Ronald Araujo: Czuję, że jestem dużo bardziej dojrzały i doświadczony niż w poprzednim sezonie

Dariusz Maruszczak

29 lipca 2021, 17:30

FCBarcelona.es, Marca

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo udzielił wywiadu dla Barça TV podczas zgrupowania Barcelony w Niemczech, w którym opowiedział o przygotowaniach do nowych rozgrywek.

Zgrupowanie: Czuję się bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony. To pierwszy dzień, w którym tu jesteśmy. Piękne miejsce i piękna pogoda, nie ma tu zbyt dużego upału, więc można dobrze potrenować. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być wszyscy razem podczas tego nowego presezonu i ciężko pracować na to, co nadejdzie w przyszłości.

Powrót do zajęć: Stopniowo się integrujemy, ponieważ niektórzy mogli odpocząć więcej niż inni. Chodzi o zaadaptowanie się indywidualnie, ponieważ niektórzy rozegrali więcej meczów. Pracujemy nad tym.

Wakacje: Kilka dni odpoczynku mentalnego i fizycznego zawsze ma dobry wpływ. Dużo się przygotowywałem, przede wszystkim ze względu na kontuzję, którą odniosłem w poprzednim sezonie. Ciężko pracowałem, aby rozegrać wspaniały sezon i uniknąć tego typu urazów.

Drugi rok wśród wielkich: Myślę, że to był wspaniały sezon, debiutancki z pierwszą drużyną. Wystąpiłem w wielu meczach i jestem bardzo zadowolony z rozegranej przez siebie kampanii. Miałem też kontuzję. To wszystko polegało na nauce, a zgromadziłem dużo doświadczenia i myślę, że jestem dużo dojrzalszy przed tym sezonem. Jeśli Bóg pozwoli, nadejdą wielkie rzeczy.

Doświadczenie: Uczyłem się podczas gry, także pod względem mentalnym, a to jest bardzo ważne. Wiele się nauczyłem. Czuję, że przed tym sezonem mam trochę więcej doświadczenia pod każdym względem.

Publiczność: Wszyscy bardzo chcemy, żeby kibice znów byli na trybunach, zwłaszcza na Camp Nou, które sprawia, że jesteśmy jeszcze silniejsi. Mam nadzieję, że będą mogli w tym sezonie przyjść dopingować na stadion.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widzę w nim generała obrony przez kolejne lata

Po odejsciu Ramosa, Varana.. W RM zostaje Militao, Nacho, Alaba tylko i az oni.. Chyba 1 raz od lat Barca ma na papierze lepsza obrone.

Oby się dobrze rozwijał dalej i omijały go kontuzje.

O proszę, nasz najlepszy stoper.

Araujo nie bawi się w kurtuazje i mówi jak jest - pomimo kontuzji miał świetny poprzedni sezon i czuje się dużo bardziej wartościowym piłkarzem, bo dostał szansę, słuchał Koemana i sztabu szkoleniowego aby być lepszym i wywalczył sobie miejsce w hierarchii obrońców.
Cieszy że kolejny zawodnik z taką radością, optymizmem i chęcią na "wielkie rzeczy" pojawia się zdrowy przed nowym sezonem. Powodzenia Dziku!

Oby tylko nie łamał się jak ostatnio, chociaż jak łamie się tak często w młodym wieku, to raczej w przyszłości również może być z tym problem... Chociaż obym się mylił.

Czuję że powinieneś grać więcej kosztem Pique.

Oby kontuzje omijały bo o resztę jestem spokojny, Ronald oprócz oczywiście grania w piłkę wydaje się być inteligentnym facetem, który ma poukładane w głowie, kiedy on jest na boisku, jestem spokojny dlatego dużo zdrowia!

Rozwijaj się Ronald, a będzie z ciebie pociecha :-)