Legenda Brazylii: Messi przeżywa teraz swój najlepszy czas w reprezentacji Argentyny

Dariusz Maruszczak

8 lipca 2021, 12:00

Super Deportivo Radio, MD

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Mistrz świata z reprezentacją Brazylii z 1970 roku Tostao pochwalił ostatnie występy Leo Messiego w reprezentacji Argentyny, porównując je do postawy 34-latka w Barcelonie pod wodzą Pepa Guardioli. Legendarny zawodnik porównał też kapitana Albicelestes z Neymarem i ze swoim byłym partnerem z ataku Pelém.

– Obecnie Messi przeżywa swój najlepszy czas w reprezentacji Argentyny. W zespole Albicelestes jest to najlepszy Messi, jakiego widziałem w życiu. Natomiast w całej swojej karierze nie, miał takie momenty, że był jeszcze lepszy. Nigdy nie widziałem Messiego grającego w reprezentacji Argentyny z taką szybkością, siłą, pazurem, czym zarażał innych, jak to widzę teraz. Przypomina mi Messiego u Guardioli, gdy miał u swojego boku Xaviego i Iniestę. Messi zawsze jednak gra dobrze – ocenił Tostao.

Brazylijczyk nie miał też problemu ze wskazaniem wyższości Argentyńczyka nad Neymarem w kontekście finału Copa América. – Wyżej oceniam Messiego. Jest lepszy od Neymara, bardziej kompletny.

Tostao dostrzega też przewagę Messiego nad Maradoną, choć uważa, że jego kolega z drużyny Pelé był jeszcze lepszy. – Mam swoje zdanie już od kilku lat. Messi po Pelém jest najlepszym piłkarzem na świecie, nawet przed Maradoną, ponieważ jest bardziej kompletny od niego. Wspaniały strzelec i podający, a ponadto jest bardziej regularny, ponieważ od ponad 15 lat gra na najlepszym poziomie. Messi zawsze jest w formie. Ma dłuższą karierę niż Maradona. Dlatego jest drugim najlepszym piłkarzem w historii po Pelém. Messi mi go przypomina. Jedyna różnica między nimi polega na tym, że Pelé był silniejszy i agresywniejszy fizycznie. Był lepszym atletą. Messi jest mu za to równy pod względem talentu.

Tostao podkreśla, że jego rodacy – Brazylijczycy nie załamią się, jeśli Messi i Argentyna wygrają Copa América w Brazylii, ponieważ wielu chce zobaczyć Messiego wygrywającego te rozgrywki. Po pierwsze dlatego, że Brazylia już wiele ich wygrała, i po drugie, ponieważ Brazylia kibicuje Messiemu, żeby mógł wygrać Copa América lub mistrzostwo świata. Brazylia docenia jego wspaniałą grę, talent i wzorową karierę. - Moje preferencje? Nie powiem, że bym tego chciał [teraz], ale jak wszyscy Brazylijczycy chciałbym, żeby Messi był mistrzem z Argentyną. Chciałbym jednak, żeby był mistrzem, w starciu z innym przeciwnikiem, a nie w rywalizacji z Brazylią.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nieprawda. Najlepszy czas miał na mundialu 2014. Ehh ten drewniany Higuain...

Mogliby na ten final dac Borka albo chociaz Laskowskiego czy Wolskiego plus odlosy z trybun.