Marca: Niewykluczone, że Ousmane Dembélé przejdzie operację [Aktualizacja 19:24]

Julia Cicha

21 czerwca 2021, 19:25

Mundo Deportivo, Marca

171 komentarzy

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé opuścił boisko z kontuzją w meczu z Węgrami. Jak podaje L’Equipe, dla skrzydłowego może to oznaczać nawet koniec udziału w mistrzostwach Europy.

W ostatnim spotkaniu reprezentacji Francji na EURO 2020 zawodnik Barcelony pojawił się na murawie w 57. minucie, zmieniając Rabiota. Już 30 minut później musiał jednak zostać zastąpiony przez Lemara, ponieważ nabawił się urazu. Po meczu Didier Deschamps powiedział, że Dembélé został uderzony w ścięgno w kolanie, co sprawiło, że nie mógł kontynuować gry. Dodał jednak, że nie martwi się tą sytuacją. Wiadomo było, że nie będzie mógł wystąpić w ostatnim grupowym pojedynku w najbliższą środę.

Okazuje się jednak, że Ousmane może mieć poważniejszy problem. Według L’Equipe piłkarz cierpi także na dolegliwości mięśniowe w udzie, a Francuzi martwią się, że będzie pauzował przez około trzy tygodnie, co wykluczyłoby go z udziału w mistrzostwach. To dodatkowy problem dla Barçy, która stara się przedłużyć umowę z Dembélé, ale ten na razie nie wydaje się do tego chętny. W związku z tym klub chciał go sprzedać i liczył, że pokaże się on potencjalnym kupcom podczas EURO. Teraz może zabraknąć chętnych, co tylko skomplikuje całą sytuację.

Aktualizacja 11:40

Cadena SER mówi o nawet dwóch miesiącach przerwy Dembélé, który musi przejść więcej badań. Z kolei RMC dodaje, że zawodnik opuszcza dziś zgrupowanie i wraca do Barcelony.

17:00

Marca podaje, że niewykluczona jest nawet operacja. W takim wypadku Dembélé byłby poza grą przez 3-4 miesiące. Sytuacje muszą ocenić jeszcze lekarze Barcelony.

19:24

Catalunya Radio sugeruje, że Francuz doznał poważnego urazu kolana i nie zagra przez przynajmniej trzy miesiące.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale BVB zrobiła biznes że się go pozbyła :D
« Powrót do wszystkich komentarzy