Mundo Deportivo: Coraz lepsza współpraca pomiędzy Memphisem i Griezmannem

Maciej Łoś

1 sierpnia 2021, 20:00

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Kibice Barcelony mogą mieć kolejny powód do optymizmu. Memphis Depay coraz lepiej odnajduje się w zespole, a we wczorajszym meczu ze Stuttgartem bardzo dobrze współpracował z Antoine'em Griezmannem.

Memphis Depay wykorzystuje pierwsze dni w Barcelonie, by jak najszybciej zaaklimatyzować się w nowym zespole i poznać kolegów z szatni. Holender pokazuje się z dobrej strony na treningach oraz meczach towarzyskich, czując wsparcie trenera oraz zawodników. Wczoraj wyszedł w pierwszym składzie w spotkaniu ze Stuttgartem, strzelił gola i zebrał kolejne pozytywne opinie.

Na szczególną uwagę zwraca dobra współpraca pomiędzy Memphisem i Antoine'em Griezmannem. Obydwaj napastnicy wymieniali ze sobą wiele podań, mieli także duży udział przy golu strzelonym przez Yusufa Demira. W następnych minutach Holender zaliczył kilka strat, a Francuz był mniej skuteczny, ale ogólne wrażenie pozostawione przez ten duet we wczorajszym meczu było pozytywne.

Fani Barcelony wciąż czekają na Leo Messiego, czyli najważniejszego członka tercetu ofensywnego zespołu. Cały czas nie jest także pewne pozostanie w klubie Antoine'a Griezmanna. Jeśli jednak okaże się, że cała trójka będzie mogła grać razem, wtedy Ronald Koeman będzie mógł mieć wiele powodów do optymizmu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dojdzie Messi i współpraca siądzie, bo i tak będzie trzeba podać przede wszystkim do Leo

Dobrze to rokuje jeśli zabraknie Leo.

Obecnie ta współpraca ma być opcją rezerwową gdyby "akcja Messi" się nie powiodła. Po podpisaniu kontraktu przez Leo ta współpraca będzie coraz rzadziej widywana aż zniknie zupełnie po powrocie do zdrowia Ansu.

Griezmann zostaje w Barcelonie tyle w temacie

Najbardziej cierpię kiedy widzę komentarze: wróci Leo Messi i znów będziemy słabo grać bo będziemy grać los Messiego. Ludzie zapominają ile on strzela bramek i zalicza asyst w trakcie sezonu i jak bardzo potrafi pociągnąć grę zespołu.

Grizu Depay i Messi to powinno być nasze nowe tridente, świetnie by się uzupełniali, wymiennośc pozycji , świetna technika . Aguero jako joker

Ja uwielbiam Griezmana - francuz naprawd czuje piłe i jest bardzo pozytywnym kolesiem - było widać w pre sezonie że chciał dobrze wprowadzić Depaya - starał się zagrywać mu ciasteczka. czasami wychodziło - czasami nie ale jako chyba jednyny grałnon stop na Memphisa. To bardzo mnie do niego pzekonało. Antek nie zasługuje na hejt na LR - to wspaniały piłkarz jest.

Coś mało po wczorajszym meczu komentarzy o Puigu, ciekawe gdzie się podziali wszyscy "przychylni" ;)

Może nie Trzeba Messiego

Problem będzie taki, że wróci Messi i znowu podporządkujemy swoją grę na jego ataki z głębi pola. I skończy się szybkie granie skrzydłami i prostopadle piłki na Memphisa.

Dokładnie.

W pierwszych kolejkach trio ofensywne wg mnie to :
Messi - Depay - Griezmann


Dobra współpraca Depaya z Puigiem

Takie newsy są absurdalne. Oni rozegrali razem dopiero 108 minut w presezonie.

Zobaczymy jak będzie wyglądała ta współpraca z Leo.

Przez większość zeszłego sezonu prym wiódł duet Griezmann/Leo. Tercet z Memphis'em może wnieść tę drużynę poziom wyżej. Nie mogę się doczekać następnego meczu z poważniejszym rywalem.