Sergio Busquets: Podczas presezonu najważniejsze jest wypracowanie odpowiedniej formy

Dariusz Maruszczak

2 sierpnia 2021, 17:15

FCBarcelona.es

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergio Busquets w wywiadzie dla klubowej telewizji wypowiedział się na temat trwającego presezonu, a także zbliżającego się meczu towarzyskiego z Red Bullem Salzburg.

– Presezon przebiega świetnie, cieszymy się, że możemy dobrze trenować w tym klimacie, jaki tu mamy, odpoczywać i wykonywać podwójne sesje. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonywanej pracy. W meczu ze Stuttgartem mogłem rozegrać pierwsze minuty w tym presezonie. Ostatnio było nieco większe obciążenie niż zazwyczaj, zawsze tak się dzieje podczas przygotowań. Cieszę się, ponieważ odczucia są świetne – powiedział Busquets.

Pomocnik wyznał, że poprzednie przygotowania do rozgrywek i cała kampania nie były łatwe przez koronawirusa, ale teraz sytuacja się poprawia, choć zawodnicy w różnym czasie wracają z turniejów międzynarodowych. – Ostatnie rozgrywki i poprzedni presezon były trochę inne z powodu tej sytuacji, podczas obecnych przygotowań staramy się odzyskać normalność. Zawodnicy wracają do klubu w różnym czasie ze względu na grę w mistrzostwach Europy czy w Copa América, każdy dotarł do innej fazy rozgrywek. Takie rzeczy dzieją się w klubach mających tylu reprezentantów. Najważniejsze po przybyciu jest odpowiednie obciążenie pracą, co jest niezbędne, aby krok po kroku nabierać formy i osiągnąć najlepszą dyspozycję, kiedy będzie to konieczne.

Busquets odniósł się do znaczenia rywalizacji z Red Bullem Salzburg. – Tak, starcie z tak dobrym rywalem na pewno będzie ważne. W presezonie jest jednak trochę inaczej, zawsze chcemy wygrywać, ale najważniejsze jest, żeby każdy piłkarz osiągnął najlepszą formę fizyczną poprzez pracę i gromadzenie minut. Mamy nadzieję, że pójdzie dobrze, zwłaszcza przeciwko tak dobremu i silnemu fizycznie rywalowi jak Salzburg, tym bardziej, że będzie to też ostatni pojedynek przed Pucharem Gampera.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A potem wchodząc świeży na Sparing ze Stuttgartem musi ciągnąć za koszulkę gościa, który mu odjeżdża jak intercity :)

Powiedział ten który nigdy w swoim życiu nie był na siłowni. Nie liczę tego machania 3 kg ciężarem na ostatnim filmiku z treningu Barcy.

No i jakoś od kilku sezonów nie może wypracować tej odpowiedniej formy.

W kontekście Busiego od pewnego momentu już zawsze ma się mieszane odczucia - ja przynajmniej tak mam.
Niby patrzysz na jego formę jaką odzyskał w połowie poprzedniego sezonu i mówisz Sobie profesor, a potem patrzysz na fakt tego jaki bezużyteczny i zbędny jest w meczach LM i rywalami którzy go zabiegają na śmierć i spressują tak, że nie będzie miał żadnych argumentów.

Busi musiał dużo myśleć nad tym stwierdzeniem.