Media: Barcelona jest zirytowana zbyt niskim limitem publiczności na Puchar Gampera

Dariusz Maruszczak

23 lipca 2021, 19:33

Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosiła dziś, że mecz o Puchar Gampera odbędzie się 8 sierpnia, a Camp Nou będzie mogło wypełnić się w 20%. Klub nie jest jednak zadowolony z limitu ustalonego przez katalońskie władze.

Barça liczyła, że w spotkaniu tradycyjnie stanowiącym wstęp do sezonu i prezentację kadry będzie mogła trochę zarobić, zwłaszcza że rywalem Katalończyków ma być Juventus. Tymczasem na stadion będzie mogło przyjść znacznie mniej kibiców niż zakładano. Katalońskie władze ustaliły, że Camp Nou może wypełnić się jedynie w 20%, czyli na obiekcie pojawi się maksymalnie 19 869 widzów. Tymczasem Barcelona liczyła, że frekwencja mogłaby wynieść 50% pojemności stadionu i to bez najmniejszego ryzyka. Przypomnijmy, że według Sportu samo otwarcie Camp Nou kosztuje klub 150 tysięcy euro, więc w tej sytuacji nie ma co liczyć na poważniejsze zyski.

Barcelona uważa, że stanowisko władz jest zbyt sztywne i krzywdzące w porównaniu do innych ofert rozrywek, które mają większą elastyczność pod względem otwierania swoich obiektów dla publiczności. Dla Blaugrany założenia ministerstwa zdrowia są tym bardziej pesymistyczne, że już tydzień po meczu o Puchar Gampera rozpoczyna się sezon ligowy. Jeśli nic się nie zmieni, Barça nie będzie mogła uzyskiwać większych przychodów, na co bardzo liczy w trudnej sytuacji finansowej.

Inna sprawa, że wcześniejsze doniesienia Esport3 wskazywały, że katalońskie władze w ogóle nie zezwolą na udział kibiców podczas spotkania o Puchar Gampera. W takiej sytuacji Barça rozważałaby rozegranie pojedynku na Estadi Johan Cruyff, który pomieści 6 tysięcy osób. Ostatecznie kibice zobaczą jednak swoich ulubieńców na Camp Nou, do czego dojdzie po ponad rocznej przerwie,

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszyscy maja pod gore wiec nie narzekać. Tym bardziej jak sie żyło ponad stan i teraz przez to ma sie problemy.

Barcelono! Ty się nie irytuj, ty myśl co może się dziać od początku sezonu.
Cała Europa dostaje n-tego wariactwa Covidowego i jest bardzo prawdopodobne ze trybuny będą ZAPEŁNIE PUSTE!
Co wtedy da irytacja :)

Ten wirus to jedna medialna ściema i tyle w temacie!

Najważniejsze zarobić, konsekwencje nie istotne.