jak to się skończy.

Mokre sny o Leo, śmieszne... Jednak za gówniaka Moribę. Brawa.

Współczuję Lapciowi że musi tak dużą Bartomeowską stajnię Augiasza czyścić

krótka piłka a jak się nie podoba to: https://zapodaj.net/bf5d211bb3c06.jpg.html :V

"Ten, kto chce odejść, może to zrobić, ale na określonych warunkach."

Brawo, w końcu!

I bardzo dobrze, króciutko z nimi :)

Bartomeu miał większe jaja, bo mówił to samo Messiemu. Mam na myśli zdanie "... klub jest nade wszystko." Pohukiwanie na młodzież, brzmi groźnie, ponieważ co perspektywiczni zawodnicy od nas odejdą, przy pierwszej okazji. Ostatnio chyba dwóch straciliśmy, prawda?

Wypowiedzenie świadomie publicznie takich słów oznacza że faktycznie nie ma zamiaru godzić się na warunki Moriby, zazwyczaj kurtuazyjnie strony wypowiadają się w takich kwestiach a tutaj dość ostro i jednoznacznie. Myślę że to koniec Moriby w klubie, Laporta też już o tym wie, zostawił sobie do końca tygodnia jakiś margines gdyby młody przyszedł przeprosił i podpisał to co mu klub przedstawił

To jest Szef, z szacunkiem do Emersona ale też stanowczo czego się oczekuje od graczy w barwach Barcy.
Z Moriba sytuacja zero jedynkowa, podpisujesz to grasz, nie to baju baju...

Dobrze ze po bezjajecznych rządach Bartomeu mamy prezesa z jajami jak Arbuzy, który nie pozwoli piłkarzom narzucać swoich warunków żeby łaskawie zgodzili się tu grać

czasami człowiek nie potrzebuje nawet szczegółowego i konkretnego programu wyborczego by wiedzieć, że to odpowiednia osoba na odpowiednie stanowisko. I tak było w przypadku Laporty. Brawo Presidente ! Moriba, niestety wystrzeliłeś z formą o sezon za późno, rok temu od Jose Marii dostałbyś 6 i kontrakt na 7 lat, dziś jesteś traktowany tak jak na to zasługujesz. Żaden piłkarz nie ma prawa wznosić się ponad klub.

Brawo Panie Laporta. Moriba to przeciętniak i nie warto mu dawać więcej szans. Dostał i tak za dużo, mimo że nie zasłużył. Nie ma w sercu Barcelony, niech odchodzi. Kuman zmarnował minuty, które mógł dać innym talentom. Dobrze, że Puig dzięki Laporcie zacznie dostawać więcej minut. Na razie w presezonie jest jednym z najlepszych zawodników, tak jak zresztą zawsze gdy grał. Szkoda, że mamy ślepego trenera.

klub jest nade wszystkim...a nad klubem jest Messi...

Moriba? To jest przeszłość

Skończyło się dymanie Barcelony. Może za czasów tego nieudacznika Bartomeu tak akcje przechodziły, ale to już przeszłość. Brawo Laporta krótko i na temat z tym szczypiorkiem.

Laporta ostro publicznie o Moribie, przekaz jasny i konkretny dla innych młodych

Szefie prowadź, takiego presidente mi brakowało.

Króciutko z typeczkiem, brawo Lapciu!

w końcu prezydent z jajami jeju ile na to czekałem...

"Codziennie mam słodkie sny, kiedy myślę o Leo." To zdanie brzmi trochę dwuznacznie!

Brawo Panie Laporta, nie będzie jakiś smarkacz co pokazał jedynie potencjał dyktował warunków z kosmosu.

"Daliśmy mu szansę, ale klub jest nade wszystkim" króciutko, tak powinno być zawsze