Hiszpańska Minister Zdrowia: Kibice wracają na stadiony!

Mateusz Doniec

24 czerwca 2021, 16:08

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańska Minister Zdrowia Carolina Darias ogłosiła, że od nowego sezonu ligowego stadiony wrócą do normalności. Tyczy się to zarówno LaLigi, jak i koszykarskiej Ligi ACB.

Zatwierdzony w czwartek przez Radę Ministrów dekret królewski modyfikuje prawo wprowadzone zeszłego lata. Usunięty został art. 15.2 rozporządzania, efektem czego oficjalnie ma nastąpić powrót do normalności, jeśli chodzi o liczbę kibiców na trybunach. Choć Minister Zdrowia dała zgodę na maksymalne zapełnienie stadionów, ostateczna decyzja należeć będzie do każdego z regionów autonomicznych.

Carolina Darias ogłosiła tę decyzję po tym, jak poinformowała, że zniesiony zostanie obowiązek używania maseczek na otwartej przestrzeni. Nowe rozporządzenie ma obowiązywać już od końca tego tygodnia. Pani Minister Zdrowia jest przekonana, że ta wiadomość zostanie bardzo dobrze odebrana przez społeczeństwo.

Ponadto, planuje się również poluźnienie ograniczeń w dostępie do lotnisk. Do tej pory mogli z nich korzystać tylko osoby posiadające bilet, pracownicy lotnisk, organy bezpieczeństwa oraz pracownicy inspekcji. Ma to jednak nastąpić dopiero po osiągnięciu porozumienia przez Radę Ministrów w odpowiedzi na propozycję Ministra Transportu José Luisa Ábalosa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W końcu, już nie mogę się doczekać kiedy znów obejrzę naszych będąc na stadionie !

Ja czekam na ElClasico!! Z wysokości trybun. Będą to najdłuższe miesiące.

Najlepsza dla mnie wiadomosc,czekac teraz na przedluzenie kontraktu Leo i nie przepierdzielic w tym sezonie szansy 1 i zapewne jedyny raz w zyciu obejrzec go na CN :)

I to jest najlepsza informacja, jaka może być.

A u nas już mowa o kolejnej fali i zapewne kolejny lockdown xD