Ronald Koeman: Depay dobrze się spisał, ma wielką jakość

Julia Cicha

24 lipca 2021, 21:34

Barca TV, Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman wyraził zadowolenie z postawy piłkarzy w meczu z Gironą. Trener pochwalił Memphisa Depaya oraz młodych zawodników.

Mecz: Mieliśmy większy rytm niż ostatnio. Girona to dobra drużyna, która stara się grać. To było dobre spotkanie, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w trakcie presezonu. W obu połowach widzieliśmy rytm i dobrą grę. Jestem zadowolony z tych minut. Gracze, którzy dopiero do nas dołączyli, również pojawili się na boisku. To pozytywne.

Przygotowania: Niektórzy piłkarze mogą dostawać więcej minut od innych. Ci, którzy grali w reprezentacjach, jeszcze nie mogą dużo grać. Powoli będziemy dawać im więcej minut. Staramy się być przygotowani na pierwszy mecz ligowy.

Debiut Depaya: Zagrał więcej minut, niż planowaliśmy. Dobrze się spisał, ma wielką jakość. Pokazał to w kilku momentach meczu. Ważne jest, byśmy mieli konkurencję w ataku.

Młodzi robiący krok do przodu: Młodzi muszą zbierać minuty i doświadczenie. Dziś rytm był większy, więc mieli mniej czasu na podawanie. Dopiero zaczęli, są młodzi, ale mają umiejętności, by z nami być.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe co przyniesie sezon? Mam nadzieję, że Koeman pokaże, że warto było na niego postawić. Nie dosyć, że postawił na młodych, to oni widzą, że mają szansę grac w pierwszym zespole i są bardziej zmotywowani. To dostał wzmocniony paroma transferami, ale w szczególności właśnie Depayem. Ja wierzę w niego! :)

@koksik2700 Problem jest w tym że jego ocena będzie zależała głównie od miejsca w tabeli i osiągnięciach w LM, a nie od tego jak rozwija się drużyna czyli ile szans dostają młodzi, czy wykrystalizował się jakiś styl itp.

@slayer Tylko, że ze względu na swoje pierwsze osiągnięcia, które przytoczyłeś dostał słusznie szansę u sterów Laporty.

@koksik2700 potrzebowaliśmy takiego trenera jak Koeman, który potrafi postawić na młodych. Valverde i Setien nie widzieli w nich żadnego potencjału. Śmieszne trochę :D

@MrPGG Wielu ludzi tu tez mowiło o beznadziejnym pokoleniu itp itd. Może poniekąd zmusiła go do tego jakas sytuacja kadrowa, ale od Koemana az bije zaufanie do młodych. I oni to widzą i wierza w swoje szanse.
A u Ernesto "Cyk - Rakitić"
« Powrót do wszystkich komentarzy