Sport: Barça nie musi zarejestrować Leo Messiego przed 31 sierpnia

Maciej Łoś

2 sierpnia 2021, 19:00

Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi wciąż pozostaje wolnym zawodnikiem i choć dogadał się z Barceloną w sprawie nowego kontraktu, to nie może zostać zarejestrowany dopóki klub nie rozwiąże problemu z limitem płac.

Sport informuje o tym, że Leo Messi zaakceptował już ofertę Barcelony, która ma obowiązywać do 2026 roku. Jedyne, czego brakuje, to podpis zawodnika. Ale nie może on zostać zarejestrowany, dopóki klub nie zmniejszy wydatków na płace. Według nowego kontraktu, Argentyńczyk będzie zarabiał na początku jedynie 50% dotychczasowej pensji, co jest oczywiście wynikiem problemów finansowych.

Klub negocjuje też obniżki wynagrodzeń o 40% dla Gerarda Piqué, Sergiego Roberto, Jordiego Alby i Sergio Busquetsa. Dodatkowo dyrekcja pracuje nad sprzedażą kilku zawodników, m.in. Samuela Umtitiego, Miralema Pjanicia czy Antoine'a Griezmanna. Wszystko po to, by sprostać wymogom LaLigi odnośnie limitu płac i móc zarejestrować ponownie Leo Messiego.

Sport donosi, że nawet jeśli Barcelonie nie uda się zmniejszyć wystarczająco wydatków na płace do końca sierpnia, to nie przekreśli szans na powrót Argentyńczyka. Zamknięcie okna transferowego nie będzie dodatkowym kłopotem do Barçy, ponieważ Messi jest obecnie wolnym zawodnikiem. Klub będzie mógł go zarejestrować później, jeśli będzie miał przynajmniej jedno miejsce w 25-osobowej kadrze.

Obecnie Messi przebywa na wakacjach i czeka na rozwiązanie swojej przyszłości. Sport informował wcześniej, że Argentyńczyk nie wróci do treningów z drużyną, dopóki nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co więcej, okazuje się, że w ogóle nie musi go rejestrować

Cała sytuacja zaczyna być absurdalna.
Barcelona mówi że uzgodniła kontrakt z Leo Messim i czeka na jego podpisanie.
Chwali się że Messi zgodził się na 50% obniżkę zarobków.
Bardzo dobrze, kłopot w tym że poprzednie roczne zarobki Leo Messiego wynosiły ponad 100 mln euro!!!!!!!
Po obniżce o 50% będzie to nadal kwota zwalająca z nóg - ponad 50 mln euro!!!
Kto i gdzie znajdzie takie pieniądze dla jednego zawodnika?
Jest prawie pewne że Leo Messi w tym sezonie do Barcelony nie trafi.
Chyba że stanie się cud i jego zarobki zejdą do 10 mln euro za sezon (czego i tak Barcelona może nie udźwignąć)

Ale jeśli barca nie sprzeda kilku zawodników żeby obniżyć wydatki do końca okna to jak ma to zrobić później? Że co chłopy przestaną istnieć

Laporta szykuje nam prezent pod choinkę

I co z tego skoro ligę zaczniemy bez Messiego być może...

Z każdym tygodniem jest coraz bliżej, a jednocześnie pismacy coraz dalej przesuwają potencjalne daty podpisania kontraktu czy zarejestrowania Messiego.

Tutaj „Sport” idzie o krok dalej niż inni i jak gdyby nigdy nic zakłada scenariusz, że Messi opuści co najmniej trzy mecze ligowe. I w zasadzie... nie wzbudza to większej sensacji. Tego chyba jednak nikt w czerwcu sobie nie wyobrażał!

Może przyjść nawet w grudniu, przecież to czy będzie miał formę czy nie nie ma żadnego znaczenia.