Mundo Deportivo: Barcelona nie chce się ugiąć i nie zmieni oferty dla Ilaixa Moriby

Maciej Łoś

31 lipca 2021, 15:45

Mundo Deportivo

57 komentarzy

Fot. Getty Images

Przyszłość Ilaixa Moriby w Barcelonie wciąż nie została rozwiązana. Piłkarz nie przedłużył kontraktu, a klub nie zamierza zaoferować mu lepszej oferty niż do tej pory.

Trzy miesiące temu Barcelona poinformowała Ilaixa Moribę, że chce przedłużyć z nim umowę, która obecnie obowiązuje do 2022 roku. Niestety, od tego czasu przedstawiciele zawodnika nie byli chętni na szybkie zakończenie rozmów i bardzo je przeciągali, a także zażądali dla swojego klienta bardzo wysokiego wynagrodzenia. Barça nie chciała, by agenci dyktowali swoje warunki, i postanowiła, że do momentu osiągnięcia porozumienia 18-latek nie awansuje do pierwszej drużyny, nie będzie pracował także z rezerwami, a jedynie z zespołem młodzieżowym.

Kilka dni temu wydawało się, że strony są już bliżej porozumienia, jednak rozmowy stanęły w martwym punkcie ze względu na wygórowane żądania agentów. Klub nie zamierza jednak odpuścić i nie zaoferuje Moribie lepszych warunków. Mundo Deportivo dotarło do osób związanych z Barceloną, którzy twierdzą, że obecna propozycja jest bardzo korzystna dla zawodnika.

Barça uważa, że Ilaix i jego agenci powinni docenić to, że Ronald Koeman dał pomocnikowi wiele szans w zeszłym sezonie, również w najważniejszych meczach. Klub ma wrażenie, ze przedstawiciele zawodnika stawiają wyżej kwestie finansowe zamiast sportowych, mimo tego, żę Ilaix ma dopiero 18 lat. Dyrekcja wierzy, że piłkarz przemyśli sprawę i zgodzi się na przyjęcie oferty.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powinni mu jeszcze szukać nowego klubu. Wziąć kilka milionów za niego i kopniak w tyłek jeśli nie pasuje.

Z tymi szansami dla zawodnika to bym nie przesadzał. Dostał szanse bo sie rozwinął i cos dawał zespołowi. Nie daje sie w profesjonalnym futbolu minut ot tak tylko stosownie do tego co gość reprezentuje i co moze dać zespołowi. Dla mnie głupie jest to, ze dopuściliśmy do tego ze zawodnikowi kończy sie kontrakt i to on dyktuje warunki. Jak nie zmieni stanowiska to tylko sprzedaz nam zostaje - znając nas za grosze- bo na ławkę nas nie stać.

A mi się wydaje ze to jego menago walczy o jak najwięcej choć nie wiem o co oni walczą jak on nic nie pokazał oprócz tego ze umie biegać a biegać to nawet głupi potrafi

Duże brawa dla zarządu, jeśli jednak kasa się liczy w tak młodym wieku, to nie powinno być dla takich piłkarzy miejsca w FCB. Zobaczymy jak to się zakończy.

Wreszcie trawd ręką przy negocjacjach. To my dyktujemy warunki, a jak komuś nie pasuje, to droga wolna.

Szczerze jego agenci i sam piłkarz musi wiedzieć czego chce.

Nara i papapa. Nikogo na siłę i przepłacając. Brawo Joan.

Sprzedać. Fichado innego grajka a ten niech przyniesie kase

I gratulacje dla Pana Laporty!

Wreszcie podstawa zarządu i dyrekcji godna wielkiego klubu.
Nie będzie piłkarz decydować ile ma zarabiać. Każdy wielki piłkarz w naszym zespole, łącznie z gwiazdami zgodzili się na obniżenie pensji.
A taki młodzik co mu wąsy jeszcze nie wyrosły będzie stawiać warunki wynagrodzenia, kiedy nie ma nawet pewnego miejsca w pierwszym składzie.
Takich twardych decyzji brakowało mi przez ostatnie lata.

I bardzo dobrze , nie będzie taki jarząbek który nic jeszcze nie osiągnął i nic wielkiego nie zaprezentował , dyktował warunków klubowi

Klub ma wrażenie , Dyrekcja wierzy ... a na końcu okaże się ze poszło o 2 mln€ i odchodzi do PSG lub City
Za 5 lat wróci bo Barca to jego klub tyle ze za 80mln €

Agenci agentami, ale jak zareagują inni piłkarze? Busi, Pique obniżają swoje wynagrodzenia dali temu klubowi to czego nikt nawet sobie nie wyobrażał w 2008 roku. Messi odpuści wynagrodzenie o polowe... Depay przychodzi do nas i dostaje „śmieszne” pieniądze względem tego co mógłby zarabiać gdzieś indziej. A Moriba? Kto to w ogóle jest... nawet jeśli zostanie to niesmak w drużynie pozostanie... to samo nasz trener - wielokrotnie obniżył wynagrodzenie a tu chłopak lat 18 myśli, że jest drugim Pogbą czy kij wie kim. Żenada.

Na początku było mi szkoda straty Moriby a teraz walić go. U Koemana dostawał by szanse na grę a gdzie indziej będzie wąchał jaja
konto usunięte

Pierniczą sie z nim, jak matka z łobuzem, niech sie uczą od Pereza jak sie wyjasnia takich cwaniakow

Jedyny kierunek mozliwy dla tego pana to P$G albo City tam też lubią sypnąć piniądzem

Gość się pogrąża z każdym dniem bardziej, wstyd dla niego tym bardziej że wie w jakiej sytuacji jest klub.. sprzedać i zapomnieć, niech doi innych frajerów.

I tak powinien działać dobrze zarządzany klub. W Bayernie byłby nie do pomyślenia jakiekolwiek półśrodek - albo warunki klubu albo do widzenia.
Moriba to nie jest jeszcze jakościowy piłkarz - 2-3 lata będzie się kisił na ławce w jakimkolwiek innym topowym klubie, a u nas ma szansę na granie - jego wybór.

No patrzcie ludzie nic jeszcze nie ugrał,nieopierzony jak indyk przed wjazdem do piekarnika a już mu sodówa buzuje uszami...
Mam nadzieję że to nie on tylko jego przedstawiciele zwąchali okazję i mącą chłopakowi w głowie.
Oby się nie przeliczyli.

No i prawidłowo. Jak chce zostać to zostanie, jak zależy mu na kasie to wypad. Najlepiej do PSG razem z Simonsem "będą się ogrywać".

Niepodpisanie umowy to jeszcze nie dramat. Może ktoś przedstawi korzystną ofertę kupna?
A jeśli rozwój przebiegnie prawidłowo to myślę że Laporta za rok coś wykombinuje

Wywalić Pjanika, dać Moribie jego pensje i ez

Pięknie, dość dojenia i karmienia przerośniętych ego, nie to nie, nie jest niezastąpiony i jeszcze nie pokazał się na tyle żeby stawiać takie wymagania. Dopiero co bańka finansowa pękła, a już im tyłki odżyły.

Ma ważny kontrakt do 2022, więc jak będzie fikał to wypełni go w drużynie młodzieżowej. Jak ktoś ma więcej do stracenia, to jest to Moriba. Barcelona istniała przed nim i będzie po nim.
konto usunięte

I bardzo dobrze. Jeśli chce niech zaakceptuje a jeśli nie to niech spada.
konto usunięte

Sprzedać Mokebe a nie tu jakieś zabawy z nim. W Barcy B słaby, w pierwszej drużynie z dwa dobre występy i chce 3 mln netto czyli 6 brutto. No jaja normalnie. A za 3 lata powie, że chce 12.

I bardzo dobrze

Krótko tam z nim.