Matheus Fernandes krytykuje Barcelonę za sposób, w jaki go potraktowała

Julia Cicha

24 lipca 2021, 11:00

Mundo Deportivo

87 komentarzy

Fot. Getty Images

Kilka tygodni temu Barcelona jednostronnie rozwiązała kontrakt z Matheusem Fernandesem i poinformowała go o tym za pomocą maila. Brazylijczyk w końcu opowiedział o całej sytuacji w rozmowie z dziennikiem O’Globo i ostro skrytykował klub.

- Nie wiedziałem o tym, kiedy dostałem maila, nie uwierzyłem w to. Byłem w domu, wychodziłem z żoną, dostałem od klubu wiadomość z zapytaniem, czy nie zmienił się mój adres e-mail. Potwierdziłem i niedługo dostałem wiadomość. Nie rozumiałem tego, przesłałem maila agentowi i prawnikowi. Powiedzieli, że mnie zwolniono. Minęło trochę czasu i moje nazwisko pojawiło się w prasie. Nikt z klubu nawet do mnie nie zadzwonił, by powiedzieć mi „dzień dobry i do widzenia”.

- Nie wiem, co zrobił zarząd. Telefon nic nie kosztuje, moim zdaniem to mało profesjonalne. To było brzydkie zachowanie klubu. Nie wiem nawet, jak to się stało, zostawiam sprawę prawnikom.

- Od dziecka marzyłem o grze w Barcelonie. Kiedy tam trafiłem, nie traktowano mnie jak piłkarza. Powiedziałem to Ramonowi Planesowi. Niezależnie od tego, czy zarabiam dużo, czy mało, czy zrobiono to, czy tamto, byłem zawodnikiem Barcelony. Chciałem, by traktowano mnie na równi z innymi. Ja nawet nie zostałem zaprezentowany. Byłem nieco zły. Patrząc z zewnątrz, pomyślałem co innego, niż później okazało się na miejscu.

- Znam swój potencjał. Palmeiras nie zniszczy mojej kariery. Będę pracował, ciężko trenował i grał. Jeszcze wiele może się wydarzyć, mogę zostać idolem tego klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Chłopie, weź i się nie ośmieszaj

@AntekGriezmann Jedyny, który się ośmieszył, to Laporta.
konto usunięte

@Rewolucja123 Bartomeu *

@AntekGriezmann Co ma Bartomeu do zwolnienia przez maila Fernandesa?

@Rewolucja123 Bartomeu był wzorowy, bo wydał 10 mln, na piłkarza którego wstydził się zaprezentować :)

@Rewolucja123 @AntekGriezmann Laporta też, bo tak się takich spraw nie załatwia, o ile to prawda. Przecież Matheus mózgiem całej operacji nie był, a raczej ofiarą działań Bartomeu, poza tym szacunek się po prostu należy.
konto usunięte

@Rewolucja123 ale on go kupił
konto usunięte

@SuperPatsonFCB należy ale gość który nic nie gra ma takie pretensje?

@AntekGriezmann No i co ma zakup do sposobu zwolnienia?

@neeed Dalej nie wiem co ma jego sprowadzenie w dyskusji o sposobie zwolnienia. Był jak @SuperPatsonFCB zauważył, ofiarą Barto, ale skoro już był, to szacunek jakiś powinno się do niego mieć.
konto usunięte

@Rewolucja123 że Bartomeu go kupił i Laporta musi naprawiać błędy po nim.

@AntekGriezmann To nie jest naprawa błędòw, to jest zwyczajny brak szacunku do piłkarza. Mógł się z nim dogadać przez telefon lub w 4 oczy, albo przez agenta nawet. Jedyne co zrobił, to ośmieszył klub. A Barto już nie ma w klubie i było pewne, że ktoś będzie musiał sprzątać to. Zasłanianie prezydenta tym co zrobił Barto też bez sensu, bo potem nie można krytykować.

@AntekGriezmann No ja mu się nie dziwię, jeśli po całym roku dosyć średniego traktowania nikt z klubu nawet nie zdobył się na osobistą rozmowę z nim przez telefon tylko zwolnił mailem. Tak się nie robi po prostu.

Jakim cudem usprawiedliwieniem dla chamskiego zwolnienia jest to, że kupił go poprzedni prezydent? Bo nie rozumiem za bardzo.
konto usunięte

@SuperPatsonFCB no to racja ale mógł nie przychodzić tutaj

@AntekGriezmann A ty byś nie przyszedł do Barcelony, gdyby wyrazili chęć zakupu Ciebie?
konto usunięte

@Rewolucja123 no chciałbym ale wiedziałbym że za dużo bym nie grał więc nie nastawiałbym się a dostawać duże wynagrodzenie by potem być zwolnionym to nie najgorsza opcja.

@AntekGriezmann No, a jakby Abidal Ci powiedział po 1 treningu, że masz talent itd.? Musisz brać pod uwagę, że jak Ciebie sprowadzają, to jednak coś zauważył kfoś. Abidal ponoć po 1 treningu zobaczył talent czy coś tam u niego.
konto usunięte

@Rewolucja123 no to faktycznie trochę dziwnie zachowanie.

@AntekGriezmann Ma racje, wstyd dla klubu!
« Powrót do wszystkich komentarzy