Messi obchodzi 34. urodziny na sześć dni przed zakończeniem kontraktu z Barceloną

Dariusz Maruszczak

24 czerwca 2021, 11:00

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Leo Messi obchodzi dziś 34. urodziny, ale nadal nie ma pewności, gdzie spędzi kolejny rok. Już za sześć dni wygasa jego kontrakt z klubem.

Niektóre media wskazywały, że porozumienie zostało już osiągnięte i pozostało tylko podpisać umowę, a inne, że trzeba jeszcze ustalić kilka kwestii. Wiadomo jedynie tyle, że kontrakt nie został jeszcze podpisany, a czas ucieka. Barcelona pracowała ostatnio z Jorge Messim w tym zakresie, a umowa miałaby obowiązywać przez 2 lata, ale być opłacana przez 5 lat, aby spełnić wymagania LaLigi. Zdaniem Mundo Deportivo podczas negocjacji panuje dobra atmosfera, jednak ze względu na zawarcie wielu klauzul pozostało jeszcze kilka szczegółów do ustalenia. Klub nie spodziewa się, żeby wszystko miało rozstrzygnąć się już dziś, ale chce jak najszybciej dojść do porozumienia z Messim, najlepiej przed 1 lipca. Dałoby to również dodatkowy impuls dla innych operacji transferowych czy handlowych. Z kolei według Marki prezydent Joan Laporta będzie dążył do tego, żeby móc ogłosić porozumienie już dziś, nawet jeśli miałoby do tego dojść w formie ustnej, bez podpisania umowy.

Sportowe życie dzisiejszego jubilata do tej pory było związane głównie z Barceloną. Wszystko zaczęło się 17 września 2000 roku, gdy Messi przybył na testy do Blaugrany. 14 grudnia 2000 roku Argentyńczyk podpisał się na słynnej serwetce, deklarując chęć gry dla Dumy Katalonii. Od tego czasu Messi rozegrał w barwach Barcelony 777 meczów, strzelił 672 gole (0,86 na spotkanie) i zaliczył 268 asyst. Ponadto La Pulga zdobył 35 trofeów - dziesięć mistrzostw Hiszpanii, siedem Pucharów Króla, cztery Puchary Mistrzów, trzy Klubowe Mistrzostwa Świata, trzy Superpuchary Europy i osiem Superpucharów Hiszpanii. Pod względem indywidualnym ma na koncie m.in. sześć Złotych Piłek, tyle samo razy sięgnął po Złotego Buta, a Trofeo Pichichi zdobywał ośmiokrotnie.

Barcelona złożyła życzenia Messiemu i przedstawiła jego dziesięć najładniejszych trafień w głosowaniu kibiców.

Koledzy z reprezentacji nie mieli oporów, żeby zbudzić Messiego w nocy i złożyć mu życzenia oraz dać prezenty.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystkiego najlepszego dla Leo, ale mam nadzieję, że kontrakt na 10 lat to jakaś bujda. :)
« Powrót do wszystkich komentarzy