Mundo Deportivo: Sergiño Dest i Sergi Roberto wypełnią lukę powstałą po odejściu Juniora Firpo

Dariusz Maruszczak

11 lipca 2021, 17:30

Mundo Deportivo

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Sprzedaż Juniora Firpo sprawiła, że Jordi Alba nie ma obecnie typowego zmiennika na lewej stronie obrony. Według Mundo Deportivo Barcelona nie zamierza w tej chwili wzmacniać tej pozycji, a ewentualną lukę będzie wypełniać Sergiño Destem i Sergim Roberto.

Niespodzianką w tym kontekście był brak włączenia Alejandro Balde do listy piłkarzy rezerw, którzy rozpoczną presezon z pierwszym zespołem. Wydawało się, że 17-latek może nawet zostać zmiennikiem Jordiego Alby, jeśli pokaże się z dobrej strony podczas przygotowań, ale obecnie Ronald Koeman nie zamierza z niego korzystać. Ponadto zdaniem Mundo Deportivo Barça obecnie nie planuje przeprowadzania żadnego transferu. Stąd też doniesienia katalońskiego dziennika, że Holender w razie potrzeby będzie przesuwał na lewą obronę Sergiego Roberto lub Sergiño Desta.

Konkurencja na prawej obronie Barcelony będzie spora po przybyciu Emersona z Realu Betis, więc Katalończyk lub Amerykanin mogliby w razie czego otrzymać szansę na lewej stronie defensywy, gdzie już zdarzało im się występować. Roberto znów ma być zawodnikiem wypełniającym luki na innych pozycjach, a może też być wykorzystany w środku pola, jeśli Barcelona nie zdoła nikogo sprowadzić. Nie ma jednak pewności, czy wychowanek na pewno zostanie w klubie. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze tylko przez rok, a Barça musi redukować wynagrodzenia. Istnieje też możliwość, że Roberto przedłuży umowę na gorszych warunkach lub też z odroczeniem wynagrodzenia.

Mundo Deportivo dodaje, że sprowadzenie lewego obrońcy nie jest jeszcze całkowicie wykluczone. Być może w późniejszym czasie dojdzie do takiej operacji w zależności od przebiegu presezonu, opinii Ronalda Koemana, a także sytuacji finansowej klubu. Warto dodać, że poprzedni zmiennik Jordiego Alby spędził na murawie jedynie 864 minuty w całym poprzednim sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sergi Robert o napewno..

Co za idiotyczny artykuł MD, który sugeruje że trener woli Desta lub Roberto na zmiennika Alby, jak problemem jest fakt, że Balde nie zgadza się na przedłużenie umowy bo chce zarabiać więcej.

Roberto to dopiero zrobi wielka luke jak bedzie gral :)

No to my pograli..

Roberto już pewnie nie może się doczekać aż z luki zrobi wielką dziurę na lewej stronie obrony...

Przecież od Roberto to nawet Firpo lepszy był. Ten chłop nie potrafi nic, ani atakować ani tym bardziej bronić. Jeszcze na dodatek jest tak wolny że to szok. I ten argument że przecież wszędzie może zagrać. Powiem tak, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

Roberto jak Benzema. Czlowiek od wolnych przestrzeni... tylko że w obronie..

Roberto to może nawet zastąpić napastnika w razie czego, przecież z PSG wykończył akcje niczym rasowa 9

Ja nie rozumiem fenomenu Roberto gość jest tragiczny a jest tyle lat w Barcelonie… Wyjdzie jeszcze tak, że pozbędziemy się Balde, który jest lewym obrońca a nasz SUPER ROBERTO będzie zmiennikiem Alby! No spoko co nie? Kto by na to nie poszedł. Szkoda, że dalej oddajemy utalentowanych LO za paczkę fajek… Grimaldo, Miranda, Cucurella i teraz nie daj Boże jeszcze Balde.

Sergi Roberto wymaksował już bycie przeciętnym pomocnikiem i przeciętnym prawym obrońcą, teraz atak na kolejny szczyt przeciętności.

Mam nadzieje, że chłopaki odpoczęli i rozwalą system, bo patrząc na koniec zeszłego sezonu to dziury dziurą się raczej nie zapcha (tak, Dest jak zobaczył Roberto na boisku to też chyba nie czuł odpowiedniej presji).

No to mamy transfer na LO =)

Roberto mierny ale wierny to chyba nowe motto Barcelony .

Myślałem, że w to okienko zobaczę w końcu informacje, że Roberto odchodzi. 10 mln pensji dla zbędnego zawodnika.

Roberto to zrobi lukę, a nie ją wypełni

Zapchajdziura dalej będzie męczył swoją obecnością, ot rewolucja

Za Ter Stegena w razie kontuzji tez Roberto wejdzie.