Mundo Deportivo: Yusuf Demir zaskoczył Koemana podczas swoich pierwszych dni w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

21 lipca 2021, 14:30

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman na początku presezonu pracuje w dużej mierze z młodymi piłkarzami, którzy mogą pokazać się trenerowi z dobrej strony podczas treningów i meczów towarzyskich. Jak donosi Mundo Deportivo, jeden z nich szczególnie przypadł do gustu Holendrowi.

Mowa o Yusufie Demirze, który trafił do Barcelony tego lata w ramach wypożyczenia z opcją wykupu z Rapidu Wiedeń. Według katalońskiego dziennika wzbudza on największą sensację w sztabie szkoleniowym podczas tych pierwszych zajęć. Być może w dzisiejszym meczu z Nàstikiem dostanie on szansę występu od pierwszej minuty. Koeman może go wykorzystać w różnych rolach, jako ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego. Warto dodać, że mimo młodego wieku Demir ma już za sobą debiut w reprezentacji Austrii, a także 38 spotkań w Rapidzie Wiedeń, licząc europejskie puchary i rozgrywki krajowe. Nie bez przyczyny 18-latek był też chwalony przez takie postacie austriackiego futbolu jak Hans Krankl czy Toni Polster. Możliwość zapewnienia sobie kupna utalentowanego gracza za 10 milionów euro może okazać się dla Barcelony prawdziwą okazją.

Koeman będzie mógł dziś przetestować nie tylko Demira, ale także innych młodych zawodników, przede wszystkim ofensywnych, ze względu na urlopy i kontuzje piłkarzy z tej formacji. Może być to ważne spotkanie zwłaszcza dla walczących o miejsce w pierwszym zespole Alexa Collado i Riquiego Puiga. Wielu obserwatorów będzie zainteresowanych występem najmłodszego z grona powołanych Gaviego. Kilku młodych obrońców też liczy na swoją szansę (Balde, Ramos Mingo czy Comas), choć akurat w tej formacji Koeman ma do dyspozycji kilku doświadczonych graczy.

Sporym rozczarowaniem może być za to brak Nico Gonzáleza na liście powołanych. Pomocnik zmaga się z problemami żołądkowymi i nie będzie mógł wystąpić w pierwszym spotkaniu presezonu. Dla zawodnika, który również chce walczyć o miejsce w drużynie Koemana i rolę zmiennika Sergio Busquetsa, jest to spore utrudnienie, zwłaszcza że starsi piłkarze stopniowo będą wracać do zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Koemana nie jest trudno zaskoczyć :)

@Krzychuuuu14 No nie wiem, jakoś Puig go nie zaskoczył :)

@wroclawskifan i Pjanic ;D

@wroclawskifan po prawda jest taka, że Puig jest przeciętny, zwykły gracz jak wiele innych. Ale La Rambla dostaje orgazmu jak słyszy czy widzi jego nazwisko.

@HypeR Guardiola z Laportą też, więc ....

@HypeR Sęk w tym, że w Hiszpanii również wielu go tak postrzega. Grając potrafi urzec kibiców, ale w jego grze widać masę mankamentów, których kibice nie zawsze się doszukują, natomiast trener już tak.

@HypeR Chyba nie jesteś na bieżąco. Ten trend już minął po odejściu Valverde. Teraz jest moda na dissowanie Ryśka.

@ferdas_rawa to niech go bierze do MC

@FCBurnley Ale dlaczego Laporta miałby chcieć go oddać? Chyba nie doczytałeś mojego bardzo krótkiego postu do końca.
« Powrót do wszystkich komentarzy