Pierwsze transfery Sergiego Barjuana do Barçy B

Łukasz Lewtak

19 czerwca 2021, 11:00

Sport

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport pisze o pierwszych możliwych transferach do FC Barcelony B za kadencji Sergiego Barjuana. Nowy trener drużyny rezerw bardzo ceni napastnika Almeríi Jordiego Escobara, który może zostać wypożyczony na Estadi Johan Cruyff. Ponadto Barjuan kompletuje powoli swój sztab szkoleniowy.

Sergi Barjuan już zabrał się do pracy nad planowaniem "swojej" Barçy B. Nowy trener drużyny rezerw poszukuje napastnika, zdając sobie sprawę, że strzelanie goli i skuteczność jest jednym z problemów zespołu w ostatnich latach. Wydaje się, że Barjuan znalazł swojego wymarzonego kandydata do wzmocnienia linii ataku w jednym z klubów, którego wcześniej był trenerem - w Almeríi.

"Nowy Lewandowski"

To Jordi Escobar, 19-letni napastnik z Sant Cebrià de Vallalta, który miał swój epizod w szkółce Barçy, a konkretnie w zespołach prebenjamin. Potem trafił do Espanyolu, ale wyróżnił się dopiero w Valencii. Almería ściągnęła go latem ubiegłego roku za 2,5 mln euro, ale Escobar miał niewiele okazji, aby w pełni pokazać swoje umiejętności w zespole z południa Hiszpanii z powodu ogromnej roli innego napastnika, Nigeryjczyka Umara Sadiqa.

Barça chce transferu, a Almería się zgadza, zdając sobie sprawę, że jest to zawodnik, który potrzebuje minut i ogrania, a w tej kampanii trudno będzie mu znaleźć miejsce w wyjściowym składzie ekipy z Andaluzji. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy Barça zarzuca sieci na tego piłkarza. Próbowano go już sprowadzić, kiedy był w Valencii, a Abel Ruiz odszedł do Portugalii, jednak bez skutku. Escobar grał w reprezentacji Hiszpanii U-17 i U-18 i jego udane występy dla kadry sprawiły, że zaczęto go określać mianem "nowego Lewandowskiego".

Budowanie sztabu

Sergi Barjuan chce nie tylko transferów zawodników, w których umiejętności wierzy, ale także sprowadzenia zaufanych osób do sztabu trenerskiego. Ma nadzieję na powrót do pracy z Felipem Ortizem. Współpracował z nim już w Zhejiang Greentown w chińskiej drugiej lidze. Klub jednak wstępnie zaproponował Víctora Valdésa, ponieważ Laporta chce jego powrotu do Barçy. Warto zaznaczyć, że Ortiz, były bramkarz Azulgrany i asystent Gerarda Lópeza w Barcelonie B, już ogłosił swoje odejście z młodzieżówki Nàsticu, którą z sukcesami prowadził w minionym sezonie.

Co ciekawe, Felip Ortiz wszedł do sztabu trenerskiego Víctora Valdésa, kiedy ten ostatni zaczął trenować UD Horta, ale były bramkarz Barcelony postanowił zrezygnować z jego pomocy już po kilku tygodniach. Portal Diari més informował wcześniej, że wiele wskazuje na to, że Ortiz obejmie funkcję szkoleniowca zespołu CF Pobla de Mafumet, jednak zainteresowanie ze strony Sergiego Barjuana i Barçy może zupełnie zmienić jego plany.

Poleć artykuł