Mundo Deportivo: Dembélé jeszcze przed kontuzją skłaniał się ku przedłużeniu umowy z Barceloną

Dariusz Maruszczak

22 czerwca 2021, 12:30

Mundo Deportivo, AS

51 komentarzy

Fot. Getty Images

Kontuzja Ousmane’a Dembélé może nadać kolejnego wymiaru jego już i tak bardzo niepewnej sytuacji w Barcelonie. Jak podaje jednak Mundo Deportivo, jeszcze przed odniesieniem urazu przez Francuza wrażenia co do przedłużenia przez niego kontraktu były dobre.

Zdaniem katalońskiego dziennika ostatnie rozmowy przedstawicieli Dembélé z Barceloną były pozytywne, a piłkarz skłaniał się ku kontynuowaniu kariery na Camp Nou. Francuz miał nawet poinformować władze klubu, że chciałby nadal przywdziewać barwy Blaugrany. Ostatnia sytuacja miała być więc zgoła odmienna od tej tuż po zakończeniu sezonu, gdy agenci Dembélé zwlekali z podjęciem rozmów z Barceloną. Dla klubu takie zachowanie przedstawicieli gracza mogło być irytujące, ponieważ liczono na podjęcie jak najszybszych decyzji w kontekście profilowania kadry. Nawet prezydent Joan Laporta, który określał się jako zwolennik Dembélé, akceptował sprzedaż gracza w przypadku braku przedłużenia przez niego umowy. 24-latkowi groziło nawet spędzenie sezonu na trybunach, jeżeli nie wyraziłby również zgody na odejście, co miał też akceptować sam Ronald Koeman. Jak podaje Mundo Deportivo, Dembélé nie chciał takiego rozwiązania i do dziś skłania się ku zaakceptowaniu propozycji kontraktowej.

Nie wiadomo do końca, jak kontuzja wpłynie na położenie Dembélé. 2-3-miesięczna absencja może sprawić, że Barcelona nie znajdzie kupca dla Francuza, ale z drugiej strony w ewentualnych negocjacjach kontraktowych zawodnik nie miałby mocnej pozycji. Tym bardziej, że nie jest to jego pierwszy problem zdrowotny. Dla Blaugrany byłaby to szansa na wynegocjowanie korzystnych warunków umowy, choć można też się zastanawiać, czy gracz mający tak wielkie problemy z kontuzjami będzie wartością dodaną dla drużyny. Zwłaszcza że w poprzednim sezonie Dembélé nie potrafił rozwiać wątpliwości co do prezentowanego przez siebie poziomu, nawet będąc zdrowym. W najbliższych godzinach będzie wiadomo więcej na temat leczenia urazu Dembélé. Jak donosi AS, jeszcze dziś sztab medyczny Barcelony może zdecydować wraz z piłkarzem, czy jest konieczność przeprowadzenia operacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O łaskawy…skłaniał się…

Ile kasy tam poszło do BVB? Zaraz zrobią to samo z United. Klub wampir.

W tym momencie temat Dembele dla klubu został zamknięty. Muszą się z nim jeszcze rok pomęczyć i koniec.

Sam artykuł sponsorowany w MD, to kolejny przykład na urabianie naiwniaków. Nie ma tam żadnych konkretów. Zwykłe lanie wody o dobrej atmosferze i kurtuazyjnych deklaracjach.

Prawda jest taka, że nikt niczego już nie podpisze, a piłkarz ma rok, na wyleczenie wszystkich kontuzji, bez presji. Ma czas na odbudowę, regenerację i wzmocnienie.

Jak najszybciej sprzedać lub odejdzie za darmo i zapomnieć o nim, że kiedykolwiek tu grał. Chociaż wątpie, czy ktoś chciałby za taką szklankę cokolwiek nam zapłacić.

Nadal jestem jego fanem. Przy dobrym trenerze (który wiedziałby jak wykorzystać jego mocne strony) grałby jak z nut. Niestety, za Koemana czeka nas kolejny rok grania w piłkę (ręczną) po obwodzie. Jego współpraca z Messim wygląda coraz lepiej, gdyby jeszcze Leo bardziej mu zaufał...
Jeśli zaakceptuje nowe warunki umowy, dałbym mu szansę.

Ale to jest pilkarskie dno.. zenada

ok, ok ale jakie są szanse, że po przedłużeniu umowy ktoś go odkupi? Z drugiej strony czy oddanie po sezonie za darmo nie będzie czystym frajerstwem? Aha i dla fanatyków "Us" nie odpali!

Ja już nie potrafie na niego patrzeć na boisku, jest tak słaby i ograniczony, że wręcz niesamowity jest fakt, że tyle lat mineło, a on ciągle gra w Barcelonie (chociaż z drugiej strony tacy piłkarze jak on w ostatnich latach spowodowali, że poziom sportowy Barcy jest proporcjonalny do jego umiejętności).

No dobra - w dużej przenośni Dembele został złamany, czas na wjazd z buta Laporty i dokończenie dzieła.
Teraz podpisać nowy kontrakt z dużo niższą pensją, postawić go na nogi w drugiej części przyszłego sezonu i dobrze sprzedać latem 2022.
Może jestem cyniczny w tej kwestii, ale jeśli Barcelona walczy o życie to tak powinna zrobić jeśli zawodnik w jakiejkolwiek fazie pobytu w Barcelonie pokazuje swoją nielojalność i brak profesjonalizmu.

Dembele - piłkarz z ogromnym potencjałem i wielką podatnością na kontuzje przeplataną baletami, spóźnieniami na treningi, pełen nieprofesjonalism. Niestety, pora się pożegnać.

Ta ta...a świstak siedzi i zawija w sreberka.

Pod żadnym pozorem nie przedłużać z nim umowy. Jeśli się uda, włączyć w wymianę, jeśli nie, niech przesiedzi rok na trybunach, po sezonie pożegnać i zapomnieć, że kiedykolwiek był w Barcy.


Jak to jest,ze chlop jest praktycznie przez cały swój pobyt w Barcelonie 3/4 czasu kontuzjowany i nadal chcą przedłużyć z nim kontrakt?
Przecież w każdej szanującej sie firmie pracodawca po tym wszystkim rozwiązałby umowe i nara.

Sprzedać za jakąkolwiek cene lub oddać za darmo. I tak jestesmy w głębokiej d.pie finansowej.

Będę ciągle sie upierał,że Griez przy nim to majstersztyk.

Albo trybuny albo nizsza pensja i dwa-cztery lata kontraktu. Siedzenia na trybunach mu nie pozmoze.

Ważne aby ta kontuzja nie trwała 3 miesiące tylko 2 aby zaczął od września.i tak jest ko.u grać Griezman, Depay, Aguero, Messi, Fati ale dobrze aby wrócił.Dobrze że nie w sezonie.

Taa teraz się kaja, cokolwiek byle było wygodnie

Dembele? TO Przecież biegunki dostaję jak słyszę jego naziwsko....
Gorzej niż z Hazardem w Realu...Co za nieprofesjonalny piłkarz, szkoda słów.
Moim zdaniem jego następnym klubem będzie BVB.

Halo, Laporta? Głupia sytuacja wyszła...

Im szybciej go sprzedamy tym lepiej, nic nie wnosi do zespołu ten zawodnik.