Calciomercato: Barcelona rozważa sprowadzenie Gintera w przypadku odejścia Umtitiego

Dariusz Maruszczak

16 czerwca 2021, 17:00

AS, Calciomercato

10 komentarzy

Fot. Getty images

Samuel Umtiti już od dłuższego czasu jest wskazywany jako zawodnik, który może odejść z Barcelony. Jak podaje dziennikarz Daniele Longo z portalu Calciomercato, jego następcą może zostać Matthias Ginter.

27-latek jest w ostatnim czasie podstawowym piłkarzem reprezentacji Niemiec i zagrał od pierwszej minuty we wczorajszym meczu z Francją. W narodowych barwach zanotował już 39 występów, choć wiele z nich również na prawej obronie. Barça interesuje się jednak Ginterem głównie w perspektywie jego gry na pozycji stopera. Obrońca Borussii Mönchengladbach jest wyceniany na 30 milionów euro, ale jego kontrakt obowiązuje jeszcze tylko przez rok, więc cena z pewnością byłaby dużo niższa. Co ciekawe, Ginter w minionym sezonie nie opuścił ani jednego spotkania swojej drużyny, a wszystkie 46 pojedynków rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty.

Problemem w tej operacji jest wola samego Umtitiego, który do tej pory był raczej niechętny koncepcji odejścia z Barcelony, choć w klubie już się na niego nie liczy. Być może na wylocie z Blaugrany będzie też Clement Lenglet, ponieważ nowa dyrekcja sportowa nie uważa go za niezbędnego zawodnika po kiepskim sezonie w jego wykonaniu. Kontrakt 25-latka obowiązuje jednak do 2026 roku, a sam zawodnik też nie chce opuszczać Camp Nou. Lenglet prawdopodobnie nie będzie również w stanie pokazać się z dobrej strony na mistrzostwach Europy i tym samym wzbudzić zainteresowania innych klubów, ponieważ jest jedynie rezerwowym w drużynie narodowej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teoretycznie zgodnie ze sztuką każda pozcja powinna być obstawiona przynajmniej jednym rezerwowym - jeśli mamy 3x SO to również 3x SO powinno być na ławce.
Z drugiej storny usilne poszukiwanie kolejnego SO może oznaczać niepewność sztabu szkoleniowego co do zdrowia poszczególnych zawodników - pomijam Umtitiego, ale pytanie brzmi czy Araujo i Pique utrzymają ciągłość zdrowotną - miniony sezon pokazał że jakiś problem jest, który nie został szerzej opisany w mediach.
« Powrót do wszystkich komentarzy