Zakaz używania telefonów komórkowych i noszenia ekstrawaganckich fryzur w sekcjach młodzieżowych Barçy

Mateusz Doniec

21 lipca 2021, 17:30

As

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrektor sekcji młodzieżowych FC Barcelony José Ramon Alexanko wyjaśnił młodym piłkarzom nowe zasady. Jak podaje TV3, od nowego sezonu zakazane będzie m.in. używanie telefonów komórkowych w obiektach klubowych oraz noszenie ekstrawaganckich fryzur.

Młodzi piłkarze FC Barcelony będą musieli zaakceptować szereg nowych zasad wchodzących w życie wraz z początkiem nowego sezonu. Niektóre reguły są dosyć logiczne, takie jak zakaz używania telefonów komórkowych w szatni, na boisku i podczas meczów. Inne wydają się dosyć kontrowersyjne. Wprowadzony został m.in. zakaz noszenia ekstrawaganckich fryzur i farbowania włosów na krzykliwy kolor. Dyrektor sekcji młodzieżowych Barcelony José Ramon Alexanko przedstawił te i inne zasady wszystkim trenerom pracującym w La Masii w ostatni poniedziałek.

Jak donosi TV3, młodzi piłkarze będą musieli oddać swój telefon komórkowy zaraz po przybyciu do Ciutat Esportiva delegatowi klubu, który zwróci go dopiero, gdy zawodnik wyjdzie z szatni. Celem jest, aby młodzież była skupiona wyłącznie na piłce i unikała publikowania zdjęć oraz filmów w mediach społecznościowych w godzinach, w których przebywa w obiektach klubu.

Przewidziano również dokładniejsze obserwowanie zachowań zawodników, szczególnie podczas dyskusji z trenerami w obecności publiczności. Głównym celem wszystkich nowych przepisów jest przywrócenie dyscypliny i rygoru, które według osób odpowiedzialnych za szkolenie młodzieży zostały w ostatnich latach znacznie poluzowane, co mogło w dużej mierze pogorszyć wizerunek klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"młodzi piłkarze będą musieli oddać swój telefon komórkowy zaraz po przybyciu do Ciutat Esportiva delegatowi klubu, który zwróci go dopiero, gdy zawodnik wyjdzie z szatni. Celem jest, aby młodzież była skupiona wyłącznie na piłce i unikała publikowania zdjęć oraz filmów w mediach społecznościowych w godzinach, w których przebywają w obiektach klubu."

Ten moment, kiedy Pique się cieszy że ma 34 lata :D
« Powrót do wszystkich komentarzy