Mundo Deportivo: Yusuf Demir zaskoczył Koemana podczas swoich pierwszych dni w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

21 lipca 2021, 14:30

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman na początku presezonu pracuje w dużej mierze z młodymi piłkarzami, którzy mogą pokazać się trenerowi z dobrej strony podczas treningów i meczów towarzyskich. Jak donosi Mundo Deportivo, jeden z nich szczególnie przypadł do gustu Holendrowi.

Mowa o Yusufie Demirze, który trafił do Barcelony tego lata w ramach wypożyczenia z opcją wykupu z Rapidu Wiedeń. Według katalońskiego dziennika wzbudza on największą sensację w sztabie szkoleniowym podczas tych pierwszych zajęć. Być może w dzisiejszym meczu z Nàstikiem dostanie on szansę występu od pierwszej minuty. Koeman może go wykorzystać w różnych rolach, jako ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego. Warto dodać, że mimo młodego wieku Demir ma już za sobą debiut w reprezentacji Austrii, a także 38 spotkań w Rapidzie Wiedeń, licząc europejskie puchary i rozgrywki krajowe. Nie bez przyczyny 18-latek był też chwalony przez takie postacie austriackiego futbolu jak Hans Krankl czy Toni Polster. Możliwość zapewnienia sobie kupna utalentowanego gracza za 10 milionów euro może okazać się dla Barcelony prawdziwą okazją.

Koeman będzie mógł dziś przetestować nie tylko Demira, ale także innych młodych zawodników, przede wszystkim ofensywnych, ze względu na urlopy i kontuzje piłkarzy z tej formacji. Może być to ważne spotkanie zwłaszcza dla walczących o miejsce w pierwszym zespole Alexa Collado i Riquiego Puiga. Wielu obserwatorów będzie zainteresowanych występem najmłodszego z grona powołanych Gaviego. Kilku młodych obrońców też liczy na swoją szansę (Balde, Ramos Mingo czy Comas), choć akurat w tej formacji Koeman ma do dyspozycji kilku doświadczonych graczy.

Sporym rozczarowaniem może być za to brak Nico Gonzáleza na liście powołanych. Pomocnik zmaga się z problemami żołądkowymi i nie będzie mógł wystąpić w pierwszym spotkaniu presezonu. Dla zawodnika, który również chce walczyć o miejsce w drużynie Koemana i rolę zmiennika Sergio Busquetsa, jest to spore utrudnienie, zwłaszcza że starsi piłkarze stopniowo będą wracać do zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@Krzychuuuu14 No nie wiem, jakoś Puig go nie zaskoczył :)

@wroclawskifan po prawda jest taka, że Puig jest przeciętny, zwykły gracz jak wiele innych. Ale La Rambla dostaje orgazmu jak słyszy czy widzi jego nazwisko.

Się okazało że umie piłkę kopnąć. Zawsze mnie śmieszą takie artykuły w tych gazetach. A to ktoś pokazuje ponadprzeciętne umiejętności na treningach albo trenuje bardzo ciężko lo kontuzji. A potem jeden nie umie grać w piłkę, a drugi się łamie :)
Już przykład Trinaco pokazał że nie ma co się napalac. A podobno jak to kupiliśmy to były od razu oferty za niego w granicach 50-60 mln :)

Ja najbardziej jestem ciekaw występu Gaviego, Balde i właśnie Demira.

Demir, Balde i przede wszystkim Collado. Na nich liczę najbardziej w kontekście wzmocnienia pierwszej deużyny.

@normasubiektywna dodałbym do tego zacnego grona również Deulofeu, kolejnego "następnego Messiego". Nie wierzę, że Odegaard będzie wielką gwiazdą. Z tego grona Krkić miał na to największe szansę, ale psycha nie nadążała za talentem...

@ILovethisGame Hiszpańskie media nagminnie pompują balonik, przez co zepsuły masę młodych zawodników, którzy dopiero dojrzewali mentalnie i presja nakładana przez prasę (a w konsekwencji kibiców) znacznie im kariery popsuła (Krikić, Halilović, Odegaard (chociaż Norweg powoli się odbudował) itd).

Koemana nie jest trudno zaskoczyć :)

Jak się okazuje Demir w Barcelonie to nie aż takie zaskoczenie - jakby wrócić do artykułów jeszce z marca w mediach: ESPN, EFR, MD, FE czy Sportu to pojawiały się wzmianki że Koeman (razem z Planesem) od wielu miesięcy byli nim zainteresowani i uważali go za talent pokroju następcy Messiego.
Czego by nie powiedzieć to świetnie, że udało się go sprowadzić bez medialnego szumu - skutecznie i na atrakcyjnych warunkach. Cieszy też że jest to żywy dowód na to, że Koeman, sztab szkoleniowy i Laporta dobrze współpracują.

@HypeR Sęk w tym, że w Hiszpanii również wielu go tak postrzega. Grając potrafi urzec kibiców, ale w jego grze widać masę mankamentów, których kibice nie zawsze się doszukują, natomiast trener już tak.

@HypeR Guardiola z Laportą też, więc ....

@wroclawskifan i Pjanic ;D

@FCBurnley Ale dlaczego Laporta miałby chcieć go oddać? Chyba nie doczytałeś mojego bardzo krótkiego postu do końca.

@ferdas_rawa to niech go bierze do MC

@HypeR Chyba nie jesteś na bieżąco. Ten trend już minął po odejściu Valverde. Teraz jest moda na dissowanie Ryśka.

Często media przesadnie pompują balonik przy młodych graczach ale w tym wypadku mamy do czynienia z talentem czystej wody takim jak Fati czy Pedri. To nie jest przypadek jednego dobrego sezonu. Jeżeli ktoś "głębiej" interesuje się piłką to musiał słyszeć o Yusufie już dawno temu. Widziałem go w kilku meczach Rapidu i muszę przyznać, że robi piorunujące wrażenie pod każdym względem