Rodrigo De Paul: Leo Messi jest o krok przed wszystkimi

Łukasz Lewtak

6 lipca 2021, 15:30

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Argentyński pomocnik Rodrigo De Paul, który wkrótce przejdzie z Udinese do Atlético Madryt, a obecnie gra w Copa América razem z Leo Messim, wypowiedział się bardzo pozytywnie na temat roli, jaką w kadrze Albicelestes odgrywa crack z Rosario.

- Leo jest o krok przed nami wszystkimi. W akcji, która dała nam pierwszego gola w spotkaniu przeciwko Ekwadorowi, zobaczył mnie i zostawił mnie samego - powiedział Rodrigo De Paul.

- Leo jest bardzo ważnym zawodnikiem ze względu na to, co tworzy na boisku. Jest to ważne w obecnym cyklu. Stopniowo się poznawaliśmy i teraz świetnie się czuję, grając razem z nim - zaznaczył 27-latek.

- Wszyscy wiedzą, co ja jestem w stanie dać im od siebie, i zdają sobie sprawę, że mogą na mnie liczyć na każdej pozycji. Jesteśmy tutaj, aby dokładać swoją cegiełkę i aby cała drużyna szła w tę samą stronę. Bardzo ważne dla zespołu jest to, że w obecnej reprezentacji nikt nie czuje się piłkarzem podstawowej jedenastki i nikt nie czuje się zmiennikiem - dodał De Paul.

Rodrigo De Paul jest jednym z piłkarzy, którzy najlepiej współpracują z Leo Messim w obecnej reprezentacji Argentyny. Jest on pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy crackiem z Rosario a nowym pokoleniem zawodników Albicelestes. Pozycja De Paula jest już na tyle mocna, że w meczu z Ekwadorem udzielał on nawet wskazówek Leo Messiemu, mówiąc: "słuchaj, idziemy teraz prawą stroną, bo prawie cały czas atakujemy lewą".

Rodrigo De Paul był zresztą bardzo chwalony przez selekcjonera Lionela Scaloniego przed półfinałowym meczem Copa América pomiędzy Argentyną a Kolumbią. - Nikomu niczego nie dajemy w prezencie. Tu są najlepsi, ci, którzy naszym zdaniem spisują się najlepiej w swoich klubach. De Paul jest w drużynie narodowej dzięki własnym wynikom, jest ważnym zawodnikiem - podkreślił Scaloni.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetny piłkarz. Atletico zrobiło bardzo dobry deal, który spłaci im się już w jednym sezonie. To promocja za takiego piłkarza
« Powrót do wszystkich komentarzy