Mundo Deportivo: Barcelona nie chce się ugiąć i nie zmieni oferty dla Ilaixa Moriby

Maciej Łoś

31 lipca 2021, 15:45

Mundo Deportivo

57 komentarzy

Fot. Getty Images

Przyszłość Ilaixa Moriby w Barcelonie wciąż nie została rozwiązana. Piłkarz nie przedłużył kontraktu, a klub nie zamierza zaoferować mu lepszej oferty niż do tej pory.

Trzy miesiące temu Barcelona poinformowała Ilaixa Moribę, że chce przedłużyć z nim umowę, która obecnie obowiązuje do 2022 roku. Niestety, od tego czasu przedstawiciele zawodnika nie byli chętni na szybkie zakończenie rozmów i bardzo je przeciągali, a także zażądali dla swojego klienta bardzo wysokiego wynagrodzenia. Barça nie chciała, by agenci dyktowali swoje warunki, i postanowiła, że do momentu osiągnięcia porozumienia 18-latek nie awansuje do pierwszej drużyny, nie będzie pracował także z rezerwami, a jedynie z zespołem młodzieżowym.

Kilka dni temu wydawało się, że strony są już bliżej porozumienia, jednak rozmowy stanęły w martwym punkcie ze względu na wygórowane żądania agentów. Klub nie zamierza jednak odpuścić i nie zaoferuje Moribie lepszych warunków. Mundo Deportivo dotarło do osób związanych z Barceloną, którzy twierdzą, że obecna propozycja jest bardzo korzystna dla zawodnika.

Barça uważa, że Ilaix i jego agenci powinni docenić to, że Ronald Koeman dał pomocnikowi wiele szans w zeszłym sezonie, również w najważniejszych meczach. Klub ma wrażenie, ze przedstawiciele zawodnika stawiają wyżej kwestie finansowe zamiast sportowych, mimo tego, żę Ilaix ma dopiero 18 lat. Dyrekcja wierzy, że piłkarz przemyśli sprawę i zgodzi się na przyjęcie oferty.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Agenci agentami, ale jak zareagują inni piłkarze? Busi, Pique obniżają swoje wynagrodzenia dali temu klubowi to czego nikt nawet sobie nie wyobrażał w 2008 roku. Messi odpuści wynagrodzenie o polowe... Depay przychodzi do nas i dostaje „śmieszne” pieniądze względem tego co mógłby zarabiać gdzieś indziej. A Moriba? Kto to w ogóle jest... nawet jeśli zostanie to niesmak w drużynie pozostanie... to samo nasz trener - wielokrotnie obniżył wynagrodzenie a tu chłopak lat 18 myśli, że jest drugim Pogbą czy kij wie kim. Żenada.

@patrickjacob z takim podejściem to co najwyżej drugim Balotellim zostanie.
« Powrót do wszystkich komentarzy