AS: Martin Braithwaite nie zwiększa swojej wartości na mistrzostwach Europy

Dariusz Maruszczak

22 czerwca 2021, 21:00

AS

23 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelonie zależało na tym, żeby Martin Braithwaite pokazał się z dobrej strony podczas mistrzostw Europy, aby wartość napastnika wzrosła, a klub mógł sprzedać go za korzystną cenę. 30-latek jak na razie nie zdobył jednak żadnej bramki w trzech rozegranych spotkaniach.

Braithwaite nie gra źle na EURO, jest jak zwykle bardzo waleczny i przydatny w grze zespołu dzięki swojemu poświęceniu. Po tym, jak został zmieniony w meczu z Rosją, publiczność nagrodziła jego wysiłek gromkimi oklaskami. Mimo to podczas 265 minut spędzonych na murawie w trakcie turnieju Braithwaite’owi nie udało się zrobić tego, co najbardziej wpłynęłoby na wzrost jego wartości - trafić do siatki. Być może zdoła wyróżnić się w ten sposób w spotkaniu z Walią w 1/8 finału.

Transfermarkt wycenia obecnie Braithwaite’a na 9 milionów euro, sumę bardzo odległą od kosztów pozyskania go (18 milionów euro). Kryzys finansowy spowodowany pandemią sprawia jednak, że trudno będzie sprzedać Duńczyka za wyższą kwotę, o ile nie wyróżni się on podczas EURO. Tymczasem Barcelona liczy na znalezienie kupca, ponieważ po sprowadzeniu Sergio Agüero i Memphisa Depaya dla Braithwaite'a może zabraknąć miejsca, a klub musi redukować wydatki na wynagrodzenia.

Jak podaje AS, agenci Braithwaite’a znają już zamierzenia Barcelony względem napastnika, ale gracz obecnie skupia się na turnieju, więc trudno spodziewać się, żeby jego sytuacja mogła się rozwinąć w najbliższych dniach. Duńczyk podejmie decyzję dopiero po zakończeniu EURO. Według madryckiego dziennika Braithwaite’em interesują się kluby z Premier League, a jeśli zawodnik otrzyma dobrą propozycję w solidnym projekcie, nie będzie sprawiał problemów i zgodzi się na odejście. Musiałby jednak dostać odpowiednią ofertę, ponieważ nie przeniesie się do pierwszego lepszego klubu, a może ona zależeć od jego dalszych występów w mistrzostwach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na razie wspaniały turniej Maritna.

Tak chwalicie tego braithwaita ale napastnika się rozlicza za bramki albo asysty a z tym jest u niego mega słabo na euro i w tym sezonie Barcelonie. Co z tego że walczy jak nic z tego nie wynika tak naprawdę. Niestety za słaby ma Barcelonę. Sprzedać tym bardziej że do Aguero i Depaya nie ma podjazdu.

A w kwesti zwiększania wartości. Jego cena i tak jest na poziomie że jeśli ktoś by dał tyle to powinniśmy być szczęśliwi. Z uwagi na wiek, pensję jak pójdzie za 10 mln też nie powinniśmy marudzić.
Prawda jest taka że na obecny moment my nie potrafimy sprzedać nikogo. A akurat Martin może być jednym z łatwiejszych do sprzedaży.... Gdyby chciał odejść.

XD................... AS a jak tam Eden hamburger Hazard Martin gra dobrze, dla drużyny

Może macie rację, że gra nieźle, ale niestety napastnika rozlicza się głównie z bramek. To tak, jak Barcy wieszają psy na Griezmannie, a on haruje prawie jak de Jong.

Bramki nie zdobył ale ogólnie wypadł dobrze. Lewandowski podobno najlepszy napastnik póki co zdobył 1 bramkę. Martin ma rację to że Barcelona chce się go pozbyć to nie znaczy że ma pójść do pierwszego lepszego klubu. Wkońcu to Barca go ściągnęła do klubu on wcale tu się nie pchał.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Martin Braithwaite Nazário de Lima. Jakie czasy taki Nazario.

Oglądałem mecz wczoraj i zagrał bardzo dobrze, dla drużyny

Kiedy on właśnie bardzo fajnie się wyróżnia na tle kolegów na tym Euro.

Tendencyjny artykuł. Nie strzelasz to nie zwiększasz wartości?
Jeśli ktoś oglądał Duńczyków we wszystkich meczach, śmiało może powiedzieć, że poza meczem z Finami, Martin należy do najlepszych graczy na boisku. Potrafił wypracować kolegom setki. Stwarzał zagrożenie. W meczu z Rosjanami w kiwce dosłownie ośmieszył na wysokości pola karnego przeciwnika Rosjanina.
Na prawdę niezłe Euro Martina

Moim zdaniem daje całkiem dobre występy

Ten gość cieniutko wygląda na tle reprezentacji Danii a gdzie tu dalej

10 letnia emerytura w Barcelonie za zasługi

On jest bezcenny