Media: Barcelona szuka sposobów na dojście do porozumienia z Albą, Busquetsem, Roberto i Umtitim

Dariusz Maruszczak

30 czerwca 2021, 15:50

Sport, Mundo Deportivo, L'Equipe

30 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Barcelona wciąż pracuje nad ukształtowaniem kadry na nowy sezon, także w oparciu o sytuację finansową klubu
  • Media informują o kontaktach w tym zakresie z Jordim Albą, Sergim Roberto, Sergio Busquetsem czy Samuelem Umtitim
  • Piłkarze chcą zostać na Camp Nou, choć Barça z chęcią pozbyłaby się niektórych z nich

W przypadku lewego obrońcy Barça zna już intencje zawodnika. Jak donosi Sport, 32-latek w ogóle nie myśli o odejściu do innej drużyny i skupia się na występie w mistrzostwach Europy. Alba w rozmowach z przedstawicielami dyrekcji sportowej nie pozostawiał wątpliwości, że chce wypełnić kontrakt obowiązujący do 2024 roku i być może nawet zakończyć karierę na Camp Nou. Piłkarz kupił niedawno dom w stolicy Katalonii i nie zamierza się wyprowadzać, także ze względu na to, że ma małe dzieci. Dlatego też nie jest zainteresowany ofertą Interu. Barcelona nie spotkała się jeszcze z agentem Alby w celu porozmawiania o obniżce zarobków, ale wkrótce to zrobi, a opcji jest wiele. Według dziennika Barça może nawet zaoferować zawodnikowi o rok dłuższy kontrakt w zamian za redukcję wynagrodzenia.

Jeszcze mniej pewna jest sytuacja dwóch innych wychowanków. W przypadku Sergio Busquetsa i Sergiego Roberto Barcelona nadal szuka odpowiednich formuł, o czym informuje Mundo Deportivo. Pierwszy z wymienionych przy podpisaniu umowy do 2023 roku zgodził się na wzrastające wynagrodzenie, choć teraz klub szuka możliwości innego zrekompensowania piłkarzowi cięć, które pomocnik mógłby zaakceptować. Z kolei za Roberto Barça chciała uzyskać ponad 20 milionów euro lub włączyć go do jakiejś wymiany, ale obecnie takie opcje nie są dostępne, więc Barça przedstawiła zawodnikowi możliwość przedłużenia kontraktu o dwa lata, aby uniknąć jego odejścia za darmo, oczywiście wraz z obniżką zarobków. Nie przybrało to jednak formy oficjalnej oferty, a jedynie zapytania, aby rozeznać się w sytuacji. Spotkania z przedstawicielem obu graczy Josepem Marią Orobitgiem będą trwały w kolejnych tygodniach.

Tymczasem według włoskiej prasy Inter zainteresował się Roberto, aby ten zastąpił Achrafa Hakimiego. Zdaniem Sportu piłkarz nie jest jednak chętny na odejście z Barcelony i czeka na propozycję przedłużenia kontraktu. Rozbieżność panuje też w przypadku Umtitiego. Barcelona negocjuje jego wypożyczenie z Marsylią i Lyonem, podczas gdy sam obrońca nie chce opuszczać Camp Nou, zgodnie z informacjami podanymi przez L’Equipe. Dyrekcję sportową Blaugrany czekają bardzo trudne negocjacje ws. wyżej wymienionych graczy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Alba, Roberto, Busquets, Umtiti zostają, kredyt na ich pensję już chyba zaciągnięty jest.

Roberto i Umtiti, to powinni Priorytetowo odejść... Bez żadnych dyskusji...

Tylko Alba ma odpowiednią jakość aby zostać w Barcelonie. Busquets to powinien odejść przed Rakiticiem i Vidalem, jak patrzę jak snuje się po boisku to dostaję białej gorączki. Od bohatera do zera.

Większego wrzoda jak umtiti to nie było i już nigdy chyba nie będzie

Umtiti nie chce opuszczać klubu, padłem. Pieniądze kochanie pieniądze

Umtiti urasta do rangi "legendy" klubu. Cos czuje, ze jeszcze latami bedziemy go wspominac z antynostalgią.

Alba musi zostać, Busi też powinien zostać jeszcze przynajmniej na jeden sezon, do reszty nie mam nic przeciwko, aby odeszli, byle jak najszybciej!!

Odejdą jedynie jak dostaną wyższe oferty a że takich nie będzie bo rzadko kto płaci tak dobrze jak Barca to zostaną do końca kontraktów albo poczekają na rozwiązanie kontraktów.

Wszyscy chcą zostać. I co sie dziwić kasa ekstra miasto fajne. Tylko klub bez kasy.

Póki co Bartomeu miał wyższą skuteczność w czyszczeniu szatni, szkoda że niekoniecznie z tych, z których powinien.

Jeśli nie obniżą swoich kontraktów to out wszyscy wymienieni wyżej, bez wyjątków.

Jaki jest sens przedłużać kontrakt z Roberto? Jeśli uważają ze jest zbędny to już lepiej zakończyć współpracę. Można oczywiście przedłużyć kontrakt ale tylko przy obniżce zarobków. Inaczej to dodatkowego koszty bo nie sadze żeby ktoś go kupił za rok czy dwa.

a co z Pique?! Temu panu tez bym już podziękował.

A nie zdziwię się jak w przyszłym sezonie zobaczę pierwszy skład w którym razem będą Pique,Roberto,Alba i Busquets :)

Ale się chłopaki rozpędzają w tym czyszczeniu szatni...tylko żeby znowu nie zrobili głupich ruchow jak z Suarezem.

Priorytetowo niech klub zajmie się sprawą pozbycia Lengleta i Braithwaita oraz Pjanica i Roberto a Albę i Busquetsa to niech zostawia w spokoju bo oni prezentują w miarę poziom w odróżnieniu od tych co podałem wcześniej.
Tak więc Alba i Busi choć na niższych stawkach ale muszą zostać, reszta niepotrzebnych sprzedać/zamienić lub w ostateczności rozwiązać kontrakt jak nie będzie innej opcji a nie będą chcieli się dogadać.

Nowa umowa dla Roberto, chyba w dupę ta cała rewolucja..

Nic odkrywczego - Alba i Busi zredukują pensje, a Roberto i Umtiti na sprzedaż lub rozwiązanie umowy.